DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Zbigniew Ziobro: Rząd Platformy Obywatelskiej planował przyjęcie 70 tysięcy imigrantów

Zbigniew Ziobro: Rząd Platformy Obywatelskiej planował przyjęcie 70 tysięcy imigrantów
Fot: Krystian Maj/FORUM

Minister sprawiedliwości, a zarazem Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, podczas programu „Fakty po Faktach” poinformował, że poprzedni rząd Platformy Obywatelskiej i PSL planował przyjęcie nawet 70 tysięcy imigrantów. Przybysze mieli zostać rozlokowani w byłych bazach wojskowych ZSRR. Ziobro przyznał, że widział dokumenty potwierdzające tę tezę.


Zdaniem Zbigniewa Ziobro, gdyby nie zwycięstwo wyborcze Prawa i Sprawiedliwości, w Polsce powstałyby dzielnice islamskie. Podczas rozmowy w programie „Fakty po Faktach”, minister sprawiedliwości powiedział, że rząd Ewy Kopacz planował przyjęcie nawet 70 tysięcy imigrantów, którzy mieliby zamieszkać w byłych bazach wojskowych ZSRR, gdzie utworzyliby ośrodki podobne do tych, które funkcjonują w Niemczech, Francji czy Grecji. Informacje o astronomicznej jak na warunki polskie liczbie imigrantów, którzy mieli trafić ‘nad Wisłę’, mają pochodzić od ważnych polityków w Brukseli. Ziobro utrzymuje również, że widział dokumenty według których jasno wynika, że Platforma Obywatelska planowała przyjęcie znacznej liczby przybyszów z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. Obecny prokurator generalny przypomniał także pismo skierowane w zeszłym roku do wszystkich gmin w kraju, w którym poszczególni wojewodowie pytali lokalne władze samorządowe o możliwość rozlokowania imigrantów w ich gminach.


Warto przypomnieć, że w pierwotnych deklaracjach Ewy Kopacz, Polska miała przyjąć liczbę ok. 7 tysięcy imigrantów. Nieco później, ówczesny rzecznik rządu Cezary Tomczyk zapowiedział, że Polska jest gotowa przyjąć każdą liczbę przybyszów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.


 

Źródło: tvn24.pl

POz
 


DATA: 2016-08-09 08:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Doskonały przykład zakłamania mediów tzw. narodowych. Gdyby ten fakt był ujawniony przez nie odpowiednio wcześnie, dziś temat byłby przedyskutowany i można by było iść dalej, rozwiązywać kolejne sprawy. Ponieważ milczano, wałkujemy od nowa to samo, a czas płynie. System stoi w miejscu i umacnia się. Czekamy zatem na wojnę...???
ponad 4 lata temu / @
 
W 1993 r., tj. roku, w którym ostatni radzieccy żołnierzy opuścili Polskę, p. Ziobro miał 23 lata. Poligony Północnej Grupy Wojsk Radzieckich miałyby w 2016 r. akurat tyle lata, ile lat miał p. Ziobro w 1993 r. Czy p. minister uważa, że przez te bez mała ćwierć wieku czekały sobie spokojnie na uchodźców? Po wielu już śladu nie ma, część stoi maksymalnie zdewastowana i rozkradziona (np. Kłomino), część zagospodarowana i przekazana polskim mieszkańcom (Borne Sulinowo, Kęszyca Leśna. legnicki "kwadrat", a pozostała sprzedana w prywatne ręce, i jako lokata kapitału czekając lepszych czasów niszczeje. W Polsce od co najmniej kilkunastu lat nie ma już zjawiska poradzieckich baz wojskowych. Czy p. Ziobro uważa, że z zamieszkałych koszarowców p. Kopacz wysiedlałaby polskich mieszkańców? Czy p. Ziobro choć raz widział na własne oczy taką bazę? Zapraszam choćby do wirtualnej wycieczki w internecie.
ponad 4 lata temu / Wacław
 
Polak,tylko inaczej myślący o rzeczywistości.Wiedźcie o tym-niektórzy-że Polska powinna być dla ludzi różnie myślących.Wtedy będzie naprawdę krajem ludzi tolerancyjnych,a nie pozornie miłujących bliźniego.
ponad 4 lata temu / NN
 
w/g sprawdzonych i wiarygodnych informacji rzad PO miał przjąć 700 tysięcy imigrantów.
ponad 4 lata temu / sprostowanie
 
Ok, ponieważ okazuje się, że po polskiej ziemi chodzą ludzie, którzy o tym nie wiedzieli (dla mnie niepojęte), dobrze, że Ziobro o tym mówi. NN, ten z "Wyższych Sfer", zawsze wykorzysta sytuację żeby dokopać Polakom.
ponad 4 lata temu / @
 
Zobaczymy ilu PiS przyjmie.
ponad 4 lata temu / janus
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.