DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Zdegradować Wojciecha Jaruzelskiego! Apel do prezydenta na rocznicę wybuchu stanu wojennego

Zdegradować Wojciecha Jaruzelskiego! Apel do prezydenta na rocznicę wybuchu stanu wojennego
Autorzy stanu wojennego przed sądem. Od lewej gen. Wojciech Jaruzelski, Stanisław Kania, Tadeusz Tuczapski i gen. Florian Siwicki. fot. Maciej Figurski/FORUM

Rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apeluje do Andrzeja Dudy w sprawie degradacji Wojciecha Jaruzelskiego. Dr Jerzy Bukowski uważa, że istnieją ku temu podstawy prawne.

 

Jak tłumaczy dr Jerzy Bukowski, „prośba nie ma nic wspólnego z tzw. ustawą degradacyjną”. Ten projekt prezydent Duda zawetował.

 

Tymczasem pomysłodawcom degradacji Jaruzelskiego „zależy wyłącznie na symbolicznym, ale jednoznacznym wskazaniu Polakom, kto z narażeniem życia zasłużył się w walce o niepodległość Rzeczypospolitej i należą mu się od niej najwyższe honory, a kto powinien być trwale napiętnowany jako zdrajca rodzimej racji stanu” –  czytamy w rp.pl. Dlatego też wymieniane są dwa nazwiska: Kukliński i Jaruzelski.

 

Jak przypomina Bukowski, cała Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego została w roku 2012 prawomocnie uznana przez sąd za związek przestępczy o charakterze zbrojnym, którym kierował Jaruzelski. Z kolei dekrety i uchwała podjęte przez Radę Państwa 12 grudnia 1981 o wprowadzeniu stanu wojennego roku były niezgodne z prawem.

 

Dlatego też, jak tłumaczy rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, „na podstawie paragrafu 2. artykułu 327. kodeksu karnego można orzec degradację osoby, która w chwili popełnienia czynu zabronionego była żołnierzem w razie skazania za przestępstwo umyślne, jeżeli rodzaj czynu, sposób i okoliczności jego popełnienia pozwalają przyjąć, że sprawca utracił właściwości wymagane do posiadania stopnia wojskowego” – czytamy na portalu „Rzeczpospolitej”.

 

Dr Jerzy Bukowski apeluje, by na 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego prezydent RP Andrzej Duda zdegradował Wojciecha Jaruzelskiego ze stopnia generalskiego.

 

 

Źródło: rp.pl

MWł

 

  


DATA: 2018-12-07 10:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kapitanie , uczony z Was człek, to widać. Poczytajcie sobie jeszcze o Korfantym,Rozwadowskim - przyda się. Jam prosta baba, ale se tak kumam, żeście Wy Panie Witosowi do pięt nie dorośli .
6 miesięcy temu / witoska
 
Do witoski. Wiem, że W. Witos był wzorem dla wielu rolników. Ale witoska zmiłuj się nad samą sobą i choć trochę poczytaj historii (zwłaszcza w 100 lecie niepodległości to dość proste) i nie pleć komunistycznych bzdur na łamach szacownego portalu. Oklad z zimnej wody na rozpaloną łepetynę i do książki. Już nie musisz czytać historii napisane przez jabłońskiego lub putmajera teraz jest więcej źródeł. Witoska twoja pryncypał był prostym chłopem, ale po swojemu kochał Polskę choć niewiele rozumiał z tego co do około się działo. Daj spokój Panu Marszałkowi. Zastanów się po kim bzdury powtarzasz i nie ośmieszaj się więcej.
6 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
Panie Bukowski, a może by tak przy okazji odebrać wszelkie dystynkcje Piłsudskiemu, i wyprosić go z Wawelu?
6 miesięcy temu / witoska
 
Porządny z Pana gość , Panie Bukowski , ale naiwny przeokreutnie !
6 miesięcy temu / karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64657"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.