DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
 
 
 
 

Zaskakująca decyzja prymasa: zasiądzie w Komitecie Honorowym obchodów 500-lecia Reformacji

Zaskakująca decyzja prymasa: zasiądzie w Komitecie Honorowym obchodów 500-lecia Reformacji
LUKASZ SOLSKI / FORUM

Prymas Polski abp Wojciech Polak wszedł w skład Komitetu Honorowego obchodów 500-lecia Reformacji. Listę jego członków ogłosił bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

 

Według informacji portalu ekumenizm.pl, prezydent Andrzej Duda odmówił objęcia tych obchodów swoim honorowym patronatem. Szef państwa skieruje jedynie list do uczestników obchodów centralnych w Warszawie w październiku 2017 r.

 

Obchody 500-lecia Reformacji rozpoczną się w Święto Reformacji 31 października br. nabożeństwem w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Światowe obchody natomiast zainauguruje nabożeństwo w luterańskiej katedrze w Lund z udziałem papieża Franciszka.

 

Źródło: KAI

MA

 

Zobacz co o ojcu reformacji mówił ks. prof. Tadeusz Guz:

 

 

 

 

 

 


DATA: 2016-09-27 11:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widzę, że padło wiele przykrych słów w stronę Prymasa. Niewiele jednak mówi się o geście samego Papieża, który wręcz będzie uczestniczył w inauguracji obchodów 500-lecia Reformacji poprzez wspólne odprawienie m.in. z Panią Prymas Kościoła Szwecji, nabożeństwa. Czy ten gest Papieża oraz jego ostatnie adhortacje, nie dają Wam do myślenia? Nie widzicie, że KRK się zmienia? Że także się reformuje? Aha. I Prezydent także zmienił zdanie i jednak objął honorowym patronatem to święto. Pozdrawiam.
ponad 2 lata temu / Tomasz Nowak
 
Czy ten ktoś rozumie co to jest ateizm? A Kościół Katolicki,chcą być ciągle żywy, aby nadążać za postępem cywilizacyjnym w przemianach poglądów społeczno-ideologicznych, w swej historii już wiele razy reformował swoją doktrynę. Trzeba śledzić sobory i encykliki papieskie, i wyciągać odpowiednie wnioski.
ponad 2 lata temu / NN
 
Nawet nie rozumiesz pojęć których używasz. Bon-ton nakazuje m.in. by szanować gospodarzy. Gospodarzami tego portalu są katolicy, pod ich idee dostosowany jest też regulamin forum. Gdybyś miał choć odrobinę pojęcia o bon-tonie, nie wpisywałbyś tutaj obraźliwych wobec katolików komentarzy. Określenie "komuch" jest adekwatną odpowiedzią na twoją propagandę antykatolicką bezzasadnie zachwalającą reformację czy mordowanie chorych dzieci. A ateistów jest wielu, bo wzrasta poziom bezmyślności ludzi poddanych ogłupiającej komuszej propagandzie. Przecież to właśnie ateizm jest upośledzeniem odbioru otaczającej rzeczywistości i tworzy mity irracjonalnie usiłujące objaśnić rzeczywistość. Przykładów jest dość choćby w tym wątku, gdzie napisałeś m.in. taką bzdurę: "Też się musiał zreformować,aby społeczeństwa od niego nie odeszły". Bo prawidłowo działający rozum dostrzega, że gdyby Kościołowi chodziło o ilość wiernych, to "poluzowałby" wtedy Doktrynę, a tego nie zrobił.
ponad 2 lata temu / do NN
 
Zamiast usprawiedliwień,że "komuch" jest określeniem obraźliwym,proszę nie używać takich określeń dla osób nie przychylnych własnym wypowiedziom i poglądom,tak nakazuje bon ton.Jak zwykle tu się przeważnie odbiega od tematu i ocenia się negatywnie osoby,które widzą problem informacyjny z innej strony,tej często niepozytywnej.Trzeba się z tym zgodzić,że każda rzecz może być inaczej oceniana.To jest normalna kolej rzeczy.Dla wątpiącego o tym,że Reformacja spowodowała reformę religii Katolickiej,podałem odpowiedni Sobór.Może jednak o tym,zamiast tego co tu się piszę.Tak,ateistów jest wielu i ich przybywa,bo nauka coraz bardzie zmniejsza obszar mitycznego objaśniania Wszechświata,jego natury.
ponad 2 lata temu / NN
 
Jeśli sam chcesz wyrobić pogląd na temat tutejszych ateistów (NN nie jest jedynym) - OK, tylko dopóki tego nie zrobisz, nie krytykuj kogoś kto ma pogląd wyrobiony. Nie mam szacunku do tych którzy wchodzą na katolickie portale tylko po to by chamsko trollować, a nie dyskutować na argumenty. Pan Jezus tego rodzaju ludzi pogonił ze świątyni, a nie dyskutował z nimi. Podatek (z natury przymusowy) mający zrekompensować złodziejstwo, a obciążający niewinnych złodziejstwu, jest złodziejstwem. Nie wyzywam cię od komunisty, tylko uważam że W TEJ KWESTII masz taktykę (teorię i proponowane wdrożenia praktyczne) identyczne jak komunistyczni złodzieje.
ponad 2 lata temu / do Wolnościowiec
 
@do Wolnościowiec: Trzeba by było być dziwakiem i, no, może daruję sobie mocniejsze określenia z uwagi na Szanownych Moderatorów; zatem głupcem trzeba by być, żeby odwiedzać najbardziej katolicki portal będąc ateistą. Pozwól, że sam sobie wyrobię opinię o użytkowniku NN na podstawie tego, co przeczytam z jego komentarzy. Tak czy inaczej nie było za wiele szacunku w tamtej wypowiedzi rozpoczynającej się od "komuch". I jeszcze raz powtarzam, że nie było to złodziejstwo, tylko propozycja wprowadzenia podatku na cele reprywatyzacji jako wyrównanie krzywd wyrządzonym elitom przez komunistyczny reżim. Masz inny pogląd na temat - OK, pozostaniemy przy swoim. Nie musisz więc przy każdej okazji wyzywać mnie od komunisty, złodzieja i lewaka z tego powodu.
ponad 2 lata temu / Wolnościowiec
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "46259"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.