DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

„Zęby bolą, gdy się słucha tych niedorzeczności”. Kaczyński o „rzekomym skręcie PiS w lewo”

„Zęby bolą, gdy się słucha tych niedorzeczności”. Kaczyński o „rzekomym skręcie PiS w lewo”
FORUM

Jan Krzysztof Ardanowski deklaruje powstrzymanie się od działań rozbijających jedność prawicy. Mam nadzieję, że będzie się ich trzymał – powiedział w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

Polityk został zapytany o krytyczne wypowiedzi byłego ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego związane z ustawą o ochronie zwierząt. Nowela autorstwa PiS wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ogranicza ubój rytualny. Ardanowski głosował w Sejmie przeciw niej, za co został zawieszony. W mediach otwarcie krytykował partię za te przepisy.

 

Patrząc na wystąpienia byłego ministra rolnictwa, mogę tylko powiedzieć, iż oceniam je właśnie w kategoriach zachowań raczej irracjonalnych, ale też mam nadzieję, że to tylko przejściowy nastrój – ocenił Kaczyński.

 

Według Kaczyńskiego dymisja Ardanowskiego i „piątka dla zwierząt” nałożyły się na siebie. Stwierdził jednocześnie, że wiele lat temu Ardanowski głosował przeciwko zakazowi uboju rytualnego. – Rozumiem, że dla każdego ambitnego polityka, a mówimy bez wątpienia o takim właśnie człowieku, jest ona trudna, a być może wręcz szokująca – powiedział o zmianie na stanowisku ministra rolnictwa Kaczyński.

 

Spodziewam się jednak uspokojenia sytuacji, a nie jej dalszego eskalowania, tym bardziej że po uzgodnieniach zapadły decyzje, które będą służyły tonowaniu nastrojów – stwierdził lider PiS.

 

Komentując ustawę o ochronie zwierząt Kaczyński tłumaczył, że kwestia rekompensat dla branży zostanie dopracowana. – Chcę bardzo jasno podkreślić: nie mamy zamiaru nikogo krzywdzić, zachowywać się nie fair wobec jakichś grup rolników, ale też nie ustąpimy z działań mających na celu wzmocnienie troski o dobrostan zwierząt, humanitarne ich traktowanie – podkreślił.

 

Pytany o zarzuty, że „piątka” to skręt PiS-u w lewo, odpowiedział: „Zęby bolą, gdy się słucha tych niedorzeczności. To jest po prostu chęć chronienia istot żywych przed niepotrzebnym cierpieniem. Bardzo ludzki i chrześcijański odruch”.

 

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

TK


DATA: 2020-10-14 09:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak można dawać odszkodowania jak się nie ma pieniędzy. Jak można likwidować dochodową branżę, jak można zadłużać Polaków na masową skalę. To co się dzieje to jawna kradzież. To wszystko uderza w ludzi pracujących i płacących podatki. Komuna której celem międzynarodowa komuna.
5 dni temu / Robi
 
Uj, jak się nie dba o zęby to bolą. Tu czyjeś gadanie nie ma nic do rzeczy
6 dni temu / lalala
 
Dla tego kryptolawaka-modernisty hodowla zwierząt to nieludzkie znęcanie się nad nimi. Aż zęby bolą od takiego lewackiego bełkotu przepełnionego typowym modernistycznym chrześcijaństwem. Uważam że facet doszedł do winiosku że czas powoli kończyć z aktywną polityką a na zakończenie naprawdę pokazać co się w sercu i uzmyśle gnieńdzi od młodości tylko że nie było jak tego okazać bo by się agrarne polactwo obróciło przeciwko niemu. Zagadka to największa jak lud może takim ludzion jak on wierzyć na słowo. Przcież jego czyny przeczą chrześcijaństwu.
7 dni temu / Krzysiek
 
lewacki bełkot prezesa
7 dni temu / ac
 
Dlaczego cytujecie Państwo tę gazetę? PIS nie skręca w lewo ale realizuje postulaty drapieżnej lewicy narzucane przez globalistów, czyli tych którzy redefiniują człowieczeństwo wzorem komunistów i nazistów.
7 dni temu / ac
 
Ustawa jest bardzo dobra. Nad vacacio legis i odszkodowaniami można dyskutować. Wkurza mnie, że wykreślili zakaz uboju rytualnego drobiu - nawet nie z powodów etycznych, to po prostu durnoctwo, a durnoctw nie nalezy popierać. Niemniej jednak uwierzę, jak Sejm to przegłosuje, a Duda podpisze / Sejm odrzuci jego veto.
7 dni temu / Dawid
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.