DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Zbrodnia bez kary! Monako zamierza zrezygnować z karania kobiet za aborcję

Zbrodnia bez kary! Monako zamierza zrezygnować z karania kobiet za aborcję
fot. Forum

Władze Monako zamierzają zdepenalizować aborcję, ale bez jej pełnej legalizacji. Rząd księstwa przesłał do parlamentu - Rady Narodowej - projekt ustawy, zakładający niekaranie kobiet w ciąży za aborcję, ale utrzymujący kary dla dokonujących jej lekarzy.

 

Projekt został skierowany 2 sierpnia do parlamentu, który ma się nim zająć na najbliższym posiedzeniu. Według przewidywań ustawa powinna zostać przyjęta w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Aborcja w Monako jest dopuszczalna (od 2009 r.) do 12. tygodnia ciąży w przypadku, gdy zagraża ona „życiu lub zdrowiu fizycznemu kobiety brzemiennej”, gdy wystąpi „duże prawdopodobieństwo poważnych i nieodwracalnych zaburzeń płodu lub nieuleczalna choroba zagrażająca jego życiu”, a także w przypadku gwałtu.

 

Protestując w 2009 r. przeciwko częściowej legalizacji aborcji arcybiskup Monako – Bernard Barsi wskazywał na jej sprzeczność z konstytucją Księstwa, w którym katolicyzm jest religią państwową. – Jakie znaczenie może mieć zachowanie potwierdzanego przywiązania do religii katolickiej jako religii państwowej, jeśli np. proponuje się ustawodawstwo całkowicie niezgodne z zasadami, które ta religia zawsze uznawała za nie podlegające dyskusji? – pytał hierarcha, wyrażając obawę, że jest to dopiero początek wprowadzania w Monako najniższych standardów etycznych.

 

Obecny projekt ustawy nie oznacza jednak pełnej legalizacji aborcji. Pracownikom służby zdrowia za jej dokonanie grozi od pięciu do dziesięciu lat więzienia. Będą jednak mieli oni prawo doradzić kobiecie, by dokonała aborcji zagranicą.

 

Przed 2009 r. aborcja była w Monako nielegalna. Za jej dokonanie groziło do 10 lat więzienia i pozbawienie praw rodzicielskich.

 

KAI

pt


DATA: 2019-08-07 08:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlatego ja będę głosował na Konfederację, oni chociaż sprzeciwiają się aborcji i LGBT a do tego obniżą podatki i będziemy więcej zarabiać.
1 miesiąc temu / Karolek
 
Jak w Polsce.
3 miesiące temu / Ryś
 
Gdy Nowe wszedł do arki, rozpoczęła sie kara potopu. Gdy Lot wyszedł z Sodomy spadł ogień i siarka z nieba. Gdy Izrael wyszedł korytarza wodnego Morza czerwonego na ląd - wody zamknęły sie nad Egipcjanami. Gdy przekroczymy "red line" - która my nie zauważamy - coś sie stanie. Kolejny kraj podnosi rękę na ład Boży. Groźne! Świat igra z Bogiem!
3 miesiące temu / ks. emeryt
 
Proszę, zgniły zachód, stolica hazardu.
3 miesiące temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.