DZIŚ JEST:   24   MARCA   2019 r.

III Niedziela Wielkiego Postu
Św. Katarzyny Szwedzkiej
Bł. Szymona Łukacza, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Widzę, że padło wiele przykrych słów w stronę Prymasa. Niewiele jednak mówi się o geście samego Papieża, który wręcz będzie uczestniczył w inauguracji obchodów 500-lecia Reformacji poprzez wspólne odprawienie m.in. z Panią Prymas Kościoła Szwecji, nabożeństwa. Czy ten gest Papieża oraz jego ostatnie adhortacje, nie dają Wam do myślenia? Nie widzicie, że KRK się zmienia? Że także się reformuje? Aha. I Prezydent także zmienił zdanie i jednak objął honorowym patronatem to święto. Pozdrawiam.
ponad 2 lata temu / Tomasz Nowak
 
Czy ten ktoś rozumie co to jest ateizm? A Kościół Katolicki,chcą być ciągle żywy, aby nadążać za postępem cywilizacyjnym w przemianach poglądów społeczno-ideologicznych, w swej historii już wiele razy reformował swoją doktrynę. Trzeba śledzić sobory i encykliki papieskie, i wyciągać odpowiednie wnioski.
ponad 2 lata temu / NN
 
Nawet nie rozumiesz pojęć których używasz. Bon-ton nakazuje m.in. by szanować gospodarzy. Gospodarzami tego portalu są katolicy, pod ich idee dostosowany jest też regulamin forum. Gdybyś miał choć odrobinę pojęcia o bon-tonie, nie wpisywałbyś tutaj obraźliwych wobec katolików komentarzy. Określenie "komuch" jest adekwatną odpowiedzią na twoją propagandę antykatolicką bezzasadnie zachwalającą reformację czy mordowanie chorych dzieci. A ateistów jest wielu, bo wzrasta poziom bezmyślności ludzi poddanych ogłupiającej komuszej propagandzie. Przecież to właśnie ateizm jest upośledzeniem odbioru otaczającej rzeczywistości i tworzy mity irracjonalnie usiłujące objaśnić rzeczywistość. Przykładów jest dość choćby w tym wątku, gdzie napisałeś m.in. taką bzdurę: "Też się musiał zreformować,aby społeczeństwa od niego nie odeszły". Bo prawidłowo działający rozum dostrzega, że gdyby Kościołowi chodziło o ilość wiernych, to "poluzowałby" wtedy Doktrynę, a tego nie zrobił.
ponad 2 lata temu / do NN
 
Zamiast usprawiedliwień,że "komuch" jest określeniem obraźliwym,proszę nie używać takich określeń dla osób nie przychylnych własnym wypowiedziom i poglądom,tak nakazuje bon ton.Jak zwykle tu się przeważnie odbiega od tematu i ocenia się negatywnie osoby,które widzą problem informacyjny z innej strony,tej często niepozytywnej.Trzeba się z tym zgodzić,że każda rzecz może być inaczej oceniana.To jest normalna kolej rzeczy.Dla wątpiącego o tym,że Reformacja spowodowała reformę religii Katolickiej,podałem odpowiedni Sobór.Może jednak o tym,zamiast tego co tu się piszę.Tak,ateistów jest wielu i ich przybywa,bo nauka coraz bardzie zmniejsza obszar mitycznego objaśniania Wszechświata,jego natury.
ponad 2 lata temu / NN
 
Jeśli sam chcesz wyrobić pogląd na temat tutejszych ateistów (NN nie jest jedynym) - OK, tylko dopóki tego nie zrobisz, nie krytykuj kogoś kto ma pogląd wyrobiony. Nie mam szacunku do tych którzy wchodzą na katolickie portale tylko po to by chamsko trollować, a nie dyskutować na argumenty. Pan Jezus tego rodzaju ludzi pogonił ze świątyni, a nie dyskutował z nimi. Podatek (z natury przymusowy) mający zrekompensować złodziejstwo, a obciążający niewinnych złodziejstwu, jest złodziejstwem. Nie wyzywam cię od komunisty, tylko uważam że W TEJ KWESTII masz taktykę (teorię i proponowane wdrożenia praktyczne) identyczne jak komunistyczni złodzieje.
ponad 2 lata temu / do Wolnościowiec
 
