DZIŚ JEST:   16   SIERPNIA   2018 r.

Św. Stefana, króla
Św. Rocha
 
 
 
 

Ze sztandarów pod dywan. Profesor Mieczysław Ryba krytycznie o podejściu PiS do obrony życia

Ze sztandarów pod dywan. Profesor Mieczysław Ryba krytycznie o podejściu PiS do obrony życia
By Amoll2005 (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Prawo i Sprawiedliwość idąc do wyborów parlamentarnych w 2015 roku na sztandarach miała wypisaną obronę życia. Po przeszło dwóch latach rządów, zakaz aborcji stał się dla partii rządzącej niewygodnym tematem. Do tego stopnia, że nie wspomniano o nim podczas partyjnej konwencji.

 

- Konwencja PiS nie pochyliła się nad tematem ochrony życia, o co apelują polscy biskupi i czego domagają się ludzie, którzy w liczbie ponad ośmiuset tysięcy podpisali się pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Tymczasem warto przypomnieć, że PiS w 2015 roku wygrało wybory nie tylko dlatego, że było sprawne w promowaniu swojego programu, ale również dlatego, że wielu ludzi bardzo mocno zapracowało na to zwycięstwo – podkreślił prof. Mieczysław Ryba w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

 

Jak zauważył - ci najbardziej ofiarni to katolicy  - osoby, które wiązały wielkie nadzieje na lepszą przyszłość Polski pod rządami Zjednoczonej Prawicy. - Fakt, że po wyborach i objęciu władzy PiS ucieka czy robi uniki od tematu prawnej ochrony życia dzieci poczętych, o co apelują środowiska społeczne, jest dużym rozczarowaniem – dodał.

 

Zdaniem prof. Ryby, PiS musi się liczyć, że takie traktowanie kwestii życia może odbić się na poparciu wyborców, bo jeżeli partia Jarosława Kaczyńskiego myśli, że temat można odwlekać w nieskończoność, to jest w błędzie.

 

PiS niewątpliwie korzysta z układu politycznego w Polsce, w którym wyborcy prawicowi, katoliccy nie mają alternatywy. Jednak „rozczarowanie może się przejawić mniejszą wolą wspierania kampanii PiS jako ruchu o charakterze chrześcijańskim, a przynajmniej mocno konserwatywnego, wiernego cywilizacji życia” – ocenił profesor.

 

Źródło: naszdziennik.pl

MA


DATA: 2018-04-19 14:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan profesor Ryba juz poszukal sposobu na uderzenie w PiS! No coz, komuchy sa lepsi!!! Wyraznie profesor te sprawe tutaj wyprofesorzyl! Widocznie sprzykszyl mu sie prawicowy stan rzeczy w Polsce.Teraz tylko czekac - kiedy sie rozwinie lancuch lewackich uderzen w PiS.Bo przecie zdanie profesortskie sie liczy!!... A jakze!!!
3 miesiące temu / Drahera
 
PiS doprowadzi do delegalizacji Ruchu Narodowego tylko jeszcze wam nie powiedział. WSZYSTKIE podejmowane przez nich kroki do tego prowadzą. Kto obserwuje to widzi. PiS PO jedno zło.
3 miesiące temu / Abs
 
w chwili obecnej tylko paria Roberta Winnickiego opowiada się za ochrona życia i na nich będę głosować. PiS mnie oszukał. sprzedaja Polskę tylko w inne rece niz PO.
3 miesiące temu / jola
 
zgadzam się w 100% z Panem Profesorem. moja rodzina ze względu na sprzeniewierzenie sie PiS wierze katolickiej juz na PiS nie zagłosuje. jezeli ruch narodowy będzie bronił życia zagłosujemy na nich.
3 miesiące temu / Jan
 
Może właśnie wspomniany Ruch Narodowy byłby alternatywą dla wyborców PiS-u? Wreszcie byłaby prawicowa partia z prawdziwego zdarzenia, bo nazywanie PiS-u prawicą przy ich tak socjalnym programie to jakieś nieporozumienie. To, że odwołują się do katolickiego elektoratu i wartości nie czyni z nich prawicy, co zresztą pokazują przy okazji ustawy w sprawie obrony życia poczętego. Niestety Ruch Narodowy w chwili obecnej stanowi margines. Jedyną nadzieją w tej sytuacji mogą być toruńskie media, które, jeżeli przejrzą na oczy i zaczną wspierać prawdziwie narodowo-katolicki Ruch Narodowy zamiast pseudoprawicowego PiS-u, pomogą RN dostać się do sejmu. Tego wszystkim nam życzę.
3 miesiące temu / Jakub
 
Ale się zaplułeś, satanistyczny trollu.
3 miesiące temu / do Puiotr D
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.