DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Zatrzymać „Klątwę”. Do policji trafiają wnioski o zapobieżenie popełnieniu przestępstwa

Zatrzymać „Klątwę”. Do policji trafiają wnioski o zapobieżenie popełnieniu przestępstwa
Fot. Krucjata Młodych

Na nic odwołania do opieszale działających prokuratur i sądów. Mimo obywatelskich zgłoszeń bluźnierczy spektakl „Klątwa” wciąż może być wystawiany na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie. Czy powstrzyma go Policja? Stróże prawa właśnie otrzymują wnioski o zapobieżenie popełniania przestępstwa.

 

„Składamy wniosek z żądaniem, by Policja natychmiast podjęła działania przeciwko przestępczym działaniom Teatru Powszechnego podczas spektaklu Klątwa” – poinformowała Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

 

Takie działanie, jak wyjaśniła Krucjata, jest powodowane tym, że zgodnie z procedurami prawnymi w Polsce prokuratura lub sąd może dowolnie odwlekać podjęcie czynności. „Gdybyśmy się zatem od nich domagali przeciwdziałania bezprawiu i wybrykom Teatru Powszechnego moglibyśmy na to czekać nawet latami – tyle trwałoby dochodzenie i ewentualna rozprawa sądowa” – podkreśliła Krucjata.

 

Stąd też, zgodnie z poradą prawników, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę złożyła wniosek do jednostki policji, na której terenie funkcjonuje Teatr Powszechny, by ta zgodnie z ustawą o Policji i Kodeksem Postępowania Karnego, podjęła niezwłocznie czynności i zatrzymała spektakl. „Jeśli Policja – pomimo tego wniosku – nic nie zrobi, stanie się tym samym współodpowiedzialna za łamanie prawa, a zaniechanie podjęcia czynności przez policję umożliwi podjęcie obrony prawa i ładu bezpośrednio przez Naród” – podała Krucjata.

 

Organizatorzy na swoich stronach opublikowali wzór pisma wraz z prośbą o formowanie kolejnych, podobnych wniosków i przesyłanie ich Policji. Krucjata zaprasza też 27 maja pod Teatr Powszechny w Warszawie, gdzie od godz. 18.00 będzie funkcjonował Rycerski Obóz i przeprowadzony zostanie Różańcowy Szturm przeciwko „Klątwie”!
Źródło: krucjatarozancowazaojczyzne.pl

MA


DATA: 2017-05-17 12:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja jest wystawa przeciw aborcji ze wszystkimi pozwoleniami to gdy towarzysz zgłosi zastrzeżenie to policja od razu zwija do wyjaśnienia a tutaj odwrotnie
ponad 2 lata temu / Zdziwiony
 
"Klątwa" to nie żadna sztuka, tylko chamska propagandowa agitka lewackich ideologów. Prezentacja takiego chamstwa w obiekcie publicznym jest obsesją i demagogią ideologiczną zboczeńców dążących do zakłócania porządku publicznego poprzez celowe obrażenie uczuć religijnych. Właśnie takie zakłócenia publiczne powodują celowo osoby twojego pokroju, nie zainteresowane sztuką, skłonne do wywoływania burd powołując się na rzekomą wolność wyrażania poglądów. Jako bezmyślny ateista o uczuciach religijnych się nie wypowiadaj, bo nie znasz i nie jesteś w stanie się domyślić jak można odczuwać obrażanie uczuć religijnych.
ponad 2 lata temu / do NN
 
@NN: Teatr Powszechny jest miejscem publicznym i za publiczne (podatników) pieniądze wystawia zwyrodniałe pokazy naruszające poczucie dobrego gustu i przyzwoitości. Pokazy te są obelgą w stosunku do wiary wyznawanej przez znaczną część społeczeństwa. Obrazu nie trzeba znać, wystarczy przeczytać opis.
ponad 2 lata temu / Niktoś
 
@NN Ależ niech sobie wystawiają w zamkniętym pomieszczeniu i robią tam co im się żywnie podoba. Ale niech to będzie za ich własne pieniądze, nie podatników.
ponad 2 lata temu / Johanka
 
Użytkownik NN bredzi. Autorzy tego spektaklu to zwyrodnialcy.
ponad 2 lata temu / kribac
 
Wystawianie sztuki w obiekcie zamkniętym dla tych,którzy bez obsesji i demagogii religijnej,za odpowiednią opłatą chcą ją obejrzeć nie jest, ani zakłóceniem porządku publicznego,ani obrażeniem cudzych uczuć religijnych,gdyż jest to poza bezpośrednią obecnością osoby o uczuciach religii.Raczej zakłócenia publiczne powodują zewnętrznie osoby wcale nie zainteresowane sztuką skłonne do wywoływania burd ulicznych powołując się na uczucia religijne.Uczucia religijne powinno się raczej uzewnętrzniać zupełnie w innym miejscu i tam można doznawać, czuć obrażanie uczuć religijnych. Nie znając i nie widząc obrazu jak można odczuwać obrażanie uczuć religijnych,w domyśle?
ponad 2 lata temu / NN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.