DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Zdecydowany protest zatrzymał homopropagandę w ZHP

Zdecydowany protest zatrzymał homopropagandę w ZHP
Fot. Krzysztof Mizera/Wikimedia

Przygotowaną przez Centrum Życia i Rodziny petycję przeciwko homopropagandzie i gorszeniu dzieci w Związku Harcerstwa Polskiego podpisało blisko 20 tysięcy osób. To zdecydowane veto przyniosło skutek – władze ZHP wstrzymały akcje propagujące homoseksualizm wśród harcerzy.

 

Centrum Życia i Rodziny, organizator kampanii, to fundacja, której celem jest ochrona ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz obrona rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. CZiR jest m.in. organizatorem Marszów dla Życia i Rodziny aktualnie odbywających się w co najmniej 130 miastach Polski. W tym roku hasłem marszów jest: „Seksedukacja to deprawacja”.

 

We wrześniu 2018 roku organizacja rozpoczęła akcję zbierania podpisów pod petycją skierowaną do przewodniczącego i naczelnika największej w kraju organizacji harcerskiej. Napisano w niej m.in.: „Wzywam Państwa do natychmiastowego i całkowitego zaprzestania promowania w ZHP homoseksualizmu, biseksualizmu, transseksualizmu i innych dewiacji podważających powszechnie przyjęte w Polsce normy moralne, wywodzące się z chrześcijaństwa”.

 

Pod petycją podpisało się blisko 20 tysięcy osób. W reakcji na protesty władze związku wycofały szkodliwe broszury i zaprzestały organizacji spotkań, podczas których promowano wśród dzieci i młodzieży ideologię LGBT. – Widać wyraźnie, że ośrodek władzy ZHP przestraszył się tak silnych protestów i reakcji organizacji społecznych oraz wielu tysięcy rodziców harcerzy przeciwko homopropagandzie. Tak jak jeszcze w ubiegłym roku w programach harcerskich zlotów były zaplanowane spotkania z przedstawicielami LGBT, tak w tym roku, przynajmniej oficjalnie, nie zaplanowano żadnego takiego spotkania. Jak na razie wycofano się z działań promujących wśród harcerzy homoseksualizm – powiedział PCh24.pl ks. Aleksander Dobroński, znawca harcerstwa, wieloletni krzewiciel chrześcijańskiego skautingu, proboszcz parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w Białymstoku.

 

Wystosowanie petycji było reakcją na obecną w ZHP, co najmniej od roku 2015, indoktrynację homoseksualną dzieci i młodzieży. Wydana w 2015 r. publikacja „Każdy inny, wszyscy równi. Propozycja programowa Kwatery Głównej ZHP”, zawierała m.in. scenariusze zbiórek harcerskich, nawet dla 6-latków, które nakłaniały do walki z tzw. homofobią, czyli w rzeczywistości z osobami przeciwstawiającymi się szkodliwej homopropagandzie. Natomiast w wydanym w czerwcu 2018 r. poradniku „Tężnia ducha” m.in. proponowano, aby aktywni homoseksualiści mogli w ZHP pełnić funkcje wychowawcze. Po licznych protestach broszurę tą wycofano.

 

Do homopropagandy doszło też na ubiegłorocznym (7-15 sierpnia 2018) uroczystym Zlocie 100-lecia ZHP w Gdańsku. Głównym prelegentem zaproszonym na ten zlot był Robert Biedroń, który uczył harcerzy, po swojemu, jak być tolerancyjnym. Młodzież harcerska była też zapraszana do tzw. namiotu dla każdego, w którym niby miała panować otwartość na innych. Zachęcano harcerzy, aby rozmawiali z muzułmaninem, tzw. gejem, osobą transseksualną albo ateistą. Niektóre zajęcia na zlocie prowadziły aktywistki feministyczne, które propagują antykoncepcję i aborcję.

 

Adam Białous


DATA: 2019-06-10 19:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tutaj dostępna jest petycja: https://teczowezhp.pl i źródła opisywanych zdarzeń
ponad 1 rok temu / obrońca
 
Jakieś źródła potwierdzające? Bo nigdzie na stronach ZHP nie znalazłem takiej informacji.
ponad 1 rok temu / Jan
 
"władze ZHP wstrzymały akcje propagujące homoseksualizm wśród harcerzy" i pozostały WŁADZAMI.
ponad 1 rok temu / Rys
 
No nie rozśmieszajcie mnie. W ZHP promuje się tolerancję w stosunku do drugiego człowieka - tak jak to w naszej religii katolickiej powinno być.
ponad 1 rok temu / Jaaaaaa
 
W ZHR czegoś takiego nie było.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Świetnie. Tyle źe za tą propagandą stoi m.in facbook i twitter. Fundusz Stefana Batorego i Norwegia paskudne żarcie i ub?stwo i tak.można mnoźyć
ponad 1 rok temu / Teddy
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.