DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Zasłona dymna, zabieg propagandowy czy dmuchanie na zimne, czyli co ma koronawirus do antysemityzmu?

Zasłona dymna, zabieg propagandowy czy dmuchanie na zimne, czyli co ma koronawirus do antysemityzmu?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Orna Wachman)

Pandemia koronawirusa wywołuje cała masę teorii spiskowych. W czasach zarazy to jednak specjalnie nie dziwi. Przeglądając internet wydaje się jednak, że oskarżenia dotyczą głównie Chińczyków, Amerykanów, laboratoriów medycznych czy firm farmaceutycznych, które miałyby się szykować do zbijania fortun na szczepionkach. Teorie dotyczące np. „spisku żydowskiego” są niemal nieobecne i stanowią margines marginesu. Mimo tego pewna organizacja takie poglądy nagłaśnia i bije na alarm.


Dlaczego? Prawdopodobnie chodzi o pokazanie, że antysemityzm jest „wiecznie żywy” i nawet wtedy, gdy świat zajęty jest kompletnie innymi sprawami, to owa przypadłość jest co najmniej równie groźna jak... koronawirus. Bez antysemityzmu rozpada się przecież teoria wyjątkowego traktowania i specjalnych zasad dla Izraela i Żydów, a przy okazji fundamenty „poprawności politycznej”.


Chociaż Żydzi są wyczulenie na wszelkie teorie spiskowe, to chyba jednak czasami przesadzają lub robią to specjalnie. I tak organizacja B’nai B’rith zajęła się śledzeniem oskarżania Żydów o wywołanie pandemii, chociaż ciężko jest w ogóle odnaleźć teorie tego typu. Czyżby niektórzy przyzwyczaili się, że jak kują konia, to też warto podstawić nogę? Ostatecznie jednak organizacja ta kilka antysemickich teorii znalazła. Wskazano tu amerykańską aktorkę Rosannę Arquette i francuskiego komika Dieudonné’a. Eric Fusfield, zastępca dyrektora Międzynarodowego Centrum Praw Człowieka i Polityki Publicznej w B’nai B’rith spotkał się nawet w tej sprawie z Danielem S. Mariaschinem, wiceprezesem organizacji i obydwaj omówili problem tego, „jak koronawirus staje się pretekstem do antysemityzmu?”.


Eric Fusfield z B’nai B’rith International twierdzi, że pandemia „to ilustracja odporności i zdolności adaptacyjnych antysemityzmu. Antysemityzm sam w sobie jest wirusem. To wirus społeczny, agresywny i zakaźny”. I tak to każda sroka sobie kaszkę sama waży…


O rozsiewanie bardzo rzadko spotykanych teorii spiskowych o koronawirusie jako „żydowskim spisku” B’nai B’rith oskarżyło rzecz jasna przede wszystkim Iran. Dostało się też aktorce Rosannie Arquette, która w już usuniętym wpisie na Twitterze miała napisać, że rząd Izraela wiedział z wyprzedzeniem o epidemii koronawirusa i próbował to wykorzystać, by jak najwcześniej opracować szczepionkę. Jednak nawet gdyby teoretycznie tak miało być, to nie ma tu żadnego antysemityzmu, a co najwyżej wiara w siłę Mosadu i zdolności biznesowe narodu żydowskiego.


Kolejny antysemicki trop zawiódł B’nai B’Rith do Francji. Tam rzeczywiście pojawiła się teoria, że Instytut Pasteura maczał palce w tworzeniu laboratorium w Chinach, w prowincji Hubei, z którego ów wirus miał się wydostać. Na czele projektu miał stać mąż minister zdrowia Agnes Buzyn. Teoria uderza we francuski rząd i biznes i można by się długo zastanawiać, gdzie tu antysemityzm. Ale spokojnie. Organizacja antysemityzm odnalazła, bo małżonek minister Buzyn nazywa się… Yves Levy. W dodatku podobno niejaki Jérôme Salomon, francuski lekarz chorób zakaźnych, a obecnie dyrektor generalny w ministerstwie zdrowia, miał wyprzedawać francuski zapas maseczek. B’nai B’rith uważa, że to kalka średniowiecznych teorii o „zatruwaniu studni” przez Żydów. Brzmi mało poważnie, ale widać, że pewnych osób nie można już krytykować w żadnym kontekście.


Tradycyjnie dostało się też „dyżurnemu antysemicie” Francji, czyli ciemnoskóremu komikowi Dieudonnowi M’bala M’bala. Na początku marca oskarżył on żydowską rodzinę Rotszyldów o... „czerpanie korzyści z epidemii COVID-19”. W dodatku wzywał do inwestowania w... kryptowaluty.


