DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Zaszczepiony – uprzywilejowany. Czy polskie władze wprowadzą segregację obywateli?

Zaszczepiony – uprzywilejowany. Czy polskie władze wprowadzą segregację obywateli?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (National Cancer Institute)

- W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych. My to też rozważamy – tak minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiedział na pytanie tygodnika „Wprost” o uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych dla osób zaszczepionych na Covid-19.

 

Minister przyznał, że – tak jak to się dzieje w Europie – polski rząd będzie zwiększać benefity dla osób zaszczepionych. To rozwiązania na wypadek realizacji „planu B” w sprawie szczepień. Czyi sytuacji, gdy Polacy nie dość chętnie będą poddawali się szczepieniu.

 

Zapytany, czy np. tak jak W Wielkiej Brytanii będą obowiązywały legitymacje zaszczepionych, wskazał, że na razie w planach jest wprowadzenie w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta kodu QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu.

 

Jeśli zaś mowa o możliwości ograniczenia niezaszczepionym dostępu do niektórych usług publicznych Niedzielski oznajmił, że jest to rozważane i może dotyczyć np. dostępu do pewnych świadczeń medycznych, ale „nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji”.

 

Już teraz otwarcie rząd mówi, że osoby zaszczepione mogą liczyć na ulgi - to nie branie pod uwagę w liczeniu limitów osób czy zwolnienie z obowiązku odbyacia kwarantanny.

 

Źródło: Wprost, onet.pl

MA


DATA: 2021-01-01 15:22
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Be n, kto nie skacze, jak chce Prezes ten za PO i SLD? Skacz więc, aż zrozumiesz, że się niewiele różnisz od zwolenników KODu.
14 dni temu / sp
 
Trockizm w wydaniu pis
14 dni temu / Czarna Sotnia
 
Ślepo można wierzyć w Boże miłosierdzie a nie w szczepionki..
14 dni temu / M
 
a co na to Pan Prezydent, Strażnik Konstytucji i naszych praw.? Tak przestraszył się krytyki , że sam chce się zaszczepić chociaż nie miał zamiaru tego robić.? Obicał nam , że nie będzie przymusowych szczepień i ile jest warte Jego słowo.?
15 dni temu / @helena.com
 
A może drukują juz rozne kartki na żywność jak za komuny
15 dni temu / ztula
 
Z historii znamy opaski z gwiazdą. Teraz będą opaski ze strzykawką? Jakiekolwiek uprzywilejowane traktowanie jest łamaniem Konstytucji - równości obywateli wobec prawa.
15 dni temu / kolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.