DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

Ze słownika informatycznego znikają „niepoprawne” określenia

Ze słownika informatycznego znikają „niepoprawne” określenia
Fot. Pixabay

Koncerny Twitter i JPMorgan usuwają ze swojego słownika „niepoprawnie” kojarzące się sformułowania używane w terminologii informatycznej. To kolejny plon antyrasistowskiej histerii, która ogarnia coraz więcej sfer naszego życia codziennego.

 

 

Master (dosłownie: mistrz, pan) i slave (niewolnik) to sformułowania odnoszące się w informatyce do relacji nadrzędnych i podrzędnych urządzeń oraz procesów. W tej dziedzinie używane także było dotychczas określenie blacklist (czarna lista). Być może wkrótce wszystkie te niemile widziane słowa znikną ze słownika.

 

Hasło do zmiany rzuciły jako pierwsze Twitter i JP Morgan. Inspiracją był ruch społeczny Black Lives Matter, w imię którego rebelianci dokonują redefinicji rozmaitych tradycyjnych pojęć.

 

Pionierami usunięcia przez Twitter z procesów kodowania haseł master, slave i blacklist było dwóch inżynierów opowiadających się za używaniem „bardziej integracyjnego języka programowania”. Wkrótce do platformy komunikacyjnej dołączył największy bank Ameryki, JPMorgan.

 

„Słowa mają znaczenie” – stwierdził Michael Montano, szef zespołu inżynierów Twittera . „Jesteśmy zobowiązani do przyjęcia języka włączającego w naszym kodzie, konfiguracji, dokumentacji i nie tylko” – dodał.

 

Politycznie niepoprawne słowa zostaną zastąpione innymi.

 

 

Źródło: edition.cnn.com

RoM

 

 


DATA: 2020-07-04 19:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mój stary już wujek mawiał, że jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera...
1 miesiąc temu / jou
 
@obolały, obecną sytuację świetnie ilustruje pewien demotywator. Pod portretem Abrahama Lincolna jest "cytat" z tego prezydenta: "Ludzie uwierzą we wszystko, co jest napisane w internecie." No pewnie, skoro Lincoln tak powiedział, to nie ma co dyskutować! Najgorsze, że nie widać sposobu na zatrzymanie tego obłędu, tej absurdalnej rebelii półgłówków! No, ale skoro w imię "równości" i "solidarności" dano im wszystkie prawa przysługujące ludziom rozumnym, to teraz przychodzi za to zapłacić! Ech, tęsknię do czasów pręgierza, dybów i chłosty!
1 miesiąc temu / historyk
 
Cepy mają się dobrze. Co więcej, mają coraz lepiej.
1 miesiąc temu / Marek
 
@Marcin Ochman "Co stanie się z naszym murzynkiem Bambo?" Odpowiadam: murzynek Bambo już w Afryce nie mieszka, mieszka w Niemczech :
1 miesiąc temu / Paulus
 
Poprawność polityczna zlasowała mózgi. Innego wytłumaczenia nie widzę.
1 miesiąc temu / Krzysztoff
 
Ciekawe kiedy z naszego języka zniknie murzyn I czym go zastąpią. Afropolakiem pewnie. Co stanie się z naszym murzynkiem Bambo?
1 miesiąc temu / Marcin Ochman
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.