@do Wolnościowiec: Trzeba by było być dziwakiem i, no, może daruję sobie mocniejsze określenia z uwagi na Szanownych Moderatorów; zatem głupcem trzeba by być, żeby odwiedzać najbardziej katolicki portal będąc ateistą. Pozwól, że sam sobie wyrobię opinię o użytkowniku NN na podstawie tego, co przeczytam z jego komentarzy. Tak czy inaczej nie było za wiele szacunku w tamtej wypowiedzi rozpoczynającej się od "komuch". I jeszcze raz powtarzam, że nie było to złodziejstwo, tylko propozycja wprowadzenia podatku na cele reprywatyzacji jako wyrównanie krzywd wyrządzonym elitom przez komunistyczny reżim. Masz inny pogląd na temat - OK, pozostaniemy przy swoim. Nie musisz więc przy każdej okazji wyzywać mnie od komunisty, złodzieja i lewaka z tego powodu.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
@Maria - po raz kolejny proszę nie podszywać się pod czyjś nick.
ponad 2 lata temu / Maria
 
Jeśli ktoś wielokrotnie wypisuje na tym forum jawnie komunistyczne poglądy, to nazwanie go "komunistą" jest obraźliwe??? Prawda obraża tylko hipokrytów, więc pewnie dlatego tak się oburzasz. NN wypowiada się na tym portalu dużo dłużej niż ty, dlatego jego poglądy są dobrze znane. Nie prezentuje postawy ekumenicznej, gdyż jest człowiekiem o zadeklarowanej mentalności ateistycznej, marzącym o zniszczeniu Kościoła Katolickiego. Dlatego interesują go sprawy religii. Widzę że nie tylko sam nie potrafisz mieć jednoznacznych poglądów, stąd twoja komunistyczna wpadka z propozycją złodziejstwa na niewinnych, ale nawet nie potrafisz odczytać poglądów innych forumowiczów.
ponad 2 lata temu / do Wolnościowiec
 
@do Wolnościowiec: Może i nie jest wulgarne, ale na pewno obraźliwe. Podwójnie, bo już "komunista" obraża, a co dopiero "komuch". Poza tym mylisz w tym temacie tzw. postawę ekumeniczną prezentowaną przez NN z lewackimi poglądami, które to poglądy nigdy nie dotyczą spraw religii, której to istnieniu lewacy są przeciwni. Czyli nie obchodzi ich ani Kościół, ani pięćsetna rocznica herezji, ani też sama herezja zwana reformacją.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
Przecież słowo "komuch" nie jest wulgarne. Poza tym, nie wszystkich, tylko tych którzy głoszą komunistyczne poglądy. A co, prawda was w oczka kole?
ponad 2 lata temu / do Wolnościowiec
 
Patrz,Sobór Trydencki(1546-1564)
ponad 2 lata temu / NN
 
@do NN: Musisz wszystkich wyzywać od komuchów? Wprawdzie masz tu w większości rację, ale może nieco kultury, OK? @NN: Reakcją jedynego prawdziwego Świętego Kościoła na reformację była kontrreformacja, czyli rozprawienie się z heretykami w możliwie najszerszym zakresie oraz odnowa nauki katolickiej, która została doprecyzowana i, można powiedzieć, ogłoszona na nowo. Nic w treści się nie zmieniło, natomiast uporządkowano nieco spraw związanych z duchowieństwem, które miało, delikatnie mówiąc, problem z celibatem i innymi odstępstwami od wiary katolickiej. Nauka się jednak nie zmieniła, to protestanci skrzywili chrześcijaństwo i wybrali sobie to, co im pasuje wprawdzie trzymając się Biblii, ale ignorując Tradycję Katolicką i naukę Ojców Kościoła. A jak wiemy nie tylko Pismo Św. jest źródłem wiary katolickiej, ale właśnie również Tradycja i Ojcowie Kościoła.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
Komuch NN nie ma bladego pojęcia o chrześcijaństwie, więc niech zaprzestanie wyrażać na tym forum swej ignorancji w tematach religijnych. Reformacja Lutra nie zmusiła Kościoła Katolickiego do przemyśleń własnej doktryny, gdyż nic nie zmieniła w doktrynie Kościoła Katolickiego, nie zmieniła też nic w ukierunkowaniu poglądów na temat wiary, a moralni ludzie od Kościoła nie odeszli.
ponad 2 lata temu / do NN
 
