DZIŚ JEST:   23   SIERPNIA   2019 r.

Św. Róży z Limy
Bł. Władysława Findysza
 
 
 
 

Zaprotestuj przeciwko planom ratyfikacji lewackiej Konwencji RE

Zaprotestuj przeciwko planom ratyfikacji lewackiej Konwencji RE
Grazyna Myslinska/FORUM

Krucjata Młodych przeciw ratyfikowaniu przez Polskę antycywilizacyjnej konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej CAHVIO z dnia 11.05.2011 r.


Zachęcamy do wysyłania poniższego listu.


Wyślij pilnie protest do :

Sz. Pan Donald Tusk, Premier RP
[email protected] lub/i [email protected]

Sz. Pani Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Minister Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania 
[email protected] lub/i [email protected]

Sz. Pan Jarosław Gowin, Minister Sprawiedliwości
[email protected] 

 

Sz. Pan Piotr Dardziński, Szef Gabinetu Politycznego Ministra
[email protected] 

 

Szanowna Pani Minister,
Szanowny Panie Premierze,
Szanowny Panie Ministrze,

 

Wyrażam swój stanowczy sprzeciw wobec planów ratyfikowania przez Polskę Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

 

Szczególnie bulwersujące są zapisy, które w swej istocie mogą być używane jako przeniknięte ideologią gender narzędzia zmian społecznych sprzecznych z polskim porządkiem konstytucyjnym.

 

Za niedopuszczalne  uważam m.in. stwierdzenie z Preambuły, że przemoc wobec kobiet ma charakter strukturalny i jest warunkowana płcią. Poza tym nie do przyjęcia jest zapis z art. 3c  Konwencji, który sprowadza  płeć wyłącznie do społecznie skonstruowanych ról, zachowań, działań i cech, które dane społeczeństwo uznaje za właściwe dla kobiet i mężczyzn.

 

Haniebny jest też zapis w art. 12 ust. 1, który narzuca promowanie zmian w społecznych i kulturowych wzorcach zachowań kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia uprzedzeń, zwyczajów, tradycji i wszelkich innych praktyk opartych na pojęciu niższości kobiet lub na stereotypowych rolach kobiet i mężczyzn. Wiąże się z tym również budzący zdecydowany sprzeciw art. 14 dot. obowiązku w zakresie edukacji szkolnej uwzględniania w materiałach dydaktycznych kwestii tzw. niestereotypowych ról płciowych.

 

Szanowni Państwo stosowanie przemocy, choćby najłagodniejszej, względem kobiet jest hańbą dla mężczyzny. Niestety, obserwujemy jak rosnąca fala „równouprawnienia płci” sprawia, że ten tradycyjny paradygmat ulega erozji, przez co cierpią kobiety.

 

Piszę to by uzmysłowić Państwu, że „ideologia gender”, której hołduje Pani Minister i ku której skłania się Pan Premier, a która wyrasta z dążenia do wyeliminowania różnic miedzy kobietami i mężczyznami za pomocą przymusu państwowego i inżynierii społecznej, jest przyczyną narastania przemocy wobec kobiet, a nie sposobem na jej ograniczenie.

 

Zarówno Rada Europy, zaślepiona ideologicznymi celami, jakie sobie wyznaczyła, jak również Pani Minister i Pan Premier, poprzez ratyfikację CAHVIO poważnie przyczynicie się do realnego pogorszenia sytuacji kobiet w naszym kraju. Jeśli chcecie Państwo ograniczać przemoc wobec kobiet, to wesprzyjcie tradycyjne wartości, na których nas wychowywano i wśród których, na czołowym miejscu, stał (bo równościowe absurdy go stamtąd rugują) szacunek dla kobiet i bezwzględny nakaz ich ochrony.

 

Stanowczo protestuję przeciwko dążeniom do ratyfikowania tej konwencji!

 

Z poważaniem 


DATA: 2012-05-24 13:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Według was różnice polegają na tym ze facet ma zawsze rządzić a kobieta ma być mu podporządkowana? To ja juz zaczynam popierać tą konwencję
ponad 6 lat temu / Kasia
 
Dołączam się do sprzeciwu! Konwencja ma zniszczyć budowane przez wieki i usankcjonowane przez pokolenia Polaków tradycje oraz normy, które obowiązują w tym kraju i są stworzone przez jego obywateli! Odbudowanie zniszczeń duchowych i wartości moralnych będzie trwało kolejnych kilka pokoleń.
ponad 7 lat temu / ewa
 
Dołączam się do was!
ponad 7 lat temu / pawel1990
 
wysłałam i udostępniłam na swoim facebooku. Kolejny bzdurny pomysł naszej właszy!!!
ponad 7 lat temu / goldi78
 
Również wysłałam
ponad 7 lat temu / Iw
 
Całkowicie podpisuję się pod protest przeciwko planom ratyfikacji lewackiej
ponad 7 lat temu / romanca
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.