DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Zbyt chory by go sądzić. Proces komunistycznego prokuratora zawieszony

Zbyt chory by go sądzić. Proces komunistycznego prokuratora zawieszony
fot. sxc.hu
#KOMUNIZM    #SĄD    #PROCES    #PILECKI    #ZBRODNIA    #ZAWIESZENIE    #HENRYK K.

„Hańba”, „na Białoruś” - takimi okrzykami przywitała zgromadzona publiczność decyzję sędziego Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie, który zawiesił proces Henryka K., byłego szefa prokuratury wojskowej PRL. K. jest oskarżony o zbrodnie komunistyczne.

 

 - Sąd postanawia zawiesić postępowanie karne – powiedział sędzia Michał Żak z Wojskowego Sądu Garnizonowego w Warszawie, ogłaszając decyzję w tej sprawie. Powodem jest stan zdrowia oskarżonego. Biegły kardiolog sprzeciwił się prowadzeniu rozprawy z uwagi na to, że może to stanowić nawet zagrożenie dla życia oskarżonego.

 

Licznie zgromadzona publiczność przyjęła decyzję sądu z nieskrywanym oburzeniem. Oprócz okrzyków: „Hańba”, „Na Białoruś” obecni przy ogłaszaniu decyzji rzucali drobnymi monetami mającymi symbolizować judaszowe srebrniki. Wywieszono transparent „Niezłomnym z AK, WiN”.

 

Henryk K. pracował w stalinowskim wymiarze sprawiedliwości, m. in. w Wojskowym Sądzie Rejonowym w Warszawie, znanym w tym okresie przede wszystkim z niesławnych sesji wyjazdowych, na których niejednokrotnie wymierzano kary śmierci. Potem K. trafił do izby wojskowej Sądu Najwyższego.

 

Jeszcze pod koniec PRL oskarżony awansował na naczelnego prokuratora wojskowego, zasiadał także w Trybunale Stanu.

 

W lipcu 1989 r. odmówił uznania rtm. Witolda Pileckiego za niewinnego zarzucanych mu przez komunistów zbrodni. „Nie negując zasług Witolda Pileckiego w czasie wojny i aktywnej walki z okupantem hitlerowskim, niestety brak jest podstaw do pełnej rehabilitacji wyżej wymienionego w odniesieniu do jego działalności w latach powojennych” – czytamy w jego uzasadnieniu.

 

 

Źródło: "Nasz Dziennik"

luk

 

 

 


DATA: 2013-11-19 08:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jak się tak strasznie męczy to może go eutanazjować - przecież on i jemu podobni są teraz za aborcją na początku życia i eutanazją na końcu; byłoby to po ich uważaniu i jakaś mała sprawiedliwość
ponad 7 lat temu / jaro
 
"seryjny zbyt chory" - niedawno hucznie biesiadujący solenizant pan Jaruzelski niby to za chory, a w innym miejscu UE mamy wpychanego na salę rozpraw leżącego na łożu śmierci staruszka ss-manna (i tu nie chodzi o to, że obaj zbrodniarze są winni) ... Nie chciałbym oczywiście w tym miejscu posądzać obiektyną Prokuraturkę o uprzedzenia, premedytacje i stronnictwo, ale zauważmy, iż czcigodni prokuratorzy, sędziowie - i to nie tylko w Szwecji, Polsce, Niemczech itd. - ostatnimi laty dosyć często zawalają sprawę na korzyść specyficznych, zawsze tych samych grup ...
ponad 7 lat temu / Tiberias
 
czyżby kolejny fenomen "seryjnych", tym razem "seryjnych zbyt chorych"
ponad 7 lat temu / Tiberias
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.