Co w tym tak gorszącego w postępku Prymasa Polski,że tu takie oburzające a nawet uwłaczające oceny jego decyzji.Przecież Reformacja Lutra zmusiła Kościół Katolicki do przemyśleń własnej doktryny i zmiany ukierunkowania poglądów na tema wiary.Też się musiał zreformować,aby społeczeństwa od niego nie odeszły.To była przemiana polityczno-społeczna w Europie.Trzeba przecież,aby Kościół Katolicki w Polsce nie stał na boku,w tak ważnym w historii kościoła i społeczeństw europejskich jubileuszu.
ponad 2 lata temu / NN
 
Proponuję aby zamiast w komitecie Lutra - Prymas Polak i Episkopat zrobili coś skutecznego - np. przeciw powtarzającym się bluźnierstwom Pana Jezusa - co dzieje się teraz w Bydgoszczy. Wcześniej była Goglota Picnik wiele innych profanacji. Ponadto proszę aby wzięli się za poważne modlitwy przebłagalne dla Pana Boga i za liczne grzechy w Polsce oraz aby uczynili wszystko co trzeba dla Intronizacji pana Jezusa na Króla Polski. Rok Miłosierdzia się kończy - czasu mało, a co będzie jak po nim przyjdzie czas sprawiedliwości Bożej - kto z nas się ostanie. Może w rękach kapłańskich jest jeszcze czas na ratunek. Obyśmy zdążyli, bo inaczej zginiemy z mapy świata na zawsze. Ratuj nas Chryste i oświeć KAPŁANÓW, bo ci co powinni mówić - MILCZĄ.-
ponad 2 lata temu / Maria
 
A takie były nadzieje gdy abp Polak zostawał Prymasem... Teraz do olbrzymiego ogólnego rozczarowania dochodzi jeszcze szok, że katolicki biskup może radośnie świętować narodziny zabójczej herezji i rozłam Kościoła. To wszystko jest chore.
ponad 2 lata temu / abc
 
Obok prymasa Polaka w tym komitecie zasiądzie również Hanna Gronkiewicz-Walc.
ponad 2 lata temu / asa
 
Prymas nie katolicki więc nic dziwnego. Oni dawno zdetronizowali Jezusa Chrystusa.
ponad 2 lata temu / Patryk
 
@Lila - Nie dziw się naszej reakcji. Tu nie chodzi o to,że jesteśmy świeci i super /bo nie jesteśmy, my zdążamy do świętości, potykając się i kalecząc, bo świętość zdobywa się na ostrzu miecza/, chodzi o to, że nie świętuje się czegoś, co spowodowało rozdarcie Ciała Chrystusa=Kościoła/, jedności, co wielu wprowadziło na drogę zatracenia. I nie uleczą tego żadne akcje ekumeniczne, bo to są tylko puste gesty. Tak samo pustym gestem ale dającym złe, fałszywe sygnały, jest udział hierarchów katolickich w rocznicowych uroczystościach Reformacji. Tylko ignorant może tego nie rozumieć.
ponad 2 lata temu / Maria
 
@LILA: Tak, tylko, że katolicy też się nie liczą... Liczy się jedynie Jezus Chrystus, który jest jedynym Bogiem i który stał się człowiekiem i który powołał jeden Kościół zbudowany na jedynej skale (Mt 16, 18). "Jedno jest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. 5 Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest." (Ef 4, 4-5)
ponad 2 lata temu / ???? = ????
 
