DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Zbrodniarze wojenni z azylem w Europie! Chroni ich prawo międzynarodowe, bo to... uchodźcy

Zbrodniarze wojenni z azylem w Europie! Chroni ich prawo międzynarodowe, bo to... uchodźcy

Wśród 59 tys. imigrantów ubiegających się o azyl w Holandii, służby zidentyfikowały 30 osób podejrzewanych o zbrodnie wojenne. Część z nich pozostanie w Europie, bo prawo międzynarodowe zabrania odsyłania ludzi na tereny, gdzie trwa konflikt zbrojny.

 

Władze holenderskie oficjalnie przyznały, że pośród imigrantów ubiegających się w ub. roku o azyl w tym kraju, zidentyfikowano trzydziestu ludzi podejrzanych o zbrodnie wojenne. Dane te potwierdził Klaas Dijkhoff minister ds. imigracji, w liście do holenderskich deputowanych.


Jak przyznał, w grupie podejrzanej o zbrodnie znalazło się dziesięć osób pochodzących z Syrii oraz po kilka osób z Erytrei, Sudanu, Nigerii, Gruzji i innych krajów.

 

Była to odpowiedź ministerstwa na liczne pytania od członków holenderskiego parlamentu, pośród których nie brakuje zwolenników odsyłania imigrantów podejrzewanych o zbrodnie wojenne lub naruszanie holenderskiego prawa. Dijkhoff wskazał jednak, że Syryjczycy nie mogą zostać odesłani do swojej ojczyzny, bo trwa tam konflikt zbrojny, a w takiej sytuacji zabrania tego prawo międzynarodowe.

 

Według danych ONZ w ub. roku do Europy tylko drogą morską przybyło ponad milion uchodźców. Połowa z nich to Syryjczycy. Sporą grupę stanowią też Afgańczycy i Irakijczycy. Co istotne, 58 proc. migrantów stanowią mężczyźni, 17 proc. kobiety, a 25 proc. dzieci. Z danych UNHCR wynika, że na koniec 2014 roku na całym świecie było niemal 60 mln osób przymusowo przesiedlonych. Aktualne szacunki mówią, że liczba ta może sięgać nawet 90 mln osób.

 

 

 

MA, Reuters, Wprost.pl

DATA: 2016-03-01 10:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszystko co się dzieje teraz w Polsce to kwik i ryk odrywanych od koryta. Ale Polacy uważajcie !!! Nasz WRÓG czai się poza granicami naszej Polski. Bądźmy czujni. Tsunami może się przetoczyć przez Polskę. Inwazorzy już gromadzą siły i masę ludzką. I ruszą na NASZ KRAJ POLSKĘ, kiedy się ociepli. Bierzmy przykład z Węgrów naszych sprzymierzeńców. W tym roku to się zacznie. Bądźmy gotowi bronić nas samych,naszych rodzin, naszej wiary i naszego domu POLSKI ! WOLNEJ POLSKI !
ponad 3 lata temu / Predator
 
Ludzie, Polacy !!!! Obudźcie się! !!! Bóg , Honor , Ojczyzna !!!
ponad 3 lata temu / Predator
 
kolejny przykład na to, że jakieś tam Prawo Międzynarodowe, to nie prawo, a zbiór pobożnych życzeń wszelkiej maści lewactwa; w ogóle, to nie ma czegoś takiego jak Prawo Międzynarodowe; wmówiono nam i wciśnięto najzwyklejszy kit; i każą sobie jeszcze za to bardzo dużo płacić; nierzadko krwią i życiem; inna rzecz, że jak nie obudzą się ze snu ludy Europy, Europy, która kwitła gdy była chrześcijańska, nie chwycą za bata i nie pogonią tę czerwoną, różową i tęczową zarazę won, najlepiej za morza i oceany, to marnie skończymy wszyscy; i jasyr może okazać się jeszcze najlżejszą karą za głupotę;
ponad 3 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.