DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Zdaniem podkomisji, Rosja utrudnia wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej

Zdaniem podkomisji, Rosja utrudnia wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej
PRSteam.net / cc licence

Podkomisja sejmowa badająca sprawę katastrofy smoleńskiej oświadczyła, że Rosja przez odmowę umożliwienia rekonstrukcji wraku tupolewa 154 M utrudnia postępowanie mające wyjaśnić okoliczności tragedii.

 

Autorzy oświadczenia piszą między innymi: „Strona rosyjska odmawia dokonania rekonstrukcji samolotu na podstawie jego szczątków, które wciąż znajdują się w Smoleńsku. Jest to postępowanie, które komisja Rady Europy oceniła jako prowokacyjne, trafnie porównując je do zachowania władz ZSRR, przez dziesiątki lat zaprzeczających odpowiedzialności za zbrodnię katyńską”.

 

Podkomisja wyrzuca też Rosji, iż odmawia zwrotu bezprawnie przetrzymywanych szczątków samolotu Tu-154 M, urządzeń nawigacyjnych i czarnych skrzynek. Na domiar złego, czyni to pomimo jednoznacznej opinii Rady Europy, która niedawno zażądała zwrotu wraku Polsce.

 

Członkowie podkomisji powołują się też na przepisy organizacji lotniczej ICAO. „W tej sytuacji odmowa realizacji przepisów Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego ICAO i uchwały komisji Rady Europy ma wszelkie cechy utrudniania postępowania mającego wyjaśnić wszystkie okoliczności śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego” – napisała podkomisja.

 

W katastrofie samolotu Tu-154 w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 innych osób – członków polskiej delegacji, lecącej na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Podkomisja zaznacza, iż według ustaleń ekspertów z różnych krajów, którzy swoje ustalenia podali w Raporcie Technicznym, do katastrofy doszło wskutek eksplozji.

 

Przypomnijmy również, iż do tej pory, pomimo przynagleń, nie ma odpowiedzi Rosji na wysłany w październiku 2017 roku wniosek Piotra Walentynowicza. Wnuk śp. Anny Walentynowicz domaga się włączenia do rosyjskiego postępowania ws. katastrofy smoleńskiej. Chciałby bowiem zapoznać się z aktami sprawy, jakie posiada rosyjski sąd. – Wówczas m.in. można będzie próbować dowiedzieć się, co obecnie dzieje się z wrakiem samolotu, jakie badania przeprowadzono na nim w Rosji, jakie dokumenty powstały w tej sprawie – mówi mecenas Lech Obara, który stara się zainteresować sprawą Radę Europy.

 

Źródło: radioszczecin.pl

 

AB

 


DATA: 2018-07-16 20:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niezależnie od stosunku każdego z nas do objawień prywatnych odwiedźmy stronę Cypriana Polaka. Jeśli rzeczywiście jest to dzieło Boże, musi się udać.
ponad 1 rok temu / Janb
 
Czy podkomisja na pewno chce wyjaśnienia katastrofy? Śmiem wątpić. Opieranie się na założeniach i pomijanie prawdopodobnych wątków i wydarzeń nie jest śledztwem. Podkomisja oszukuje Polaków w imieniu wykonawców zamachu za pieniądze Polaków.
ponad 1 rok temu / sedi
 
Więc ja pytam: jeżeli Rosjanie i komisje Millera i Laska mają rację, to dlaczego prokuratura rosyjska nie zakończyła śledztwa i dlaczego nie zwrócili do dzisiaj wraku i czarnych skrzynek?! Czego się boją Rosjanie? Że zostaną ujawnione jakieś ślady, którym bez przerwy zaprzeczają?!
ponad 1 rok temu / Stefan Jr
 
Rekonstrukcję można zrobić komputerowo, podkomisja chwaliła się, że im to zrobi jakaś amerykańska uczelnia. Czy coś poszło nie tak?
ponad 1 rok temu / Janek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.