DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Zbezcześciła katedrę w Kolonii. Ruszył proces feministki Josephine Witt

Zbezcześciła katedrę w Kolonii. Ruszył proces feministki Josephine Witt
fot. creationc / sxc.hu

Rozpoczął się proces Josephine Witt, aktywistki z grupy Femen, która tańczyła toples przed ołtarzem katedry w Kolonii w czasie ubiegłorocznych świąt Bożego Narodzenia. Feministka „ozdobiła” swoje ciało bluźnierczym napisem „Jestem Bogiem”.

 

- Kolonia to stolica niemieckiego katolicyzmu. Zdawałam sobie sprawę, że moja forma protestu jest radykalna i jakie mogą być tego konsekwencje – powiedziała Witt niemieckim reporterom przed rozpoczęciem rozprawy. Oficjalnie Witt jest oskarżona o „zakłócanie swobodnego dostępu do praktyk religijnych”. Grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności.

 

Emerytowany, 81-letni kardynał  Joachim Meissner, były arcybiskup Kolonii, powiedział, że przeżył czas nazizmu, potem czterdzieści lat komunizmu i dlatego nikt i nic nie jest już w stanie zaskoczyć go czy zadziwić. – Często modlę się za Josephine. To bardzo młoda osoba. Nie można wykluczyć, że nie zdawało sobie sprawy z tego, co zrobiła – powiedział kilka dni temu emerytowany kardynał z Kolonii.

 

Niektórzy porównują skandal w katedrze w Kolonii do wydarzeń, których „bohaterkami” w cerkwi w Moskwie były tamtejsze feministki. Jednak proboszcz katedry w Kolonii, Norbert Feldhoff uważa te porównania za „kompletnie bezpodstawne”. - Niemiecki i rosyjski system prawny nie mają ze sobą wiele wspólnego.  A protest w Kolonii i ten w Moskwie różniły się zasadniczo - powiedział proboszcz.

 

W ubiegłym roku Witt brała udział w proteście przeciwko prezydentowi Putinowi. Szybko jednak została obezwładniona przez ochroniarzy.

 

 

 

Źródło www.thelocal.de

ChS


DATA: 2014-12-05 13:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przeciwko temu, co szkola zindoktrynizowala jako wroga nr. 1, kosciolowi i trwaniu w dekalogu i ewangelii. Chodzilem w Kolonii do szkoly i wiele sie nauczylem, jednak cale zycie od 13 roku zycia, musialem walczyc o moja wiare. Trwanie w wierze odbieranie jest jako ociemnienie i trwanie w niewoli. Teraz jednak tzw. swiat oswiecony musi sie konfrontowac z kims bardziej radykalnym, islamem. Glupim, durnym i bezmyslnym systemem fauszu, propagandy, cichej dywersji, szykany, zamordyzmu i bandyctwa. Ten swiat nie bedzie z tzw. postepowym swiatem dyskutowal. Tak jak tzw. postepowy swiat ingerowal w krajach islamu, tak teraz oni wyslali konflikt, do krajow zachodu. Teraz ten tzw. postepowy swiat musi obrac - albo zamordyzm na islamie, przybierajac wczesniej wzmienione atrybuty, albo sie poddac i zamienic tzw. postepowosc na wiare i zasady islamu. Zegar odlicza czas alternatywny - nawrocenie!
ponad 5 lat temu / Janusz z Kolonii
 
Te kobiety tak bardzo lubiące występować w swoich nagościach to nie żadne rewolucjonistki, czy walczące feministki, lecz zwyczajne ekshibicjonistki. Należałoby je zamknąć i leczyć, tak samo jak to się robi z ich kolegami chorymi na tę samą chorobę. Albo wysłać te panie do nowego państwa islamskiego. Jako wolontariuszki oczywiście.
ponad 5 lat temu / blanka
 
powinna, też dostać baty, jak w Moskwie, oraz 4 lata łagru. To byłoby sprawiedliwe. Jako obywatel UE domagam sie tego.
ponad 5 lat temu / stan
 
Przeciwko czemu był ten bluznierczy "protest"?
ponad 5 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.