DZIŚ JEST:   18   CZERWCA   2019 r.

Św. Elżbieta z Schönau
Św. Amand, biskup Bordeaux
 
 
 
 

Zastępca szefa MSZ nie ma wątpliwości: Izrael powinien przeprosić

Zastępca szefa MSZ nie ma wątpliwości: Izrael powinien przeprosić
Fot. Marcin Pegaz / Gazeta Polska / FORUM

Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział, że władze w Izraelu powinny przeprosić oraz odciąć się od skandalicznych wypowiedzi swojego ministra na temat odpowiedzialności Polaków za holokaust. Jednocześnie stwierdził, że Polska nie ma jeszcze wojny dyplomatycznej z Izraelem, lecz panuje „napięcie” we wzajemnych stosunkach.

 

Szymon Szynkowski vel Sęk na antenie Radia Zet wskazał, że mamy do czynienia z sekwencją skrajnie nieodpowiedzialnych, haniebnych i szkalujących wypowiedzi padających z ust najważniejszych osób w Izraelu. Wypowiedź ministra spraw zagranicznych Israela Katza o „Polakach wysysających antysemityzm z mlekiem matki” określił mianem właśnie „nieodpowiedzialnej”.

 

Wiceszef MSZ wskazał na natychmiastową i stanowczą reakcję polskich władz. Premier Mateusz Morawiecki odwołał swoją wizytę na szczycie V4 w Jerozolimie, a polska dyplomacja określiła słowa izraelskich polityków jako „haniebne i rasistowskie”. Szynkowski vel Sęk podkreślił, że w Polsce nigdy nie będzie zgody na zakłamywanie prawdy historycznej.

 

Przybliżenie tej prawdy zdaniem polskiego dyplomaty musi dokonać się przede wszystkim w przestrzeni edukacyjnej. Wiceszef MSZ zwrócił uwagę na wiele projektów prowadzonych zarówno w Polsce, jak i w Izraelu, jednak jego zdaniem, wysiłki na tym polu muszą być dodatkowo zintensyfikowane. Ponadto wskazał, że to w interesie Izraela leży sprostowanie niedawnych wypowiedzi, czego oczekuje polska dyplomacja.

 

Źródło: polskieradio24.pl

PR        


DATA: 2019-02-19 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Adolf zatrudniał tysiące żydow. Żydzi współpracowali z Adolfem.
3 miesiące temu / @Sec
 
@ Oskarżasz żydów jak Adolf. To oni są wszystkiemu winni, nieprawdaż? Moją pasją jest Pismo Święte, a Tora to jego część. Częścią zaś Tory są zydzi. "Ludzie o twardym karku". Tak ich nazwał sam Bóg. Nasz Bóg to ten sam Bóg, który obiecał żydom powrót do Jerozolimy. Nie ma takiego przypadku aby naród przetrwał 2000 lat na wygnaniu, powrócił, odbudowal kraj, wygrał kilka wojen. Nawet język hebrajski przywrócili. Czy tu nie ma ręki Boga? Sąsiedzi chcą zniszczyć żydów. Wielbia innego boga. Dlaczego Bóg Abrahama ma pomagać muzułmanom?
3 miesiące temu / Sec
 
Gdyby nie reakcja Polaków to pan Vel Sęk , nie wystawiłby głowy z Ministerstwa. Ciekawe - Minister Czaputowicz zapewniał o sukcesie a teraz jego podwładny zmienia zdanie jest z Narodem . Prawdziwy cyrk. To jeszcze nie ZWERYFIKOWALI pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, że ośmielają się wypowiadać. Skandal. W szczególe NIEODPOWIEDZIALNI są Czaputowicz, Vel Sęk, Premier Morawiecki, Prezydent Duda a dokładnie Prezes Kaczyński, który złych WYBORÓW i naraża Plaków na OPLUWANIE i niebezpieczeństwo Wojny.
3 miesiące temu / iskierka
 
cd. Wprowadzamy absolutny zakaz posiadania broni przez obywateli państwa Izrael na terenie RP. Obywatele państwa Izrael tracą wszelkie prawa socjalne jakie mieliby w Polsce emerytury, renty, zaległe wynagrodzenia oraz inne prawa materialne jak dywidendy, akcje, udziały w polskich firmach.
3 miesiące temu / treść Uchwał
 
Polacy domagają się przyjęcia przez Parlament i Rzad Uchwały: Polska, na skutek wyjątkowo wrogich wypowiedzi i działań izraelskich polityków zrywa natychmiast stosunki z państwem Izrael. Dopuszczamy wznowienie stosunków, pod warunkiem przyjęcia przez Izrael prawdziwej wersji historii II wojny światowej i czasów powojennych na terenach zamieszkanych przez Polaków. Do tego czasu zrywamy wszelkie stosunki dyplomatyczne, wprowadzamy ruch wizowy, wprowadzamy embargo na towary z Izraela, wprowadzamy zakaz eksportu do Izraela. Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie zostaje zamknięte do odwołania, wprowadzamy zakaz organizowania wycieczek młodzieży izraelskiej, delegalizujemy wszystkie gminy żydowskie na ternie RP, ich majątek będzie znacjonalizowany po upływie tygodnia od dnia delegalizacji, prywatny majątek osób narodowości izraelskiej, posiadających obywatelstwo państwa Izrael przechodzi na skarb państwa bez odszkodowania, jako majątek państwa wrogiego.
3 miesiące temu / treść Uchwał
 
@Sec: Przeszkadza, ale tu nie chodzi o pieniądze. Jedź do Palestyny i nawracaj żydów a nam daj święty spokój. W swoich wypowiedziach stale namawiasz do bezinteresownej obrony żydów - z ich własnego wyboru naszych śmiertelnych wrogów. To oni wywołują wojny przeciw Polsce i Iranowi. Bandytów nie możemy i nie będziemy popierać.
3 miesiące temu / fast
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66254"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.