Inny przykład sprawiania wrażenia powszechnego antysemityzmu w epoce koronawirusa to informacja o odnalezieniu dużego magazynu masek w Nowym Jorku. Zamiast zwykłej informacji o spekulantach i nieetycznym zarabiania na strachu przed pandemią publiczne Radio France napisało w specjalnej rubryce o „fake newsach” o tym, że nieprawdą jest, iż FBI interweniowała w tej sprawie „w świątyni żydowskiej”. Powołuje się tu na informacje „krążące w mediach społecznościowych” i dementuje je. Tymczasem nawet w irackich i irańskich mediach owa informacja ubarwiona byłą jedynie informacją o interwencji FBI w „żydowskiej dzielnicy”. Gdzieś dodano jeszcze o „chciwych syjonistach”.


W rzeczywistości 29 marca w dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku FBI zatrzymała niejakiego Barucha Feldheima, któremu postawiono zarzut „napaści na agenta federalnego” i składanie „fałszywych zeznań”. Podczas interwencji FBI zatrzymany kaszlał na oficera i twierdził, że jest zarażony COVID-19. Działo się to podczas przeszukania jego domu, w którym znaleziono kilkadziesiąt pudełek z maskami. Z kolei w wynajmowanym przez niego magazynie w New Jersey znaleziono dodatkowy sprzęt ochronny. W sumie skonfiskowano 192 tys. masek N95 (odpowiednik FFP2 w Europie) i 530 tys. masek chirurgicznych. Były też kombinezony i sprzęt do dezynfekcji.


Według Biura Prokuratora Baruch Feldheim sprzedał wcześniej pewnemu lekarzowi tys. masek N95 i inny sprzęt za kwotę 12 tys. dolarów (siedem razy drożej niż wartość sprzętu). Normalnie byłby to handel, w czasach zarazy jest to spekulacja, jednak USA nie jest państwem socjalistycznym, więc „właściciel sprzętu” otrzyma „rekompensatę według wartości rynkowej dostaw”. Odpowie tylko za kaszel i kłamstwa.


Mamy więc do czynienia ze zwykłą historią, do której dorobiono otoczkę rzekomego antysemityzmu. Jeśli Amerykanie nie zapałali sympatią do Pana Barucha, to z pewnością nie z racji jego pochodzenia, ale dwuznacznego moralnie zarabiania na nieszczęściu. Gdyby Baruch był Włochem, Polakiem albo Indianinem, oburzenie byłoby podobne.


Nie tak dawno w Palestynie pewien imam z Gazy twierdził, że koronawirus to... „żołnierz Allacha”. Izraelici chcieliby go przysposobić dla siebie, dla podtrzymania teorii o powszechnym antysemityzmie. Brutalna rzeczywistość i wyjątkowe sytuacje jednak skutecznie weryfikują nawet najbardziej misternie tkane ideologie. Można próbować udowadniać, że „Żydzi rządzą światem”, ale sugerowanie, że zarządzają też koronawirusem raczej nie przejdzie...

 


Bogdan Dobosz

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-04-08 09:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Masoneria jest w w 100 procentach tworem żydowskim jak wynika z oświadczenia słynnego rabina Wise.
3 miesiące temu / Spostrzegawczy
 
Autor nie zauważył słonia menażerii.Nie śledzę teorii spiskowych tylko praktykę.USA przygotowały i rozpętały IIWŚ,jedna z najwiekszych zbrodnii w dziejach,dla zdobycia pozycji światowego hegemona.Na pewno rząd USA uczestniczył w wywołaniu IWŚ,ale tutaj również ważna rolę odegrali Anglicy.Jest pewne,ze rząd USA uczestniczył w finansowaniu przewrotu bolszewickiego i udzielaniu mu pomocy materialnej w latach 1919-22,bez której bolszewizm w Rosji nie utrzymałby się.Trudno o bardziej potworne i przewrotne, motywowane rasowo,ludobójstwo od dokonań Bolszewików w Rosji.Jeśli dzisiaj pojwiaja sie zarzuty,to dotyczą one między innymi rządu USA,który jak uczy historia jest zdolny do każdej zbrodnii dla realizowania swoich interesów.Rząd USA jest podejrzewany o uzycie w skali globu bronii bardziej psychologicznej niż biologicznej dla utrzymania swojej słabnącej pozycji.Z drugiej strony to sam ten rząd połączył interesy USA z interesami Żydów.Własnie tego boi się B?nai B?rith
3 miesiące temu / Mirek
 
A czy jest wam wstyd za traktowanie Waldensow? Przez setki lat zabijania dla mamony. A odnosnie zydow to oni maja media, store pisza wszystko. Tak pisza o Jezusie i pisza tez o oskarzaniu ich o rozne rzeczy. Wystarczy dac przyklad "swietego" Szymona z Trentu. Ostatnio namalowali obraz. Martyr Simon of Trent. Blood Libel
3 miesiące temu / Second
 
Zrobił ten co zyskał, a to okaże się jak kurz po epidemii opadnie, choć już teraz sporo widać...
3 miesiące temu / Tytus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.