DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Zdewastowano popiersie Krzysztofa Kolumba w Rouen

Zdewastowano popiersie Krzysztofa Kolumba w Rouen
Zdjęcie ilustracyjne. Twice25 / CC BY-SA (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)

Francuscy „antyrasiści” zdewastowali popiersie genueńskiego żeglarza i odkrywcy znajdujące się w Rouen, w stolicy Normandii. Popiersie wraz z cokołem zostało oblane czerwoną farbą oraz opatrzone napisami „morderca” oraz „gwałciciel”.

 

Nad Sekwaną rozlewa się nienawiść wobec Krzysztofa Kolumba, dobrze już znana ze Stanów Zjednoczonych. Działacze i sympatycy ruchu Black Lives Matter oskarżają genueńskiego odkrywcę i admirała o rasizm oraz rozpoczęcie gehenny ludów tubylczych na odkrytych przez niego lądach.

 

Mer Rouen potępił akt wandalizmu, jak jednak dodał, debata dotycząca oceny Krzysztofa Kolumba wydaje mu się w pełni uzasadniona. Chciałby jedynie, aby obywała się bez takich zdarzeń. Popiersie Kolumba znajduje się w centrum miasta, obok pomników innych znanych żeglarzy i podróżników, takich jak Jacques Cartier, James Cook, Ferdynand Magellan czy Marco Polo.

 

Według dziennika „Le Parisien”, „coraz liczniejsi historycy od kilku lat przedstawiają Krzysztofa Kolumba jako tego, który zniszczył ludność indiańską”. Zdaniem gazety, wizja ta jest obecnie szeroko podzielana przez francuską opinię publiczną.

 

W 1992 r. Jacques Chirac, będąc wówczas merem Paryża, nie udzielił zgody na świętowanie 500. rocznicy odkrycia Ameryki. Przy tej okazji „wyjaśnił” hiszpańskiemu królowi, że wyprawę Kolumba nie należy oceniać jako wielkie wydarzenie w historii ludzkości, tylko jako „katastrofę”.

 

FLC

Czytaj także:
DATA: 2020-06-26 07:58
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tu raczej chodzi o bardzo krótkowzroczną ,jak zazwyczaj , polityke francuską . Atakowanie Kolumba jest atakiem na USA i na chrześcijaństwo w Ameryce Południowej. Pomijając fakt , że Francja do dzisiaj ma w Ameryce Południowej kolonię w starodawnym stylu, wielkości 1/4 powierzchni Polski , to bliższe geograficznie głowne plany polityki francuskiej zakładają odbudowę franuskiego imperium kolonialnego w północno-zachodniej Afryce . Historycznie to imperium swoim obszarem znacznie przewyższało powierzchnię USA. To są oczywiste mrzonki i nic tu nie pomoże islamizacja Francji, ponieważ to jest czynnik fajnie wygladający na papierze ,ale w rzeczywistości pozbawiający to państwo całkowicie siły. Obalenie Kadafiego, ostatni wielki wyczyn wywiadu francuskiego umożliwił rządowi Francji kradzież kilkunastu miliardów dolarów, należących do Libii ,ale doprowadził do destabilizacji w całym regionie i w Europie. Co trwa do dzisiaj
6 miesięcy temu / Mirek
 
Tak wygląda wielkość po wiekach. Inna rzecz, że Francuzi Amerykę przegrali, została im tylko odkryta przez Kolumba Martynika, to może reagują jak lis na cierpkie winogrona.
6 miesięcy temu / Ryś
 
W sumie... Kiej ciort kazał temu Kulumbowi Amerykie łodkrywać?
6 miesięcy temu / Gracław
 
Za dużo South Park
6 miesięcy temu / Ktoś taki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.