Nie katolicy, lecz niezmutowana Doktryna Katolicka.
ponad 2 lata temu / do Lili
 
Wiadomo ,tylko katolicy są super,święci ,chodzące anioły,inni się nie liczą
ponad 2 lata temu / Lila
 
@Maria - Mogło tak być, ale dementi też jakoś nie ma. Zakładam że pch24 weryfikuje informacje, a jako źródło przecież podane jest KAI.
ponad 2 lata temu / cristero
 
A wiecie co jest największą gangreną toczącą Kościół a także ogólnie Europę? To grzeczność i spolegliwość. Dostaje już mdłości jak czytam o ciągłych gestach pojednania, zrozumieniu odmiennych kultur i poszanowaniu nawet obrazoburczych poglądów. Weźmy taki Św. Bonifacy, wziął topór, wyrżnął święte drzewko pogan i w to miejsce postawił kościół. Nie integrował się z poganami, nie wymieniał gestów życzliwości i nie dostrzegał drogi do Boga w czczeniu drzew.
ponad 2 lata temu / Esso
 
Krótko i na temat: Brawo, Panie Prezydencie! Odważna decyzja i takich nam trzeba! Co do prymasa, to może można pisać listy do ekscelencji? Każdy ma prawo popełnić błąd, bo w jednej chwili pomyśli o dobru człowieka, a później musi coś "puknąć w głowę", żeby zauważył, że nie dobro człowieka jest ważne, ale wierność Panu Bogu. Może da się to jeszcze odkręcić, tylko muszą się wierni Tradycji i Ojczyźnie uaktywnić i wpłynąć na ekscelencję. Co Państwo sądzą?
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 
Czy udział prymasa Polaka w heretyckiej rocznicy ma spowodować, że wszyscy katolicy muszą też świętować 500 lecie rewolucji Lutra? Któś wie co z nami?
ponad 2 lata temu / Robert
 
Chciałabym usłyszeć uzasadnienie decyzji. Musi być bardzo ciekawe...
ponad 2 lata temu / ciekawa
 
Tak się zastanawiam, może to członkostwo Prymasa w Komitecie Honorowym jest tylko pobożnym życzeniem Jerzego Samca, a sam Prymas nic o tym nie wie. Na stronie Prymasa i na e-KAI nic nie ma o tej rewelacji, a my tu niepotrzebnie lamentujemy.
ponad 2 lata temu / Maria
 
@Waz: +1 (to co na końcu też polecam!)
ponad 2 lata temu / cristero
 
To publicznie rozwiązuje problem "katolickości"kościoła soborowego.Czemu mamy sie Dziwić?Raczej wyciągajmy wnioski.
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 
Ks. prof. Tadeusz Guz: Chrześcijańskie fundamenty Europy? https://www.youtube.com/watch?v=V4P_S8tJW8k 1:05:45 ?Luter jest heretykiem par excellence (w całym tego słowa znaczeniu, w najwyższym stopniu). Nie ma w całych dziejach Chrześcijaństwa większego heretyka ponad Martina Lutra. Dlatego też nie możemy ? jeżeli mamy elementarne podstawy logiki rozumu ? już nie mówię logiki rozumu Ewangelicznego ? nie można świętować takiej apostazji względem Boga Objawionego i Kościoła zbudowanego na Piotrze mającego strukturę sakramentalną. Wspólne świętowanie oznaczało by, że ten, kto będzie świętował reformację wpisze się w największą herezję wszechczasów, bo bardziej systematyczne herezji nikt w całych dziejach poza Martinem Lutrem nie sformułował. Szkoda tylko, że ci co są odpowiedzialni przed Kościołem i przed Bogiem za wypełnienie nakazu dążenia do jedności pozostawiają najważniejsze pisma Martina Lutra zakurzone na półkach, najczęściej w Nie
ponad 2 lata temu / DialogSercaMiłości
 
Kto odwazy sie otwarcie wyrazic sprzeciw papiezowi kiedy przeciwstawia sie Tradycji a do czego wierni nie tylko maja prawo I obowiazek? Kto sposrod biskupow wyrazi sprzeciw wobec naduzyc ekumenizmu, ktory otwarcie zmierza w kierunku herezji zamaskowanej dwuznaczna retoryka (vide niedawny document Watykanu odzegnujacy sie od potrzeby ewangelizowania zydow)? Jak w czasach herezji arianskiej hierarchia swym zaniechaniem uwiarygadnia, jesli wrecz nie besposrednio wspiera, juz nawet nie tak cicha apostazje. Takie glossy zaczynaja sie juz podnosic choc jeszcze, ze zrozumialych powodow, nie w Polsce. http://remnantnewspaper.com/web/index.php/articles/item/2766-with-burning-concern-we-accuse-pope-francis
ponad 2 lata temu / Waz
 
