DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2019 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Zbezcześcili pomnik pomordowanych Polaków. Akcja KOD w ogniu krytyki

Zbezcześcili pomnik pomordowanych Polaków. Akcja KOD w ogniu krytyki
By DerHexer - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11224187

Płachta z napisem „Konstytucja” kilka dni temu pojawiła się na pomniku upamiętniającym obrońców Poczty Gdańskiej przed niemiecką agresją. Sprawa oburzyła m.in. prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność. W specjalnym oświadczeniu domagają się oni przeprosin od działaczy KOD.

 

„To akt zniewagi, wręcz oplucia miejsca upamiętniającego heroizm polskiego pocztowca” – napisali w specjalnym oświadczeniu przedstawiciele NSZZ Solidarność.

 

Pomniki w Gdańsku – w tym pomnik Obrońców Poczty Gdańskiej – zostały ubrane w płachty z napisem „Konstytucja” kilka dni temu. W akcję zaangażowali się m.in. prezydent miasta, Paweł Adamowicz czy Lech i Danuta Wałęsowie.

 

Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność napisało o „zbezczeszczeniu”. „Umieszczenie płachty z napisem Konstytucja jest obraźliwe i nie do przyjęcia. Napis umieszczony w tym miejscu jest aktem zniewagi, wręcz oplucia miejsca upamiętniającego heroizm polskiego państwowca broniącego swej umiłowanej Ojczyzny” - czytamy w oświadczeniu.

 

Przedstawiciele Solidarności słusznie podkreślili, iż pomnik stanowi „symbol miejsca uświęconego krwią bohaterów, które zasługuje na najwyższy szacunek”. „To antypolski akt i stanowczo go potępiamy. Oczekujemy potępiania takich czynów, ich inspiratorów oraz przeproszenia pracowników Poczty Polskiej przez gdański KOD” – czytamy w oświadczeniu.

 

 

Źródło: wp.pl

ged


DATA: 2018-08-17 20:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Naprawdę wierzycie że to na serio? Oni się bawią Wami i Waszymi uczuciami. W polityce zagranicznej i społecznej oraz gospodarczej, w tym co decydujące o losie narodu, trzymają jeden i ten sam front. Te wszystkie "akcje" są robieniem z nas idiotów i odwracaniem uwagi od ich draństw wykonywanych zakulisowo. Pożyteczne idioci z KOD są im potrzebni do tworzenia propagandy. Popis delegalizuje ONR, a nie delegalizuje KOD, Otwartego Dialogu, komunistycznej partii RAZEM itd.
10 miesięcy temu / sor
 
Bohaterscy powstańcy z Getta Warszawskiego w większości komuniści też popierają KOD, a do tej pory nie ubrano im podkoszulków z postkomunistyczną KONSTYTUCJĄ.
10 miesięcy temu / Wicuś
 
to sie dzieje bo byla miekosc Dudy wzgledem sedziow i o to zadbal jego sztab z BBN a czy zwrocono uwage jak na obchodach defilady DUDA POKORNIE SLUCHAL SOLOCHA dzieki ze kamery wychwycily role SOLOCHA i pokornny posluch DUDY
10 miesięcy temu / zbigniew
 
W Krakowie pomnik Kuklinskiego niech przyozdobią.
10 miesięcy temu / Ewa
 
Dla lewactwa świętością jest ono samo.
10 miesięcy temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.