DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Zdymisjonowanym wiceszef MSZ: nigdy nie byłem współpracownikiem żadnych służb specjalnych

Zdymisjonowanym wiceszef MSZ: nigdy nie byłem współpracownikiem żadnych służb specjalnych
Robert Grey (w środku). Fot. MSZ

Były wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey zaprzeczył medialnym doniesieniom o zatajeniu przez niego współpracy z amerykańskimi służbami. „Nigdy nie byłem współpracownikiem żadnych służb specjalnych" - napisał w oświadczeniu.

 

O treści oświadczenia przekazanego przez byłego wiceministra PAP informuje portal gosc.pl. „Zwracam się do mediów o uszanowanie mojej osoby i nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na mój temat. Jednocześnie stanowczo domagam się sprostowania nieprawdziwych oraz szkalujących informacji i rozważam wystąpienie na drogę sądową w związku z tą sprawą, która narusza moje dobre imię” - napisał Grey w oświadczeniu.

 

Jako pierwszy o odwołaniu Greya z powodu zatajenia przez niego faktu współpracy ze służbami USA, poinformował portal Wyborcza.pl.

 

Tym doniesieniom zaprzeczył także rzecznik rządu. Rafał Bochenek poinformował w środę, że premier Beata Szydło na wniosek szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego odwołała Roberta Greya z funkcji wiceministra spraw zagranicznych. Dodał, że jest to związane ze zmianami organizacyjnymi w resorcie.

 

Do sprawy odniósł się również MSZ. „Odwołanie wiceministra Roberta Greya wynika ze zmiany koncepcji kierownictwa MSZ. Stanowczo dementujemy bezpodstawne doniesienia niektórych mediów, że dymisja ta ma związek z rzekomym zatajeniem przez niego współpracy z amerykańskimi służbami” – czytamy w oświadczeniu.

 

Poinformowano, iż ministerstwo planuje w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Roberta Greya.

Grey pełnił funkcję podsekretarza stanu od 30 września br. i odpowiadał za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką.

 

 

Źródło: gosc.pl/msz.gov.pl

luk

 

 

 

 

 


DATA: 2016-12-01 10:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak twierdzi, że nie był agentem, to znaczy, że nie był. Jakby był, to by się przyznał, to przecież jasne jak słońce.
ponad 4 lata temu / TZ.
 
To dobrze panie bobrze. Nasza armia kupi przestarzały sprzęt i przestarzałe patenty za pośrednictwem izraelskich firm? No i jeszcze zarazę która już uśmiecha się do wsi bez cudzysołowia. To takie urocze GMO dla matek karmiących i dziatek.
ponad 4 lata temu / Leo
 
Już samo posiadanie obywatelstwa obcego państwa powinno być wystarczającym powodem niezatrudniania go w rządzie polskim. To jest OBVIOUS!!!!
ponad 4 lata temu / BasiaM
 
Eee tam. Jakby mieli zwalniać za współpracę z jakimiś tam służbami to 90% rządu by trzeba zdymisjonować. No i co wtedy? Kto będzie rządził polaczkami? Przecież nie można ich zostawić na pastwę wolności
ponad 4 lata temu / IzajaszGB
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.