DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Żegnajcie gimnazja. MEN już oficjalnie informuje o reformie systemu edukacji

Żegnajcie gimnazja. MEN już oficjalnie informuje o reformie systemu edukacji
Adam Chelstowski / FORUM

Wygaszanie szkół gimnazjalnych, powrót do 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum zakładają przedstawione przez Annę Zalewską, szefową MEN projekty zmian w systemie edukacji. Powstaną też dwustopniowe szkoły branżowe, które zastąpią zasadnicze szkoły zawodowe.

 

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska informując o projektach zmian podkreśliła, że obowiązującej ustawy o systemie oświaty „nie da się dalej nowelizować”. Dlatego też zastąpiona zostanie ona nową regulacją: prawem oświatowym. Towarzyszyć jej będzie ustawa wprowadzająca, bardzo obszerna, ponieważ – jak tłumaczyła szefowa MEN - przewidziano w niej „niemal wszystkie możliwe ewentualności, które mogą mieć miejsce po wprowadzeniu reformy”.

 

Minister zapowiedziała, że w ciągu kilku najbliższych lat powstaną kolejne ustawy, w tym zmieniające zasady finasowania systemu oświaty (ok. 2018 roku), o egzaminach zewnętrznych oraz o wspieraniu rozwoju dziecka i ucznia. - To na czym nam bardzo zależy i interesuje rodziców, ale również i samorządowców. Zmniejszenie obwodów i ograniczenie dowożenia dzieci. To pierwsza oszczędność dla samorządowców - mówiła minister Zalewska.

 

Minister oceniła, że reforma systemu edukacji wprowadzająca gimnazja nie sprawdziła się. - Przez kilka lat budowaliśmy ten system, a później bez końca go pooprawialiśmy. Po 17 latach trzeba podjąć decyzje. Gimnazja nie wyrównują szans edukacyjnych, nie podnoszą jakości nauczania - oceniła.

 

Dlatego MEN chce wygasić gimnazja i wrócić do systemu edukacji opartego na ośmioletniej szkole podstawowej, czteroletnim liceum i pięcioletnim technikum. Wzmocnione zostanie też szkolnictwo zawodowe. Tu pojawią się dwustopniowe szkoły branżowe.

 

Źródło: gosc.pl

MA


DATA: 2016-09-16 15:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wiedza nie bierze się z systemu edukacji, tylko z treści zawartych w podręcznikach. A treści te to jakiś upiorny socjologiczno psychologiczny eksperyment, z szatańską przebiegłością przetkany ledwie ochłapami wiedzy, z której to uczący się bajbus, logicznej całości sam zlepić nie podoła. Czyżby "układali" te podręczniki magistrzy od Kabały, podłej propagandy i poprawności politycznej? Sztandarowym przykładem jest jeden z podręczników do "nauki" niemieckiego. Każda ilustracja w tej książce stanowi kliniczny obraz ciężkiej postaci schizofrenii. Treść to jedna wielka kpina, drwina, propaganda i pogarda dla "czytelnika". Prawdziwą perełką jest zadanie polegające na ułożeniu pewnej liczby wyrazów z sylab wyrazów podanych w zadaniu. Oczywiście nowych słówek można ułożyć znacznie więcej niż te, które autor sugestywnie "miał" na myśli, jednak żadne nie nadaje się do zacytowania przed godziną 23.00. W szkolnych słownikach słów tych brak jednak... Czyżby przypadek?
ponad 2 lata temu / agricola
 
Tym antyludzkim reformatorom z pierza i smoły należy się stryczek! Tak, stryczek za antypolską, antywolnościową, antykatolicką politykę jaką prowadzą! Przyjdzie czas na wyrównanie rachunków, a i lucyper kopytkami przebiera, niecierpliwie na nich czekając!
ponad 2 lata temu / John Galt
 
Bolszewicy też zlikwidowali gimnazja
ponad 2 lata temu / zaq
 
@Leaf427: Otóż to! Ale jak już ma tak być jak rząd chce, niech to będą szkoły powszechne, a nie podstawowe. Niech z komunizmem kojarzy się tylko 4-letnie liceum. Program nauczania musi być nowy i myślę, że rząd nie zaprzepaści okazji do dobrej narodowej zmiany.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
@Alfonzo Liczba dzieci w szkołach się nie zmieni. W budynkach gimnazjów będą szkoły podstawowe. Tak jak dawniej.
ponad 2 lata temu / Jerry
 
Lepiej byłoby zrobić podstawówkę 1-4 osobno w budynkach starych podstawówek i podstawówkę 4-8 w budynkach gimnazjalnych. Gimnazja to zwykle budynki dobrze wyposażone. Jeśli trzeba je będzie zaorać, można to będzie porównać tylko do islamistów strzelających do posągów Buddy.
ponad 2 lata temu / Alfonzo Morales
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "46027"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.