DZIŚ JEST:   14   LIPCA   2020 r.

Św. Kamila de Lellis
Bł. Hroznaty, męczennika
 
 
 
 

Zbigniew Hołdys wziął w obronę ks. Lemańskiego

Zbigniew Hołdys wziął w obronę ks. Lemańskiego
Fot. Teodor Ryszkus / FORUM

Ks. Wojciech Lemański w swojej karierze pupila liberalno-lewicowych mediów ma coraz bardziej „cennych” obrońców. Tym razem do ich grona dołączył Zbigniew Hołdys, broniący „niepokornego kapłana” przed zaściankowymi biskupami.

 

- Ani jedno słowo księdza Wojciecha Lemańskiego na Przystanku Woodstock nie występowało przeciw Bogu, religii i Kościołowi. Proponowałbym, aby hierarchowie kościelni spuścili z bicepsów trochę pary i spojrzeli na przyszłość Kościoła, a nie karali – powiedział Zbigniew Hołdys jako gość TVP Info.

 

- Przecież ks. Lemański nie zachęcał ludzi do wychodzenia z Kościoła, tylko do wychodzenia z kazań, które przeczą posłannictwu chrześcijańskiemu. Tak to widzę i tak to widziała licząca kilka tysięcy ludzi widownia na Przystanku Woodstock – powiedział Hołdys, prywatnie dobry znajomy Jerzego Owsiaka. - Ks. Lemański wypadł wspaniale. Powiedział o czymś, czego my byśmy chcieli zaznać ze strony polskiej polityki. Powinien przyjść ktoś młody, kto nieobraźliwie powie wprost, że potrzebna jest zmiana – dodał. 

Hołdys podkreślił, że ludzie nie lubią osób, które ich cały czas sztorcują i poprawiają. - Chcemy żyć, popełnić błędy, wyciągać z nich wnioski i mieć chwile wolności. Kościół cały czas wytycza nam ścieżki, intencja pewnie jest dobra, chodzi o to, żeby ludzie byli dobrzy. Pytanie tylko: czy oni to robią z powodu nakazu, czy zrozumienia. Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem – dodał Hołdys.

 

Źródło: TVP.info

KRaj


DATA: 2014-08-04 10:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"doświadczenie jest najlepszym nauczycielem" czego dowodem jest wypowiedź Pana Hołdysa dla JURKA W na temat religii.
ponad 5 lat temu / łysy prawnik
 
Pan Hołdys nie wie sam o czym mówi, nie ma pojęcia co to są przykazania Boskie . W tym temacie powinien absolutnie milczeć
ponad 5 lat temu / rambo
 
co nas to obchodzi?
ponad 5 lat temu / aa
 
@katolik. Czy tego naprawdę nie widać, że Hołdys pośrednio atakuje Kościół, a casus Lemański jest tylko punktem odniesienia? Warto przypomnieć, że Hołdys 2 lata (?) był za cenzurą Internetu (ACTA).
ponad 5 lat temu / Burak
 
Wynurzenie tego osobnika nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, to pełny spontan i odlot ku... Lucyperowi!
ponad 5 lat temu / John Galt
 
Najpierw pytanie Czy P. Hołdys jest członkiem kościoła katolickiego którego kapłanem jest ks. Lemański. Jeżeli odpowiedź jest negatywna to nie rozumiem po co ta wypowiedź na pch24. Dzisiaj każdy cywilzowany mieszkaniec tej planety chciałby znienić kościół do którego nie należy, a nie próbuje zmienić siebie o jotę.
ponad 5 lat temu / Pol
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.