DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

„Zatrzymaj gender”. Głosy obywateli w sprawie wypowiedzenia konwencji stambulskiej już u premiera

„Zatrzymaj gender”. Głosy obywateli w sprawie wypowiedzenia konwencji stambulskiej już u premiera
fot. PK

Ponad 50 tysięcy podpisów zebranych w ramach akcji „Zatrzymaj gender” trafiło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To mocny głos obywateli, którzy domagają się od polskiego rządu wypowiedzenia konwencji stambulskiej.

 

Podpisy zebrane pod apelem do premiera Mateusza Morawieckiego (zatrzymajgender.pl) trafiły do KPRM. Zostały złożone wraz z petycją przez przedstawicieli Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Doszło również do spotkania z urzędnikiem KPRM. W złożonym liście Polacy proszą premiera o wypowiedzenie tzw. antyprzemocowej konwencji, jako dokumentu szkodliwego i przesiąkniętego ideologią gender.

 

„Konwencja podpisana w 2014 roku przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zagraża naszej wierze, tradycji i kulturze, a jej obowiązywanie od kilku lat niesie ze sobą tragiczne skutki dla rozwoju i przyszłości polskich rodzin” – czytamy w liście, który podpisało ponad 50 tys. Polaków.

 

„Ufam, że Pan, podobnie jak i całe Prawo i Sprawiedliwość, również mają tego świadomość. Przecież wprost o szkodliwości konwencji stambulskiej mówili: prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński, zapewniając przy tym, że ta konwencja zostanie wypowiedziana” – przypomina tekst, który ciągle można podpisać w serwisie zatrzymajgender.pl.

 

Autorzy petycji, a wraz z nimi już ponad 50 tys. osób, nie ukrywają rozczarowania postawą PiS, który „mimo posiadanej większości parlamentarnej, nie zrobił nic, aby naprawić błąd swoich poprzedników”.

 

„Oczekuję, że wypełnią Państwo swoją przedwyborczą obietnicę i wypowiedzą konwencję stambulską. Są Państwo to winni zarówno tym, którzy oddali swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, jak i milionom Polaków, którym leży na sercu przyszłość naszej Ojczyzny” – czytamy.

 

Póki co konwencja stambulska została skierowana do Trybunału Konstytucyjnego. Potrzebny jest jednak stały nacisk na władze, by te wywiązały się ze składanych deklaracji i ostatecznie wypowiedziały ideologiczny dokument. Dlatego wciąż można i trzeba dołączyć do apelu!

„Zatrzymaj gender”!

 

MA

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-13 11:24
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja proponuję akcję "zatrzymaj grawitację"
5 miesięcy temu / A może
 
Ale Pan po lewej ma zepsutą twarz. Co mu się stało?
5 miesięcy temu / Sienki
 
A kto jeszcze wierzy premierowi? Szczególnie po zdradzie w Brukseli sprzed 2? tygodni!
5 miesięcy temu / gpmwa
 
Obstawiam, że będzie jak z uwaleniem kandydatury ks. Isakowicza w komisji d/s pedofilii. A mianowicie: posłowie Solidarnej Polski od Ziobry opowiedzą się za, część posłów z K'15 opowie się za. Lewica i reszta Pozostała większość lewica i PiS będą mówić tym samym głosem.
5 miesięcy temu / M
 
Wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej to konieczność!!! W przeciwnym razie wlejemy do naszego narodu szambo. Tego już za dużo!
5 miesięcy temu / Polonus
 
Jak najbardziej ważna akcja. Zabawa się skończyła. Albo my, albo oni. Innej opcji w tej neobolszewickiej rewolucji nie ma.
5 miesięcy temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.