DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Zastępca Prokuratora Generalnego zapowiada audyt śledztw związanych z katastrofą smoleńską

Zastępca Prokuratora Generalnego zapowiada audyt śledztw związanych z katastrofą smoleńską
Fot. Adam Chelstowski/FORUM

Jak powiedział w rozmowie z Dorotą Kanią zastępca Prokuratora Generalnego, Marek Pasionek, wszystkie sprawy związane z katastrofą smoleńską zostaną zbadane. Różnych śledztw, zarówno wojskowych jak i cywilnych jest sporo, dlatego w pracach specjalnego zespołu prokuratorskiego udział wezmą fachowcy – zapewnia Pasionek.

 

21 marca ma zostać skompletowany prokuratorski zespół. Prace ruszą od razu. Jego celem jest zbadanie wszystkich śledztw prowadzonych wokół katastrofy smoleńskiej – powiedział portalowi niezalezna.pl Marek Pasionek, zastępca Prokuratora Generalnego.

 

Na razie Pasionek nie zdradził nazwisk ludzi, którzy wezmą udział w pracach zespołu. Wedle jego zapowiedzi będą to fachowcy z najlepszymi kwalifikacjami. Część z nich pracowała dotąd poza Warszawą i będzie musiała uzyskać delegacje.

 

- Przede wszystkim musimy zrobić solidny audyt wszystkich postępowań dotyczących smoleńskiej tragedii. (…) Trzeba te postępowania zbadać, ocenić i wysnuć wnioski. Na pewno zespół prokuratorski powołany do zbadania katastrofy smoleńskiej zrobi wszystko, by wyjaśnić przyczyny tej tragedii – zapowiedział Marek Pasionek.


 

Źródło: niezalezna.pl

MWł 


DATA: 2016-03-15 09:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

interesuje mnie, czy jak się okaże, że śledztwa były źle prowadzone - łamiąc obowiązujące przepisy, to czy winni za to odpowiedzą; np. czy pułkownicy szybko awansowani przez Komorowskiego i jego bandę z PełO, po tzw. zakończeniu śledztwa, wrócą do pierwszych stopni wojskowych i trafią do karnych kompani czy pozostaną bez kary? a co z innymi winnymi - jak się okaże to prawdą co głosi PiS - pójdą w kazamaty czy nie? a co z ukradzionym majątkiem Polaków - odda go w końcu któryś ze złodziei w całości łącznie z nawiązką (jako odsetki karne) czy nie? czy podsuwać nam będą takie byle co, jak ostatnio samochód za 85 tyś. złotych, a milionów czy nawet miliardów jak nie oddano, tak nie oddają?
ponad 2 lata temu / JARO
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.