Tu racje ma ks.Natanek gdy mówi o polskich kapłanach (nie wszystkich oczywiście), że są jak szaleńcy i prowadzą polskich katolików do piekła.
ponad 2 lata temu / marco
 
to drugi mój komentarz, pierwszy wyważony i kulturalny, ale konserwatywny - ocenzurowano i nie pozwolono tu opublikować... szkoda, że tak jest... ale dodam, że jak Luter był heretykiem, to każdy kto go popiera i obchodzi jego wystapienie z Kościoła sam staje się heretykiem... i nie ma co tu dyskutować.. zasada współodpowiedzialności szkoda, że mamy takiego dzis prymasa, który woli popierać heretyków niz tradycyjne wartości Kościoła: pozdrawim czytelnikow
ponad 2 lata temu / stan
 
www.prawica.net/701 Czy Europa jest jeszcze chrześcijańska
ponad 2 lata temu / Czesław
 
Nie wiecie, ze teraz moda na tzw. "coming out"? Ale glowy do gory. Ktos mi mowil niedawno, ze w polskim episkopacie podobno jest kilku wierzacych biskupow. Tylko nie wiadomo ktorzy to...
ponad 2 lata temu / M
 
Ręce opadają (+)
ponad 2 lata temu / Kamil
 
@Niezależny Szczera prawda. Nie ma czego świętować. Trzeba raczej ubolewać.
ponad 2 lata temu / TROOPER
 
Nic nie rozumiem. Wyobraźcie sobie uroczyste świętowanie konfliktu rodzinnego (mąż pobił żonę i ją zniesławiał wszem i wobec), zakończonego przykrym rozwodem i utratą dzieci przez rodziców. Co mają katolicy do świętowania z okazji 500-lecia wystąpienia Lutra? Radować się z rozbicia Kościoła?
ponad 2 lata temu / Pro Christiana
 
LUDZIE! PRZECIEŻ, ŻEBY COŚ POWIEDZIEĆ, TO TRZEBA WYJŚĆ NA MÓWNICĘ!
ponad 2 lata temu / ???? = ????
 
To już Prezydent A.D. zachował się jak trzeba a Pasterz KK przyklepuje świętowanie rozłamu w Kościele. Czyli Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek.
ponad 2 lata temu / Maria
 
W intencji ks.Prymasa,ofiaruje Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
ponad 2 lata temu / stan
 
Ryba psuje się od głowy? Mamy świętować mordy, gwałty i rabunki popełnione na Kościele Świętym? Mamy świętować dziesiątki tysięcy tzw. "czarownic" spalonych na stosach przez protestantów? Może jakaś petycja do JE Prymasa?
ponad 2 lata temu / Crusader7
 
To jest po prostu podłe, podłe w stosunku do wszystkich katolików a szczególnie tych przedsoborowych. Czy wszystko co święte i prawdziwe chce pan pseudoprymas zniszczyć. Księże Prymasie w co właściwie Ksiądz wierzy ? Wstyd, wstyd wielki wstyd.
ponad 2 lata temu / Tadeusz
 
Kyrie Eleison
ponad 2 lata temu / Zasmucony
 
Po owocach ich poznajemy...
ponad 2 lata temu / John Galt
 
Straszny brak logiki w postępowaniu zwierzchników Koscioła. Przyłączają się do świętowania obchodów rocznicy wielkiego rozłamu na łonie ich Kościoła. To tak, jakby mężczyzna i kobieta po 50 latach spotkali się aby świętować swój rozwód ...
ponad 2 lata temu / niezalezny
 
AŁA
ponad 2 lata temu / olo
 
no comments
ponad 2 lata temu / robespier
 
Przywalił jak dzik w sosnę....
ponad 2 lata temu / rm
 
Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi.
ponad 2 lata temu / Sól
 
A co na to media toruńskie i słynny redemptorysta. Czy po wizycie w ambasadzie Izraela będzie mógł jeszcze coś wnieść do apologii Wiary?
ponad 2 lata temu / Leo
 
W końcu ! Dziękuję za tą informację, ktora potwierdza wszystko o czym się mowi w związku z obecnością w polskim kościele modernizmu i innych wypczeń
ponad 2 lata temu / Nareszcie ujawnienie
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.