DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Zbigniew Ziobro: prokuratura objęła nadzorem śledztwo w sprawie ataku na księdza w Szczecinie

Zbigniew Ziobro: prokuratura objęła nadzorem śledztwo w sprawie ataku na księdza w Szczecinie
Fot.Krystian Maj/FORUM

Śledztwo w sprawie niedzielnego ataku na kapłana i pracowników kościelnych, do jakiego doszło w bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie zostanie objęte nadzorem Prokuratury Krajowej – poinformował serwis wPolityce.pl. Decyzję w tej sprawie podjął Zbigniew Ziobro, Prokurator Generalny.

 

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wydał polecenie o objęciu tego postępowania nadzorem Prokuratury Krajowej – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

 

Trzech bandytów, którzy zaatakowali Bazylikę Jana Chrzciciela w Szczecinie to znani policji niebezpieczni bandyci, którzy wielokrotnie dokonywali brutalnych przestępstw. Ich wtargnięcie do Bazyliki miało mieć początkowo podłoże rabunkowe, ale wyjątkowo agresywni mężczyźni rzucili się na księdza proboszcza i kościelnego, domagając się wydania ornatów.

 

Z wrzasków i bełkotu napastników wynikało, że chcieli oni „odprawić” bluźnierczą mszę. Wszyscy szybko zostali zatrzymani przez policję.

 

Źródło: wPolityce.pl

TK

 

 

Zobacz też:

 

Atak na księdza w Szczecinie! Napastnicy chcieli dokonać bluźnierczej profanacji

„Gdyby mnie trafił, to pewnie by zabił. Oni byli w jakiejś diabelskiej furii”. Ksiądz o ataku w Szczecinie


DATA: 2019-07-29 14:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nareszcie, organa ścigania biorą się za tych zwyrodnialców. Bo to nie są geje czy lezbijki - to zorganizowana grupa przestępcza, ktora ma nadzieję, że w Polsce też będzie prowadziła dzialalność przestępczą i odbierała dzieci rodzicom i oddawała........ STOP !!!!
1 miesiąc temu / ewcia
 
Z tej krótkiej informacji prasowej można się dowiedzieć, że sprawcy napadu na zakrystię kościoła Świętego Jana Chrzciciela w Szczecinie, to " "...niebezpieczni bandyci, którzy wielokrotnie dokonywali brutalnych przestępstw". Jako żywo, żaden bandyta nie chory na "głowę", nie dokonywałby takiego napadu w niedzielę przed Mszą Świętą. To mi bardziej wygląda na płatne zlecenie, aby jeszcze bardziej "podgrzać" atmosferę na temat praw osób spod znaku tęczowej flagi LGBT. Jeśli zawodowi bandyci - a tak można sądzić z anonsów Policji - zdobyli się na taki "występ", to znaczy że "zarobek" znacznie przewyższał ryzyko związane z tym bandyckim napadem. Bandyci to są osoby twardo chodzący po ziemi,ale jeśli byli mocno "wstawieni", to może być też tak, że to zrobili dla zwykłej hecy - w ich osobliwym mniemaniu. Co do zlecenia nadzoru Prokuratury Krajowej nad "sprawą",to można sądzić,że był to sygnał,że sprawa dla ministra jest poważna albo brak zaufania do prokuratury rejonowej.
1 miesiąc temu / Druh Ryszard
 
Jak wybito szybę w synagodze w Gdańsku to było wspólne potępienie czynu i nazwanie go antysemityzmem,a jak pobito księdza cicho sza i żaden rabin się nie wypowiada. Czy nikogo to nie dziwi?
1 miesiąc temu / Polka57
 
A w wyniku tego śledztwa ksiądz zostanie oskarżonyo homofobię, nietolerancję, nienawiść, używanie przemocy słownej i fizycznej wobec osób LGBT. Jego skandaliczne i niemiłosierne zachowanie spotka się także ze stanowczym potępieniem ze strony nowoczesnych hierarchów "Kościoła 2.0"
1 miesiąc temu / Nielubiebetonu
 
pobity do nieprzytomności z 5 złamaniami Masakra a jak Rabunek i rozbój na miejsce w domu to już nadzoru nie ma a prokurator rejonowy współpracuje z przestępcami to Ziobry brak szok
1 miesiąc temu / Rutkowski
 
@Tomcio: Jak zechcą, to się dowiedzą. To tylko żule, a nie "stara grypsera", poza tym zlecającym był pewnie ktoś spoza ich środowiska, więc wystarczy na początek "zaoferować" im maksimum z "taryfikatora", a jeden z nich wsypie pozostałych. Jak jeden zacznie sypać, to pozostali też się rozprują - prosta robota, nie więcej niż trzy dni urabiania. Śledź doniesienia, to się dowiesz czy chcą złapać króliczka, czy tylko gonić.
1 miesiąc temu / Bondaree
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.