DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Zatrzymać homoparady, byle z głową. Przykład Lublina czegoś nas nauczył?

Zatrzymać homoparady, byle z głową. Przykład Lublina czegoś nas nauczył?
Fot. Jacek Szydlowski / FORUM

Z pewnością okoliczności – kampania wyborcza – sprzyjały podjęciu decyzji o wydaniu zakazu dla organizacji tzw. Marszu Równości w Lublinie. Przypadek tego miasta wskazuje jednak, że włodarze miast mogą skutecznie opierać się homopresji. Jednak można to uczynić w lepszym niż Lublin stylu.

 

Decyzja prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, który nie wydał zgody na organizację homoparady, została już potwierdzona przez sąd pierwszej instancji. To dobra wiadomość i przykład dla innych miast, bo pokazuje, że propagandę dewiacji da się zatrzymać. Można mieć jednak żal do władz Lublina, że użyta argumentacja odwoływała się li tylko do sfery bezpieczeństwa.

 

Takiemu przebiegowi sprawy z pewnością sprzyjała trwająca kampania wyborcza, która sprawiła, że Krzysztof Żuk ugiął się pod presją publiczną. Prezydent zakazał tęczowej manifestacji i kontrmanifestacji do niej uznając, że konfrontacja dwóch grup o odmiennych poglądach może zakończyć się burdą.

 

W całej historii razi, że przeciwnicy tęczowej hucpy zostali uznani a priori za tych zagrażających bezpieczeństwu. Nie zajęto się za to kwestią demoralizacji i promocją postaw całkowicie niezgodnych z porządkiem konstytucyjnym, choć takie wnioski były stawiane. A przecież to wśród zwolenników homoparad szukać możemy także i gorliwych obrońców Konstytucji. W tej zaś małżeństwo jest w sposób szczególny chronione – jako związek kobiety i mężczyzny. Nie ma tam miejsca na związki jednopłciowe i wszelkie postulaty propagatorów ich legalizacji. Czyż zatem promocja niemoralnych postaw i uderzanie w fundament polskiego społeczeństwa – rodzinę – nie są tu argumentem przeciwko tęczowym paradom?

 

Używanie tylko argumentu bezpieczeństwa jest nomen omen niebezpieczne. Tu, owszem, okazało się skuteczne*. Ale zaraz pojawić się mogą głosy, że należy odwołać - przykładowo - patriotyczne manifestacje, bo zagrożone są atakiem lewackich bojówek! Takim zgromadzeniom trudno zaś będzie udowodnić działanie na szkodę państwa lub występowania wbrew ładowi Konstytucyjnemu. Niech zatem przykład Lublina skłoni nas do refleksji – homoparady można powstrzymać, ale należy czynić to z głową.

 

* jak się okazało w piątek 12.10.2018, środowiska LGBT uzyskały w sądzie drugiej instancji decyzję o uchyleniu zakazu prezydenta. Więcej o decyzji sądu TUTAJ.

 

Marcin Austyn

 


DATA: 2018-10-12 11:21
AUTOR: MARCIN AUSTYN
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przecież to "zatrzymanie" to była zwykła ustawka. Żuk wyszedł z tego obronną ręką, ponieważ nikt mu nie będzie mógł zarzucić, że wspiera homolobby. A robi. to. PiS, narodowcy, cała prawa strona została wystawiona na pośmiewisko, a homolobby tryumfuje. Było oczywiste, że Sąd wyda zgodę na marsz LGBT i tak też się stało. Żaden to przykład, zwykła ustawka.
ponad 1 rok temu / Paweł
 
argument obrony wartości rodzinnych itp. nie przeszedłby przed sadem bo orzeczenia wcześniejszych wyroków w podobnych sprawach jasno stanowią, że każdy podmiot ma możliwość manifestowania swoich poglądów. Może się to podobać bądź nie, ale tak jest. Dlatego dobrze, że Lublin skorzystał z argumentu takiego a nie innego. Cel osiągnięto
ponad 1 rok temu / abdi
 
Dobrze, że zatrzymali. Lista argumentów z czasem się powiększy. Ważne, że ktoś dał dobry przykład.
ponad 1 rok temu / Stefania
 
Lublin jest odizolowanym miastem ,brak połączeń dróg ,kolei to ułatwia bycie sobą(o ile można tak napisać o mieście)
ponad 1 rok temu / klik
 
Równie dobrze można zakazać pielgrzymek, uzasadniając to tym,że uczestnicy, którzy będą szli poboczem drogi, mogą zostać potrąceni przez samochód. A chodzi przecież o ich bezpieczeństwo, prawda?
ponad 1 rok temu / ollek
 
Obawiam się, że inne argumenty nie okazałyby się skuteczne przez sądem, aczkolwiek refleksje p. Austyna koniecznie powinny być brane pod uwagę w analogicznych sytuacjach w przyszłości. Że takie będą, nie wątpię.
ponad 1 rok temu / stasiu
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.