DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Zaprotestuj przeciwko ulicznemu ACTA!

Zaprotestuj przeciwko ulicznemu ACTA!

Rząd Platformy Obywatelskiej pozostawia Polakom coraz mniej swobody, smycz skracana jest systematycznie o kolejne długości. Internauci podjęli inicjatywę mającą zmusić rząd do odstąpienia od planów ograniczenia swobód obywatelskich. Powstała strona internetowa, dzięki której i Ty możesz wysłać swój protest przeciwko ulicznemu ACTA!


Protest zorganizowała Krucjata Młodych -  organizacja, która zachęciła niemal milion osób w całym kraju do wyznania, iż „Nie wstydzą się Jezusa”. Członkowie Krucjaty nie godzą się na zaproponowane przez prezydenta i przyjęte przez Sejm zmiany w ustawie o zgromadzeniach. Nowe prawo zawiera szereg przepisów utrudniających organizację wieców, manifestacji, czy też protestów. Zależność wydaje się oczywista – gdy tylko Polacy nieprzychylni rządowi zaczęli wychodzić na ulice, władza postanowiła im to utrudnić.

 

Wielu internautów uważa, że sytuację może uratować Trybunał Konstytucyjny. Wciąż istnieje też szansa zatrzymania ustawy na drodze legislacyjnej: pozostało jeszcze jej rozpatrzenie przez Senat, a następnie podpisanie i ogłoszenie ustawy przez prezydenta. Dopóki to nie nastąpi, antywolnościowe przepisy nie wejdą w życie.


ZATRZYMAJMY nowelizację ustawy o zgromadzeniach! Pokażmy, że nie zgadzamy się na zamknięcie sobie ust! 


Wystarczy wejść na http://www.protest.org.pl/ i w prosty sposób wysłać przygotowany list protestacyjny do Prezydenta, Marszałka Senatu i Rzecznika Praw Obywatelskich!

 

Nowa ustawa o zgromadzeniach to nic innego, jak tylko uliczna wersja ACTA. Przypomnijmy sobie, jak kilka miesięcy temu wspólnie protestowaliśmy przeciwko ograniczaniu naszej wolności w sieci. Zaprotestujmy raz jeszcze. Rozsyłajmy link do strony http://www.protest.org.pl/ oraz dzielmy się wydarzeniem na Facebooku: https://www.facebook.com/events/256339044476596/

 

 

kra


DATA: 2012-07-07 17:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Demokracja? BUahaahahha
ponad 8 lat temu / acta sracta!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.