DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2019 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@rrr; bo może w istocie chodzi o to żeby Marsz taki oddawał powagę sytuacji a nie był tylko formą spędzenia wolnego czasu. Powagę dlatego, ze problem gender jest jednym z najniebezpieczniejszych, współczesnych zagrożeń dla rodzin i w ogóle człowieka. W tym kontekście zakazywanie haseł w rodzaju: /Stop pigułce śmierci/ jawi się jako szczególne oswajanie nas ze zbrodniczym zabijaniem dzieci nienarodzonych. Piknik, który kończył Marsz w Gdańsku odbiegał, od niego duchem.
5 miesięcy temu / magis
 
do Aguirre: "Powinno być tak, że z krzyżem w dłoni idzie kapłan, który prowadzi resztę modlącą się lub śpiewającą nabożne pieśni, a nie kolorowo i wesoło jakby chcieli konkurować z wiadomo kim. No ale cóż posoborowie..." Na pewno byłaby to bardzo interesująca forma spędzania czasu dla rodzin z dziećmi...
5 miesięcy temu / rrr
 
W Cieszynie żenada. Już nie mówiąc o tym, że wszędzie tylko świadectwa w duchu oazowo-protestanckim ale najgorsza była oprawa muzyczna. Na Pickupie rozłożone bębny z dzieciakiem nawalającym w nie nie mam nic do perkusji sam gram na tym instrumencie, ale kwestia kiedy i gdzie wypada, w tle podkład disco/techno itp. łupanka, a później przejście na piknik w klasztorze Boromeuszek. Muza jak na jakimś "love parade" czuliśmy się z żoną zażenowani. Byliśmy po raz pierwszy i nie wiem czy nie ostatni. Strasznie polit-poprawne wygłoszenia, o zakazie mowy nienawiści, upolitycznienia itp. bzdety. Idea dobra, piknik tez w porządku ale oprawa pozostawia wiele do życzenia. Powinno być tak, że z krzyżem w dłoni idzie kapłan, który prowadzi resztę modlącą się lub śpiewającą nabożne pieśni, a nie kolorowo i wesoło jakby chcieli konkurować z wiadomo kim. No ale cóż posoborowie...
5 miesięcy temu / Aguirre
 
ad Zielony Faktycznie jesteś "zielony" w temacie. Ciekawe, że Putin zakazał takich pochodów w Rosji, a za profanację cerkwi zamknął lewackie aktywistki w więzieniu.
5 miesięcy temu / Aguirre
 
To smutne.. trzeba by przyjrzeć się temu zakazowi haseł pejoratywnych. Dlaczego "stop pigułce śmierci" miałoby by być nieodpowiednim hasłem dla Marszu dla Życia? Czyli np. "stop pedofilii" też będzie przeszkadzać gdańskim duchownym?
5 miesięcy temu / magis
 
" zielony" być może zostanie "nas" ja odchodzę. Być może zostanie tylko 7 tyś,gotowych na śmierć stać pod krzyzem. Być może.Jeśli Pan posłał swojego syna na pewną śmierć w Ogrójcu dając mu wybór "Jeśli chcesz,ale bądź Wola Twoja" więc jeśli jeszcze żyję pewnie po to żeby dać Ci nadzieję. Będziemy umierać z Pana,nie koniecznie na krzyżu jak P an,Król i Bóg. Być może to o czym słyszymy w RTV widzimy przeraża nas.Moim ja go sobie za Patrona wybrałem dla mnie już Błogosławionym sk.Kardynał Wyszyński,i ks.Jerzy Popiełuszko,Jan Sankarder,Adrzej Bobola - czy tych których wymieniłem,nie obdarto ze "skóry"?
5 miesięcy temu / taki sobie
 
są 2 siły chcące zniszczyć Europę: Rosja putinowska i Usrael. Tam należy szukać inspiracji, źródeł finansowania lewactwa niszczącego podstawy naszej cywilizacji. Nikomu nie trzeba tłumaczyć roli imigrantów rosyjskich w Izraelu. A Usrael to coraz powszechniejsze określenie USA. 100 lat temu ideę zniszczenia cywilizacji chrześcijańskiej Europy miały roznosić środowiska żydowskich lumpenproletariuszy. W 1920, kiedy Polska walczyła z bolszewią, organizowali strajki blokujące w portach i na kolei dostawy naszego uzbrojenia. Dzisiaj walczą defekując na nasze idee, jutro wrócą do sprawdzonych metod przemocy zbrojnej. Nadchodzi czas walki. Nie łudźmy się. Dzisiaj Palestyna, jutro gnijąca Zach.Europa, potem Polska, Białoruś i Ukraina.
5 miesięcy temu / zielony
 
