DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Zaskoczenia nie było. Kidawa-Błońska kandydatką PO w wyborach prezydenckich

Zaskoczenia nie było. Kidawa-Błońska kandydatką PO w wyborach prezydenckich
Małgorzata Kidawa-Błońska, Fot. Robert Woźniak/FORUM

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska została kandydatką PO na urząd Prezydenta RP. Decyzję w tej sprawie podjęto podczas sobotniej konwencji krajowej partii w Warszawie.

 

Sobotnia Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej, odbywająca się w hali Global Expo na stołecznej Pradze Północ, była ostatnim etapem ogłoszonych ponad miesiąc temu prawyborów, które miały wskazać kandydata partii w wyborach.

 

Na Małgorzatę Kidawę-Błońską głosowało 340 uczestników konwencji, na Jacka Jaśkowiaka – 125 delegatów poinformował szef Komisji Wyborczej Rafał Grupiński.

 

Wchodzącą na konwencję Kidawę-Błońską powitały okrzyki i wiwaty jej zwolenników. Wejście Jaśkowiaka było mniej spektakularne.

 

Polska powinna funkcjonować jak normalny, przyjazny kraj. Powinny być rzeki, zieleń, powinniśmy móc zobaczyć słońce – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska. Kwestie ekologii, środowiska i ostatnich negocjacji w Brukseli zdominowały jej wystąpienie.

 

Polityk powiedziała, że złożenie przez Polskę weta w sprawie forsowanej przez Brukselę „neutralności klimatycznej”, to zapowiedź powolnego polexitu. – Złożenie weta, to pokazanie, że nie chcemy brać w tym udziału, że nie słuchamy młodych ludzi, którzy mówią, że klimat to ważny temat – mówiła.

 

Polityk podkreśliła znaczenie kwestii klimatycznych dla Polski. – Polska powinna funkcjonować jak normalny przyjazny kraj. Powinny być rzeki, zieleń, powinniśmy móc zobaczyć słońce. Uciekanie od odpowiedzialności to policzek wobec polskich przedsiębiorców i naukowców. Bo jeżeli mówimy, że możemy mieć milion samochodów elektrycznych, to nie możemy do 2050 wprowadzić neutralności klimatycznej? – pytała.

 

Zupełnie inne kwestie zdominowały wystąpienie Jacka Jaśkowiaka. – W Piśmie Świętym (SIC!) jest napisane, że ostatni będą pierwszymi. (…) Dzisiaj wielki finał i nie mam wątpliwości, że to najważniejsza decyzja w historii PO. W ostatnich 30 latach wybory prezydenckie jeszcze nie były tak ważne dla Polski, demokracji, wolności – przekonywał.

 

Mówiąc o rządach PiS, polityk stwierdził, że ostatni atak na sędziów rozwiewa wątpliwości wobec intencji tej władzy. – Zostanie zniszczony samorząd, zostaną zniszczone również niezależne media. Dlatego musimy wygrać te wybory – apelował.

 

Potrafię wygrywać w sporcie, biznesie, w polityce. Pokazałem to nie tylko poprzez dwie mocne wygrane w wyborach prezydenckich w Poznaniu. Za swoje zwycięstwo polityczne uznaję powstrzymanie szaleństw Macierewicza i apeli smoleńskich podczas uroczystości. Pokazałem, jak można wypracować zdrowe relacje z Kościołem – mówił.

 

Polityk zwrócił też uwagę, że był pierwszym prezydentem, który wziął udział w marszu równości. – W biznesie i w polityce dobrze jest być najlepszym. Potrafiłem być prekursorem w wielu dziedzinach – przekonywał.

 

Źródło: tvp.info, dorzeczy.pl

TK


DATA: 2019-12-14 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak widać, w PO to i orangutan wygrałby wybory, byleby miał koszulkę z napisem AntyPiS ?
7 miesięcy temu / Stefan Maruda
 
Duda obiecał Trumpowi spełnienie roszczeń? dlatego ma mieć słabych kontrkandydatow. Z tego powodu Tusk nie startuje. Hołownia wg Michalkiewicza/wywiad z Sommerem/ ma pilnować Dudy z ramienia amerykansko żydowskich właścicieli tvn. Moim zdaniem w razie czego ma go zastąpić.
7 miesięcy temu / wdz
 
Brak słów. Obydwoje rowno warci.To okresla poziom opozycji:skąd to dobre samopoczucie przeciez to żenada. I tacy mają nas reprezentowac?Boję się dyletantow.
7 miesięcy temu / radczyni
 
Duda i tak wygra 2 kadencję. To całe POKO nie rozumie, że problem nie leży tyle w ich osobistościach bo dla ich zaślepionego elektoratu to i jak nie ma znaczenia, ale w ideologii, którą głoszą i którą wielu ludzi na całym świecie krytykuje i się boi. Nie ma już nawet mydlenia oczu "trzecią drogą" jak to było po okrągłym stole. Na całym świecie lewica odkryła się w całej okazałości jako wróg przede wszystkim cywilizacji. No tak, najlepiej nie jedzmy mięsa, wybijmy z 50% populacji, bo zwierzątka ważniejsze, zabijajmy dzieci przed urodzeniem, eutanazja bez zgody rodziców... U nas na szczęście klimatyczna i wgl lewacka histeria nie jest tak silna. Gdyby veto złożyła np. Francja czy Holandia, ulice zaroiłyby się od młodych antifiarzy i innych wierzących w klimatyczną zagładę za parę lat. Osobiście jestem dumny z naszego pokolenia i naszego kraju i niejednokrotnie patrząc na inne kraje, można poczuć się dumnym człowiekiem.
7 miesięcy temu / duduś maślank
 
PO wiedzą co jest szykowane na wiosnę. Nie chcą brać odpowiedzialności.
7 miesięcy temu / wojna
 
A haslem wyborczym bedzie MALGOSKA M Rodowicz a szczegolnie to zdanie ludzie mowia mi........
7 miesięcy temu / kolejarz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.