DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

„Zeit Online” wzywa Unię do interwencji w Polsce. „Polacy sami sobie nie poradzą”

„Zeit Online” wzywa Unię do interwencji w Polsce. „Polacy sami sobie nie poradzą”
Krystian Maj/FORUM

Lewicowy niemiecki portal „Zeit Online” próbuje na nowo wzniecić nieco przygasłą antypolską panikę. W artykule „Kto broni Kaczyńskiego, ten nie docenia zagrożenia” dziennikarz Thomas Winter wzywa Unię Europejską do „zatrzymania Kaczyńskiego”, z którym Polacy „sami sobie nie poradzą”.


Zdaniem Thomasa Wintera wszyscy, którzy „próbują bagatelizować działania rządu Prawa i Sprawiedliwości” popełniają ogromny błąd. Jego zdaniem błąd popełnia nawet ten, kto „przestrzega przed zbyt ostrą krytyką” PiS. „Jarosław Kaczyński i jego prawicowo-konserwatywna partia PiS otwarcie i wyraźnie stawiają definiowane przez nich dobro narodu ponad podstawowymi zasadami demokracji” – stwierdza Winter, twierdząc, że rząd po prostu demontuje państwo prawa.


W jego ocenie jasno pokazuje to sprawa Trybunału Konstytucyjnego, której PiS chce odebrać charakter kontrolny wobec działań rządu.  „Nawet jeżeli rząd wprowadziłby karę śmierci, to Trybunał Konstytucyjny mógłby to sprawdzić dopiero po latach” – stwierdza Winter. „Chodzi tu o skalkulowaną blokadę organu, który powinien się troszczyć o utrzymanie najwyższych praw oraz bronić obywateli przed samowolą rządzących. Kto to relatywizuje, ten […] nie zrozumiał jeszcze problemu. Nie chodzi o to, czy jakiś rząd łamie konstytucję – to dzieje także w innych miejscach, świadomie czy nie. [Chodzi] o to, czy istnieje jeszcze instytucja, która może pokazać [rządzącym]ich miejsce w szeregu” – pisze dziennikarz.


Winter zapewnia następnie, że sprawa TK „to tylko początek”, bo PiS zawłaszcza też państwowe media i służby publiczne, a także czyni członka rządu prokuratorem generalnym. To ostatnie sprawi „bez wątpienia”, że prawdopodobne łamanie prokuratora prawa ujdzie mu na sucho.


Winter pisze też, że nie ma znaczenia, iż PiS zwyciężyło w uczciwych wyborach: „Stwierdzenie, że Polacy tak wybrali, jest nie na miejscu. Obecna radykalna przebudowa państwa nie była przez PiS w żadnej mierze zapowiadana w kampanii wyborczej” – ocenia.


Publicysta uważa, że Unia Europejska była i tak już zbyt „nieśmiała” wobec Węgier Wiktora Orbana. Nie można teraz biernie patrzeć, jak kolejny europejski partner Niemiec „oddala się od standardów” członkostwa w UE.  Według Wintera nie można też liczyć na samych Polaków: Nie na wiele zdadzą się kilkutysięczne demonstracje, które PiS uważa za demonstracje „zdrajców”. Zdaniem Wintera jedyną nadzieją dla Polski jest presja z zewnątrz, bo rządząca partia chce utrzymać silną pozycję w UE i NATO. Te kwestie mogą być więc „hamulcami”. Rozumieją to jego zdaniem niektórzy politycy partii i mogą powstrzymać „radykalne” kroki. „To, że już wcześniej członkowie PiS wypowiadali posłuszeństwo swojemu przewodniczącemu ze względu na jego dyktatorski styl rządzenia, daje nadzieję. Nie można jednak wątpić, że nie stanie się to tylko na skutek protestów ludności” – kończy Winter.Pach

Źródło: „Zeit Online”DATA: 2016-02-12 12:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wystarczy ze Niemcy zamkna granice z polandeszem, chocby z powodu masowego zlodziejstwa polakow, postapia jak np Angelika , ktora zaraz po referendum oczysci swoj rynek pracy z polskich zlodziei swiadczen socjalnych, po Angli zrobia to inne kraje. Wtedy okaze sie co zrobi smieszny polski rzad, jak wiele milionow wyglodzonyh polakow wroci do polski, bez mozliwosi egzystencji w tym kraju.Obecnie i o wielu lat to kraje zachodnie utrzymuja polske,dajac polakow dostep Do rynku pracy, bo polska dla swoich obywateli nie robi nic, pozawyszczekiwaniemniczymkundli nibypatriotycznych hasel, zas w polsce polacy zdychaja z glodu.oto jest rzeczywistos polska, i to polska jako darmozjad i pasozyt na organizmie Uni Europejskiej, jest zagrozeniem dla Uni.
ponad 2 lata temu / wiktor
 
To jest niemieckie przyprawianie wybitnym Polakom czarcich rogów! Po II wś wydawało się,że Niemcy się wreszcie opamiętają ze swoją wrogością do Polski! Ale od lat widać,że kto się szkopem urodzi przjażń z Polską mu szkodzi.No,a Polska do tej pory nie rozliczyła Niemców za napad w 1939r i rabunek na naszym kraju i to ogromny!! A czas ucieka! Okupant sowiecki nie życzył sobie naszych roszczeń do Niemców,gdyż w 1939r, także z Hitlerem napadł na nasz kraj. A zatem, Niemcy i Rosja powinni się rozliczyć z rabunku popełnionego na Polsce!Wara Niecom od naszego Kochanego Jarka Kaczyńskiego!!
ponad 2 lata temu / Jan O
 
Niemcy niech przestaną kolaborować z Rosją bo szykuje się 3 wojna światowa.
ponad 2 lata temu / dana
 
Stormer,niech Niemcy bronia swoich kobiet,nie naszej demokracji
ponad 2 lata temu / LONGINUS PODBIPIETA
 
?(?) A więc dlatego, żeby pokazać, że nam na stosunkach z Izraelem na sojuszu zależy w sposób szczególny armia Polska jest obecna w Iraku w dużym stopniu ze względu na nasze związki z waszym państwem. Nasza armia jest obecna ale będzie w znacznie większej liczbie obecna w Libanie z tych samych względów. Nasze odpowiednie służby współpracują na licznych odcinkach z waszymi też ze względu na to o czym przed chwilą mówiłem. Tak jest i mogę państwa zapewnić, że chociaż rządy w Polsce się zmieniają, jak w każdym demokratycznym państwie, raz jedni wygrywają, a raz drudzy, ostatnio wygraliśmy my, ale nie jest wykluczone, że w przyszłości wygra ktoś inny, nie chcielibyśmy tego oczywiście, nie można tego wykluczyć, to polityka wobec Izraela się nie zmieni." To są niemieckie prowokacje żebyście popierali PiS i nie widzieli że PiS też buduje NWO. Zmądrzeć muszą Polacy.
ponad 2 lata temu / testament L.Kaczyńskiego
 
Ten lewak niemiecki powiedział wyraźnie , że w Polsce nie chodzi o demokrację i przestrzeganie konstytucji bo i w innych krajach rządy ich nie przestrzegają ale o to by rząd PiS-u znał swoje miejsce w szeregu .. Konia z rzędem temu kto zrozumie o co temu lewakowi niemieckiemu chodzi bo najwyraźniej o demokrację nie ..
ponad 2 lata temu / tagon
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.