DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Zatrzymać aborcję eugeniczną! Posłowie PiS mieli przykaz, by nie podpisywać się pod projektem?

Zatrzymać aborcję eugeniczną! Posłowie PiS mieli przykaz, by nie podpisywać się pod projektem?
Nóżki 11-tygodniowego dziecka w łonie matki. Fot. A. Zachwieja/pro-life.pl

Poseł Anna Maria Siarkowska ma gotowy projekt ustawy likwidującej prawną możliwość mordowania nienarodzonych dzieci z powodu tzw. przesłanki eugenicznej. Pod dokumentem jest już wymagana liczba podpisów. Zdaniem Siarkowskiej, posłowie PiS „dostali przykaz, żeby się nie podpisywać” pod projektem.

 

Poselski projekt to najszybsza droga do zmiany obowiązującego „kompromisu aborcyjnego”. Pod projektem, który na prośbę Anny Siarkowskiej przygotowali prawnicy z Instytutu Ordo Iuris, znalazła się już wymagana liczba poselskich podpisów z różnych klubów. Poseł nie chciała jednak zdradzić ich nazwisk, a zapytana przez onet.pl, czy jej inicjatywę wsparli posłowie PiS, odparła, że „dostali przykaz, żeby się nie podpisywać”.

 

Projekt zakłada usunięcie możliwości przerwania ciąży, kiedy dziecko jest podejrzewane o wadę genetyczną. To główny powód wykonywanych obecnie w Polsce tzw. legalnych aborcji. – Dopuszczalność przerywania ciąży w takiej sytuacji jest dyskryminacją wobec osób niepełnosprawnych, których państwo pozbawia prawnej ochrony życia w okresie prenatalnym – wyjaśniła Siarkowska. Projekt zostanie złożony w Sejmie przed parlamentarnymi wakacjami.

 

Inicjatywa ma związek z bezczynnością PiS w tym zakresie, choć Jarosław Kaczyński deklarował, że jego partia wróci do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, przynajmniej w kontekście zakazu przerywania ciąży, gdy dziecko jest chore.


– Uważam, że powinna nastąpić zmiana, aby dzieci z zespołem Downa mogły normalnie żyć. Nie widzę powodu, aby wyrażać zgodę państwową na ich eliminację – mówił prezes PiS w wywiadzie dla Onetu jesienią 2016 roku.

 

Do żadnej zmiany jednak nie doszło. Z inicjatywy PiS do Trybunału Konstytucyjnego trafi wniosek o zbadanie, czy możliwość przerywania ciąży ze względu na upośledzenie płodu jest zgodna z konstytucją. Może być to jednak sposób na zablokowanie innych antyaborcyjnych inicjatyw i dyskusji na temat zmiany krwawego „kompromisu”.

 


Źródło: onet.pl

MA
 


DATA: 2017-06-29 09:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dziękuję redaktorom Polski chrześcijańskiej za to że mówią prawdę o tych zakłamanych złoczyńcach z pis . szkoda że wiele innych katolickich mediów nie zdaje sobie z tego sprawy kim oni są i jest pod wpływem ich zwodniczych kłamstw.
ponad 2 lata temu / jan
 
Obiawił nam się na forum aborcjonista (piszę jak jest) o nicku "tsk"... . Panie aborcjonisto - nawet gdyby był człowiek, którego nikt (z ludzi) nie kocha to nie pozbawia to tego człowieka prawa do życia. Nie jest kwestią wiary lecz wiedzy to, że istnienie istoty ludzkiej zaczyna się od poczęcia. Proszę zatem nie kombinować i uczciwie napisać, że dla swojej wygody chce Pan zabijać ludzi i (być może) z tchórzostwa przed sobą samym nie myśli o nich jak o ludziach. ... ... W którymś z poprzednich moich komentarzy połączyłem p. posłankę Sobecką z postawą proaborterską. To oczywiście nieprawda - jest ona obrończynią tego życia. Przepraszam za napisanie nieprawdy p. Sobecką, Czytelników i Redakcję.
ponad 2 lata temu / Stroke
 
Mam propozycję niech każdy kto domaga się mordowania niepełnosprawnych dzieci, z automatu zacznie od zabicia siebie, bo ma nieodwracalnie uszkodzoną etykę i jest ciężarem dla społeczeństwa. Co, nagle nie ma chętnych, hipokryci?
ponad 2 lata temu / do tsk
 
Mam propozycję niech każdy kto pidpisuje się pod taką ustawą podpisze z automatu adoptuje bądź przyjmie w ramach rodziny zastępczej jedno dziecko z ciężkim nieodwracalnym uszkodzeniem. Niech go wychowuje i kocha do śmierci proszę bardzo kto chętny bo tak o te płody/zarodki walczycie, że na pewno bardzo chętnie podejmiecie się tych trudów brakiem wiedzy, siły i umiejętności się nie przejmujcie większość rodzin na które spada taki ciężar też ich nie mają
ponad 2 lata temu / tsk
 
Grzech mordu (tym bardziej tak jednoznacznego jak aborcja, śmierć z powodu in-vitro) jest grzechem wołającym o pomstę do nieba (i odbija się na nas wszystkich, na Polsce). Ponieważ my wybraliśmy tych którzy obecnie rządzą to ta krew jest także na naszych rękach - narodu polskiego. Zostaje nam modlitwa, ekspiacja i działanie. I pamięć o tym kto (czytaj: Kaczyński, Duda, Szydło, partia PiS) wepchnął nas w takie bagno. Dodajmy "drobiazgi" jak eksterminacja Polaków za pomocą przymusowych szczepień, zgoda na karmienie nas truciznami, niszczenie prawa do pracy i przedsiębiorczości, marnotrawienie podatków i uczenie społeczeństwa postawy roszczeniowej (czyli ostatecznie - podległości i bierności) miast odwagi i inicjatywy. Dochodzą już korytarze i "tymczasowe" ośrodki dla najeźdców. Bez pokuty nasz naród nie będzie istniał.
ponad 2 lata temu / Stroke
 
Patrzymy wam na ręce pisowscy Judasze.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.