Marsze zazyciem pod nadzorem Interii?
5 miesięcy temu / straszne
 
Do @gosc - tak, szatan jest silniejszy ode mnie i od Ciebie ale Pan nasz Jezus Chrystus już go pokonał. Jak Bóg z nami to kto przeciwko nam? Niech modlitwa będzie wstępem do działania, każde ziarno da plon stokrotny!
5 miesięcy temu / Gość
 
Jesteśmy słabymi istotami. Musimy chwycić w ręce Różaniec i z Nim przeciw szatanowi i jego dzieciom z LGB. Przykro ale Polsce brakuje Prymasa ,który by stanął na czele krucjaty
5 miesięcy temu / andrzej
 
W Gdańsku na marszu wprowadzono niestety surowy zakaz wszelkich wyrażeń pejoratywnych. Byłem dzisiaj wolontariuszem z ramienia jednego z organizatorów. Od tego organizatora dostałem chorągiew do niesienia. W zamieszaniu organizacyjnym nie spojrzałem nawet co na nim było. W trakcie marszu podszedł do mnie ubrany w żółtą kamizelkę, ktoś jakby z obstawy marszu z Bractwa Św. Pawła i powiedział nagle kategorycznie "ten transparent proszę odnieść z powrotem". Wtedy zobaczyłem, że jest na nim napisane "Stop pigułce śmierci". Kompletnie zaskoczony spytałem o co chodzi. Odpowiedziano mi, że na marszu dozwolone są tylko hasła pozytywne, a moja chorągiew mogłaby się nie spodobać dziennikarzom Wirtualnej Polski. Pod groźbą musiałem oddać chorągiew. Nie chodzi w tej relacji o moją niegodną osobę, ale o ogólną zasadę, jaka została zastosowana. Świadectwa innych marszów podnoszą na duchu, ale w gdańskim duchowieństwie dzieje się coś dziwnego...
5 miesięcy temu / krisbac
 
W Gdańsku było 20 tyś. osób na Marszu. Większość za normalnością!! Nie pozwólmy żeby do szkół weszli /"specjaliści"/ od gender. Nie pozwólmy lewackiej mniejszości zagarnąć i zmienić to co dobre i piękne.
5 miesięcy temu / magis
 
Niech Bóg błogosławi za to świadectwo organizatorom i uczestnikom, przy tak upalnej pogodzie. Szkoda że marszowi nie przewodzili warszawscy biskupi
5 miesięcy temu / Klasyk
 
Dzisiaj w katedrze w Oliwie arcybiskup Głódż odprawiał uroczysta mszę z okazji 50-rocznicy święceń kapłańskich księdza infułata Zięby. Msza miała rozpocząć sie o 13 ale z jakiegos powodu do w pół do drugiej nie rozpoczęła się . Z tego powodu zdecydowałem sie na mszę o innej godzinie w innym kościele. O gdozinie 15 w Gdańsku z pod kościoła mariackiego ruszył marsz w obronie rodziny.W Oliwie o tej porze ,albo kończyła sie uroczysta msza poswięcona księdzu infułtowi żiębie , albo juz rozpoczynała sie świecka część jubiluszu. Nie wiem , czy to jest robione świadomie , czy może rozjazd między problemami , którymi żyja niektórzy biskupi a sprawami ważnymi dla katolików , jest tak wielki.
5 miesięcy temu / Mirek
 
lgbt to garstka dewiantow promowana tylko przez lewicę. Tak naprawde to KATOLICY SĄ SILNIEJSI tylko musza sie bardziej poswiecić i działać a nie siedzieć w domu przed tv.
5 miesięcy temu / do Gosc
 
Nie jest za późno? Coś to jeszcze da? Bez Różańca Maryji Polskiej Rodziny nie uratujemy. Lgbt jest silniejsze od nas!
5 miesięcy temu / Gosc
 
Dlaczego milczy EPISKOPAT?
5 miesięcy temu / Ryś
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.