DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 13  >   MEDIA I POLITYKA

Rozmowa z Grzegorzem Braunem

Zbrodnia jest normą socjalizmu


Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, autorem głośnego filmu dokumentalnego Towarzysz Generał, rozmawia Bogusław Bajor

 

Pańskie filmy Defilada zwycięzców i Marsz wyzwolicieli poruszają podobną tematykę jak łotewski obraz The Soviet Story. Dlaczego takie filmy są dziś potrzebne?

– Prawdziwa historia Związku Sowieckiego jest dziś na Zachodzie praktycznie nieznana. Także u nas brakuje świadomości, że triumf i zbrodnie systemów kolektywistycznych – oraz przyzwolenie na nie ze strony tzw. wolnego świata – to centralny problem najnowszych dziejów. Polskie doświadczenie jest w tej sprawie szczególne – poznaliśmy wszak ich naturę z bliska. Na własnej skórze przekonaliśmy się, do czego są zdolni socjaliści – czy to „narodowi”, czy „międzynarodowi”. Najlepiej wiemy, że masowy rabunek i zbrodnie nie były bynajmniej „wypadkami przy pracy”, lecz normą systemu. Tym doświadczeniem trzeba się dzielić, bo wprawdzie nie ma już ZSRS, ale sympatia do tamtego systemu przetrwała i ma się dobrze, zwłaszcza na Zachodzie. Ciągle ma on tam swych wyznawców i proroków. Niestety, ludzie ci dostają od losu szansę wprowadzenia wyznawanych idei w życie. Wystarczy zapoznać się z wywodami mentorów obecnego prezydenta USA Baracka Obamy, jak np. Franka Marshalla Davisa, Billa Ayersa albo Saula Alin­sky’ego, lub też obejrzeć w telewizji przynajmniej jedno wystąpienie prezydenta Wenezueli Chaveza, żeby się zorientować, że te koncepty mają się świetnie. Ale i w Polsce idee socjalistyczne, mimo pozornej kompromitacji, nie straciły prawa obywatelstwa w życiu publicznym.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Dwaj obywatele Bangladeszu oraz jeden mieszkaniec Iraku nielegalnie przedostali się do Polski, ukryci na naczepie ciężarowego samochodu. Mężczyźni zostali ujęci przez funkcjonariuszy policji, którzy przekazali ich pobliskiej jednostce straży granicznej. Imigranci deklarowali chęć przedostania się do jednego z krajów Europy Zachodniej.

 
 

Amerykańska piosenkarka Lady Gaga skomentowała zapisy nowego prawa, które chroni życie, obowiązującego w stanie Alabama w USA. Artystka stwierdziła, że będzie się modliła za wszystkie kobiety, które ze względu na regulację chroniącą życie, nie będą mogły zabić swojego poczętego dziecka.

 

Hamburska Caritas prowadzi poradnictwo dla homoseksualistów żyjących w związkach z osobami tej samej płci. Osoby utożsamiające się ze światem LGBT mogą korzystać z pomocy kościelnej organizacji i dowiedzieć się m.in. jak dobrze wychowywać dzieci.

 

Coraz więcej niemieckich szkół w praktyce przyjmuje elementy prawa szariatu. Odwołują przyjęcia, święta czy spotkania towarzyskie dla uczniów i rodzin. Powodem tego jest fakt, że muzułmanie trwają w okresie Ramadanu. Okazuje się, że islamski kalendarz w coraz większym stopniu organizuje życie Niemców.

 

 

Rządząca w Chinach Komunistyczna Partia wykorzystuje obok starej taktyki, także nową, zaawansowaną technologię nadzoru do rozprawiania się z mniejszościami etnicznymi oraz chrześcijanami. Obejmuje ona m.in. nadzór poprzez funkcję rozpoznawania twarzy i aplikację na smartfona, która nagradza obywateli za „lojalność” wobec państwa.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.