DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

„Zatajony Katyń. Nieznane oblicze ludobójstwa na Polakach”. Zapraszamy do klubu SKAWIŃSKA 13

„Zatajony Katyń. Nieznane oblicze ludobójstwa na Polakach”. Zapraszamy do klubu SKAWIŃSKA 13

Niemal cały cywilizowany świat wie, czym była zbrodnia katyńska,. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że zamordowanie przez Sowietów 22 tysięcy oficerów Wojska Polskiego, policjantów i urzędników Rzeczypospolitej to tylko część potwornej zbrodni rozpoczętej 5 marca 1940 roku rozkazem Ławrientija Berii.

 

Sowiecki mord na Polakach to nie tylko strzał w tył głowy. To również masowe rozstrzeliwania, to również „katyńskie marsze śmierci”, to tysiące zabitych przez granaty, spalonych żywcem bądź żywcem utopionych. O jednej z największych w historii operacji ludobójczych, której ofiarami padli Polacy opowie w klubie SKAWIŃSKA 13 prof. Tomasz Panfil – historyk i wykładowca akademicki (KUL, IPN). Spotkanie poprowadzi Tomasz D. Kolanek.

 

Spotkanie

„Zatajony Katyń. Nieznane oblicze ludobójstwa na Polakach”

odbędzie się

11 marca (środa)

o godzinie 18.00

w lokalu Klubu SKAWIŃSKA 13

przy ulicy Skawińskiej 13

w Krakowie.

 

WSTĘP WOLNY!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 


DATA: 2020-03-11 15:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy relacja, nagranie tegoż spotkania, udostępnione będzie w mediach?
6 miesięcy temu / Zainteresowany
 
Metody techniczne zostały ustalone podczas III Konferencji w Zakopanem, w willach Telimena i Pan Tadeusz, na pzrelomie lat 1939 i 1940. Konferencja trwała sześć tygodni. Zaproszono na nią "dziennikarzy" angielskich. Mord był więc od początku wiadomy "całemu demokratycznemu światu", ale świat ten milczał do czasu, kiedy przegrywające wojnę Niemcy zdecydowały się odpalić tę cykającą bombę o opóźnionym zapłonie.
6 miesięcy temu / Ryś
 
Scala załgania Prawdy o Katyniu, ujawnia mi się wtedy, kiedy przeglądam oryginał Raportu z Katynia, wydany przez Niemców, kiedy odkryli groby katyńskie i usłyszeli relacje świadków! Chcieli po prostu zapobiec, nieuniknionej konsekwencji, którą było by przypisywanie tej zbrodni, rutynowo, Niemcom! Zwołali więc Czerwony Krzyż i wpuścili niezależnych przedstawicieli do wizji lokalnej. Efektem tych poczynań jest właśnie ten Raport! Ilu Polaków o nim wie, i ilu z nich mogło go chociaż oglądnąć?!!! Oto skala kontynuowania tej Zbrodni na Narodzie Polskim!
6 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Pytanie do organizatorów - czy będzie udostępnione nagranie ze spotkania? Tematyka bardzo interesująca, ale niestety możliwość przybycia w środku tygodnia o tej godzinie raczej ograniczy "dostępność" dla mieszkańców Krakowa i okolic.
6 miesięcy temu / Louie
 
Ciekawe czy wybrzmi podczas debaty nacja tych zbrodniarzy. Jeśli nie, to będzie to rusofobiczna połajanka Rosjan i ...Putina.
6 miesięcy temu / myśl
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.