DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Zatrzymanie obywatela Chin i byłego oficera ABW. Zarzutem podejrzenie o działalność wywiadowczą

Zatrzymanie obywatela Chin i byłego oficera ABW. Zarzutem podejrzenie o działalność wywiadowczą
fot. pixabay/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
#SZPIEGOSTWO    #ZATRZYMANIE    #ABW    #TVP INFO    #HUAWEI    #ORANGE    #PIOTR D.    #CHRL    #AMBASADA    #SŁUŻBY SPECJALNE

ABW zatrzymała podejrzanych o działalność wywiadowczą dla Chińskiej Republiki Ludowej – informuje portal TVP Info. Zatrzymani to dyrektor polskiego oddziału chińskiego koncernu telekomunikacyjnego oraz były oficer ABW.

 

Sąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie aresztowania Piotra D, byłego oficera ABW, oraz Weijinga W., dyrektora sprzedaży na Polskę chińskiej firmy Huawei. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Zatrzymanym postawiono zarzuty dotyczące szpiegostwa przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej. Z materiałów ABW wynika, że podejrzewani są o działalność na rzecz chińskich służb specjalnych. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

Według nieoficjalnych informacji TVP Info, polskie służby zabezpieczyły dokumenty i dane elektroniczne w firmie Huawei, Urzędzie Komunikacji Elektronicznej oraz przeszukały siedzibę firmy Orange, gdzie ostatnio pracował podejrzany Piotr D. W sprawie zatrzymanego obywatela Chin interweniował zastępca ambasadora ChRL w Polsce, prosząc o możliwość kontaktu zatrzymanego ze służbami konsularnymi azjatyckiego państwa. Zatrzymanego Weijinga W. nie obejmuje immunitet dyplomatyczny, dlatego spędzi w areszcie przynajmniej trzy miesiące.

 

Piotr D. w ABW sprawował funkcję wiceszefa Departamentu ds. Bezpieczeństwa Teleinformatycznego oraz był doradcą gen. Krzysztofa Bondaryka. Miał dostęp do kluczowych informacji dotyczących funkcjonowania Systemu Łączności Rządowej, wewnętrznego systemu pozwalającego na tajne przekazywanie informacji najważniejszym osobom w państwie. Jego odejście z służb w 2011 r. powiązane był z tzw. infoaferą – dotyczącą korupcji przy rządowych przetargach technologii informacyjnych. Piotrowi D. nigdy nie postawiono wtedy jednak żadnych zarzutów.

 

Źródło: tvp.info / rmf24.pl

PR  


DATA: 2019-01-11 10:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Każdy Żyd obowiązany jest szpiegować na rzecz państwa Izrael ale na szczęści polskie tzw. "służby" o tym nie wiedzą.
6 miesięcy temu / Mosze
 
Teraz tylko patrzeć, jak w Chinach w drodze retorsji zatrzymają jakiegoś Polaka pod takim samym zarzutem... Ciekawe na kogo wypadnie ..
6 miesięcy temu / the_Observr
 
Bo Polchelon ,Katochelon :-) ,to chyba bardzo odległa mrzonka ,całe szczęście . Ale także chyba nie należy iść w tym ślepym ,prowadzącym do zdaje się katastrofy kierunku .
6 miesięcy temu / mk
 
Polski rząd powinien trzymać sie z daleka od interesów z komunistycznymi Chinami
6 miesięcy temu / moim zdaniem
 
Ale to chyba CIA outsource-owała "grę operacyjną" na teren podwykonawcy . Bo Chinczyczy budują alternatywną/konkurencyjną elektroniczną sieć wywiadowczą ? Taka hipoteza ? Przydałyby się może "elektroniczne zabawki" , z "certyfikatem "koszerości"" ,że nie są wpięte w żaden Echelon ,Chinchelon, Eurochelon itd.
6 miesięcy temu / mk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.