DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Zdjęcie papieża wywołało entuzjazm muzułmanów. Mahometanie myślą o triumfie islamu

Zdjęcie papieża wywołało entuzjazm muzułmanów. Mahometanie myślą o triumfie islamu
fot. FORUM
#EUROPA    #DŻIHAD    #ISLAM    #MUZUŁMANIE    #TRZECIA TAJEMNICA    #FATIMA    #FRANCISZEK    #PAPIEŻ    #ZDJĘCIE

Jedno ze zdjęć papieża Franciszka wśród wyznawców Mahometa robi prawdziwą furorę. W świecie islamu zaś coraz większą popularnością cieszy się swoista interpretacja wydarzeń z Fatimy z 1917 roku, gdy według trzeciej tajemnicy fatimskiej zapowiedziany został triumf islamu nad Europą w 2017 roku.

 

Chodzi o zdjęcie zrobione Franciszkowi w Wielki Czwartek 2013 roku. W jednym z więzień Rzymu papież obmył nogi dwunastu młodocianym przestępcom. Co zatem tak bardzo elektryzuje mahometan? Widok biskupa Rzymu, który klęka przed muzułmanką i całuje jej stopy.

 

Na całość sprawy zwrócił uwagę Grzegorz Górny w swym felietonie na wPolityce.pl. „Niezależnie od tego, jakie intencje miał Franciszek, w świecie islamu ten gest został odebrany jednoznacznie – jako akt słabości, kapitulacji, oddania pokłonu i poddaństwa. Żaden imam nigdy nie uklęknie przed chrześcijaninem, a tym bardziej przed katolicką kobietą. Jest to bowiem znak uznania zwierzchności nad sobą. Taki gest ze strony najważniejszego przywódcy chrześcijańskiego na świecie jest odczytywany przez rzesze muzułmanów jako wyraz poddania się islamowi nie tylko papieża, ale całego katolicyzmu reprezentowanego w jego osobie” – informuje publicysta.

 

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że papież ukląkł przed kobietą, która – według muzułmańskiego prawa – pozostaje niższa w godności od mężczyzny.

 

„W świecie islamu kolportowana jest też zdobywająca coraz większą liczbę zwolenników interpretacja objawień fatimskich z 1917 roku. Przypomnijmy, że Fatima była ukochaną córką proroka Mahometa. Według obecnej islamskiej wykładni, w rzeczywistości Pani z Nieba, która ukazała się portugalskim pastuszkom, nie była Maryją, ale właśnie Fatimą” – kontynuuje Górny. Według tej interpretacji Fatima zapowiedziała zwycięstwo islamu nad Europą, które ma nastąpić w setną rocznicę objawień, czyli już w przyszłym roku.

 

Źródło: wPolityce.pl

KRaj

 

 


DATA: 2018-01-19 13:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Trzeba być osobą wielkiej świętości i miłości do człowieka aby dokonać takiego aktu jaki uczynił papież Franciszek.Ucałowanie stopy kobiety jest okazaniem wielkiego szacunku i miłości do kobiety.Tak ale to może uczynić tylko chrześcijanin,bo żaden muzułmanin nie jest w stanie ani tego zrozumieć ani tego dokonać.Natomiast interpretacja tego wydarzenia prezentowana przez muzułmanów jest mi tak samo obojętna jak ich kultura i oni sami.
ponad 3 lata temu / Pax Et Bonum
 
?Było to przed Świętem Paschy. Jezus wiedząc, że nadeszła Jego godzina przejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował. W czasie wieczerzy, gdy diabeł już nakłonił serce Judasza Iskarioty syna Szymona, aby Go wydać, wiedząc, że Ojciec dał Mu wszystko w ręce oraz że od Boga wyszedł i do Boga idzie, wstał od wieczerzy i złożył szaty. A wziąwszy prześcieradło nim się przepasał. Potem nalał wody do miednicy. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany?. J 13, 1 - 5
ponad 3 lata temu / fr
 
W pontyfikacie Jana Pawła II dialog międzyreligijny zajmował miejsce wyjątkowe.Polski papież w większym stopniu niż którykolwiek z jego poprzedników urzeczywistniał dialogowe relacje z muzułmanami. Podstawą jego zaangażowania w dialog międzyreligijny była wierność wskazaniom Soboru Watykańskiego II. Jan Paweł II bardzo często odwoływał się do deklaracji Nostra aetate, której nie oddzielał od innych dokumentów soborowych, stanowiących jej podstawę teologiczną (Lumen gentium, Gaudium et spes, Ad gentes oraz Dignitatis humanae). Jan Paweł II z wielkim szacunkiem odnosił się do duchowego dziedzictwa muzułmanów. Dawał temu wyraz, podejmując ich w Watykanie oraz w czasie swoich pielgrzymek do krajów muzułmańskich. Papież zwracał się do wyznawców islamu jak do braci i sióstr w wierze, którzy w duchu Abrahama czczą jednego Boga. W swoich wypowiedziach podkreślał wspólne obu tradycjom elementy doktrynalne, do których zaliczał: wiarę i oddawanie czci temu samemu Bogu, posłuszeństwo Bożej wo
ponad 3 lata temu / Piechu [email protected]
 
no cóż - pozostaje jeszcze podtekst seksualny. Całowanie kobiety po nogach jest o wiele przyjemniejsze, niż całowanie mężczyzny. Pierwszy raz widzę i słyszę, żeby duchowny w Wielki Czwartek całował nogi kobiety. Znieść natychmiast celibat!
ponad 4 lata temu / cyceron
 
Tylko patrzeć jak muzułmanie zajmą Watykan.
ponad 4 lata temu / fil
 
co do roli kobiety w islamie to warto pamiętać że islam jako pierwsza przyjęła właśnie kobieta Chadidża bint Chuwajlid ... natomiast błazeństwa i kpiny jakie czyni sobie z chrześcijaństwa Bergolio to inna sprawa... sens mycia nóg uczniom Jezusa wyjąsnił On sam w rozmowie z Piotrem "Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną" z oczywistego powodu jakim jest brak wiary udział ten nie jest możłiwy dla muzułmanki czy hiduisty... Bergolio myje nogi komu chce i te nogi są zapewne czyste - widać się Bergolio dobrze czuje jako łaziebny ale nie maa w tym funkcji kapłańskiej bo być nie może jak mówił Jezus "Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy" temu kto cały jest brudny nie wystarczy umyć stopy...
ponad 4 lata temu / Przemek Leniak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.