DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Zbigniew Ziobro w sprawie wyroku TK: „święto wolności sumienia i wyznania”

Zbigniew Ziobro w sprawie wyroku TK: „święto wolności sumienia i wyznania”
Fot: Krystian Maj/FORUM

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro określił orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego jako święto wolności sumienia, wyznania i wolności gospodarczej. Wczoraj TK orzekł, że przepis, na podstawie którego prawomocnie skazano drukarza z Łodzi za odmowę wykonania usługi organizacji LGBT, jest niekonstytucyjny.

 

Zbigniew Ziobro komentując wczorajszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego przyznał, że nie można pod hasłami tolerancji używać aparatu państwa, by gwałcić wolność obywateli. Zdaniem prokuratora generalnego, orzeczenie TK jest „świętem wolności”: wolności sumienia, wyznania, a także wolności gospodarczej, bo także ona była miarą rozstrzygnięcia Trybunału.

 

Polityk wyjaśnił, że Adam J. odmówił wykonania usługi nie ze względu na „orientację seksualną” kontrahenta, lecz ze względu na treść materiałów, która stała w sprzeczności z wyznawanymi przez niego wartościami. Zdaniem prokuratora generalnego, intencją TK była ochrona wszystkich środowisk. – Wolność należy się wszystkim. Nikt nie powinien pod hasłami tolerancji używać aparatu państwa, by zmuszać innych do gwałcenia ich własnej wolności – podkreślił.

 

Do orzeczenie TK pozytywnie odniósł się mec. Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris. Jego zdaniem, ta decyzja zatrzyma podobną praktykę środowisk LGBT w przyszłości.

 

Źródło: dorzeczy.pl / własne PCh24.pl

PR   


DATA: 2019-06-27 11:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy Ziobro ma dobre, wyrozumiale I polskie sumienie? Chyba nie. Nie rozumie o jakim sumieniu on tu do nas mowi? A moze on ma na sumieniu pieniazki? Czy polacy potrzebuja swieta wolnosci sumienia? Cos tu niegra. To jest jakies bardzo dziwne p.Ziobro. Wolnosc sumienia jest dane od Boga. Przeciez Panstwo nie musi nas zobowiazywac do takiego czegos. A jezeli jest to wolnosc sumienia to katolicy powinni maszerowac a nie tylko samo lgbt.
11 miesięcy temu / Mirek
 
Do czasu, do czasu. Wg mnie to jeszcze nie koniec sprawy - niestety.
11 miesięcy temu / fensys
 
@ciekawa - napisz, gdzie masz drukarnię, to będę ją omijać szerokim łukiem.
11 miesięcy temu / nie mniej cieka
 
@ ciekawa - jasne że możesz. Ale bądź uczciwa i informuj, że doktryny katolickie są sprzeczne z twoim sumieniem. Katolicy bronią życia poczętego - twoje sumienie każe te dzieci zabijać. katolicy - mówią o 6 przykazaniu - twoje sumienie zaś mówi ci z byle kim, byle gdzie byleby było Mąż/żona też może się puszczać ile chce i dzieci nawet te najmłodsze. Katolicy mówią małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, twoje sumienie mówi ci ze twoim mężem/żoną może być osoba tej samej płci a nawet zwierze, czy żyrandol. Katolicy mówią są dwie płcie a twoje sumienie zgadza się z niemieckim odkryciem, że jest ich 56. Katolicy mówią pozwólmy dzieciom być dziećmi i w szkole niech zdobywają normalną wiedzę, a nauki seksualne nie są dla małych dzieci Twoje sumienie mówi ci, że dzieci trzeba edukować od żłobka seksualnie etc. Jeżeli uczciwie poinformujesz o swoim sumieniu masz zagwarantowane że Katolicy nie narażą twojego sumienia, i pozostawią cię w spokoju szerokim łukiem omijając
11 miesięcy temu / banita
 
Zwrot "wolność gospodarcza" w ustach zwolennika totalitaryzmu brzmi niczym szyderstwo.
11 miesięcy temu / Marek
 
Do @Renata Zawsze możesz z wyrokiem czy bez. Twój biznes Twoja decyzja. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Katolicy nie chodzą z takimi bzdurami do sądu jak to robią homofaszyści. Najwyżej nie zarobisz ale to twoja sprawa. Powiedz gdzie masz Xero to nie będę korzystał z Twoich usług nawet w przypadku kopiowania materiałów "neutralnych światopoglądowo".
11 miesięcy temu / emk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.