DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Chrześcijan do postawy pokojowej nie trzeba przekonywać. Wystarczy spojrzeć na prześladowania na świecie żeby zobaczyć że to głównie przeciw chrześcijanom wszyscy zieja nienawiścią. Dlatego strofowanie, policzkowanie chrześcijan za to że nie będą chcieć ekumenizmu będzie złem.Zapedzaniem w kozi róg. Takie deklaracje nie są wiążące dla wszystkich. Dopiero dokumenty wyłącznie papieskie są. Ani islam ani chrześcijaństwo nie są religiami pokoju. W obydwoch religiach jest mowa o pokoju ale takie stwierdzenie moim zdaniem jest nieprawdziwe.
ponad 1 rok temu / Pokój i dobro
 
To jest dramat, Panie Jezu Synu Boga Żywego, zmiłuj się! Czy Franciszek nie wie, że nie można dwóm panom służyć? Dokąd on chce zaprowadzić Kościół Chrystusowy? Gdzie w tym wszystkim Chrystus?! To naprawdę pachnie siarką.
ponad 1 rok temu / Adam
 
Tym samym etap wmurowania "kamienia węgielnego" nowej " uniwersalnej ,światowej i braterskiej" religii właśnie nastąpił. Masoni z NWO pieją z zachwytu.
ponad 1 rok temu / agatgr1
 
Przeczytałam prawie całość i mam pytanie, o jakiem BOGU tu jest mowa? Tak na początek przydałaby się definicja tego Boga, bo nie wiem czy mowa tu o Bogu w Trójcy Świętej Jedynym czy allahu, który bogiem nie jest. Więc co to za deklaracja, gdzie każdy rozumie przez nią co innego. Ale idąc dalej, wykazali potrzebę "przebudzenia świadomości religijnej i jej ożywienia w sercach nowych pokoleń poprzez zdrową edukację i przylgnięcie do wartości moralnych oraz prawych nauk religijnych". Co to są prawe nauki religijne? Islam to też prawa nauka? Z tego to chyba wynika. Więcej jest takich kwiatków w tej deklaracji, brak słów.
ponad 1 rok temu / nic nie rozumiem
 
"Przyjaciel Boga, nieprzyjaciół jego przyjacielem być nie może" Św. Ignacy Loyola
ponad 1 rok temu / Aleksander
 
Kochany Franciszku dokąd prowadzi Twoja prosta i szeroka droga?
ponad 1 rok temu / y6re
 
"Autorzy deklaracji podkreślili, że ataki na rodzinę - która stanowi podstawowe jądro społeczeństwa i ludzkości" - o jaką rodzinę chodzi? Chłopa i harem kilku żonek,czy raczej w ujęciu katolickim, a może postępowym?
ponad 1 rok temu / Samanta
 
I tak oto jesteśmy świadkami czwartego zaparcia się Jezusa Chrystusa!
ponad 1 rok temu / Aleksander
 
Po co to wszystko ?
ponad 1 rok temu / Hanna
 
no tak, ale allah nie jest bogiem, tylko starożytnym demonem, pociotkiem Baala
ponad 1 rok temu / Jan
 
W imię różnych rzeczy i spraw jest ogłoszona ta deklaracja, tylko ni w Imię Jezusa.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Czy można paktować z diabłem i zawierać z nim pokój?!
ponad 1 rok temu / Zaniepokojony
 
Jeśli ceną za ten pokój ma być wyrzeczenie się ewangelizacyjnej - najważniejszej! - misji kościoła, to taki pokój nic nie jest wart. Chrystus jest celem, a nie pokój!
ponad 1 rok temu / Genowefa
 
Tylko wiara w Chrystusa Zmartwychwastalego jest bramą zbawienia. Apostołowie nie podpisywali paktów z niewierzącymi w imię pokoju. Nawet pokój nie jest najwyższym dobrem i cena wartą zapłaty za rezygnację z głoszenia światu Chrystusa. Czy męczennicy za wiarę byli głupcami?
ponad 1 rok temu / Albert
 
>Kiedy bowiem będą mówić: ?Pokój i bezpieczeństwo? ? tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada< --- czyżby to już tak blisko było?
ponad 1 rok temu / to już?
 
Niestety, papierek nic nie warty. Znowu, deklaracja będzie wiązała tylko kościoł, a nie niewierzących. Tak jak się stało z ekumenizmem. Krok po kroku, to my odchodzimy od wiary i protestantyzujemy kościół. No to teraz będziemy jeszcze go islamizować. Kiedy będziemy obchodzić dzień fałszywego proroka? Bo dzień heretyka Lutra już był!
ponad 1 rok temu / Janusz z Kolonii
 
@ zzz: Nie uważasz, że to zuchwalstwo, gdy porównujesz Franciszka do Jezusa Chrystusa?!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Ot podlozono kamien wegielny pod jedna religie czas na politykow czyli jeden rzad i jestesmy tam gdzie nie chcemy
ponad 1 rok temu / Luka
 
,,przez 2 tysiące lat w ludzkiej mentalności jednak nic się nie zmieniło".............. Bo się nic nie zmieniło. 2000 tys. lat temu żyli ludzie, którzy przyjęli Jezusa i żyli Jego nauką, a byli tacy, którzy Jezusa odrzucili, a w końcu ukrzyżowali. Ahmed el-Tajeb należy do tych, którzy Jezusa nie chcą znać i podpisywanie z nim jakiejkolwiek deklaracji nie ma sensu. On kieruje się prawami swojego boga, prawami,które z prawami Jezusa Chrystusa mają niewiele wspólnego. Jezus powiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem (J 14, 1-12). Jak sądzisz czy Biskup Rzymu przekazał Wielkiemu imamowi Al-Azharowi, Ahmadowi el-Tajebowi tę Prawdę objawioną ???.
ponad 1 rok temu / zzz
 
Ciekaw jestem ile Egipt i Arabia Saudyjska w ostatnich latach przyjęła uchodźców z sąsiedzkich krajów ? Czysta hipokryzja.
ponad 1 rok temu / czytelnik
 
Ilekroć czytam tu komentarze, które pełne są krytyki, kpienia z Franciszka zawsze przypominają mi się sceny z Ewangelii jakby przez 2 tysiące lat w ludzkiej mentalności jednak nic się nie zmieniło. A to zarzucano Panu Jezusowi, że drogocenny olej marnuje, a to że w szabat uzdrawia, a to że z celnikami, nierządnicami rozmawia. Zawsze było w sumie niektórym źle i chyba niech im tak pozostanie.
ponad 1 rok temu / zzz
 
Smiac sie? plakac?
ponad 1 rok temu / Nick
 
Pytanie podstawowe. Czy papież wykonał trud ewangelizacji i podjął próbę nawrócenia imama Ahmedem el-Tajebema?
ponad 1 rok temu / Nasa
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.