DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Zaproszenie od Białorusi na manewry „Zapad”. Ćwiczenia faktycznie ruszają… 17 września

Zaproszenie od Białorusi na manewry „Zapad”. Ćwiczenia faktycznie ruszają… 17 września
Fot. Sergei Bobylev / TASS / FORUM

Przedstawiciele Polski, Łotwy, Litwy, Estonii, Szwecji, Norwegii i Ukrainy obserwować będą rosyjsko-białoruskie manewry wojskowe. Ćwiczenia „Zapad 17” rozpoczęły się w miniony czwartek, lecz start ich aktywnego etapu zaplanowany jest na rocznicę sowieckiej agresji na nasz kraj w 1939 roku.


 

O zaproszeniu Mińsk powiadomił w sobotę. Po dwóch reprezentantów wymienionych krajów przyjechało na Białoruś tego samego dnia. Mają pozostać do najbliższej środy 20 września. Jak nie omieszkali podkreślić gospodarze, chodziło o podkreślenie chęci „rozwoju współpracy i dobrego porozumienia między sąsiadami, jak również zasad wzajemności, otwartości i przejrzystości”. 


Oficjalnie w manewrach uczestniczyć miało łącznie 12,7 tysiąca żołnierzy oraz 700 jednostek sprzętu wojskowego. Jednak kraje zachodnie, obserwujące ruchy oddziałów rosyjskich, twierdzą, że faktycznie „Zapad 17” odbywać się będzie z udziałem nawet kilkunastokrotnie liczniejszych sił.


Ćwiczenia odbywać się będą na terenie Białorusi, na poligonach Domanowskim, Różańskim, Lepielskim, Osipowiczowskim, Loswido, a także w obwodzie witebskim – nieopodal miejscowości Dretuń i Głębokie. Rosyjska część manewrów zaplanowana jest w obwodach: kaliningradzkim, leningradzkim i pskowskim oraz na poligonach Łużskij, Strugi Krasnyje i Prawdinskij. 

 


Źródło: tvp.info

RoM 

 


DATA: 2017-09-16 23:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeżeli będziemy ufać Bogu, tak jak to miało miejsce w historii zawsze, będziemy wolni od tych represji ze strony lewackich "niemiec" i komunistycznej "rosji".
ponad 2 lata temu / TikTak
 
I w tym czasie tak jak w 1939 z Berlina idą podobne zadania korytarza do Polski dla V kolumny Rzeszy w postaci tzw. uchodźców
ponad 2 lata temu / Zbigniew
 
Oni uwielbiają takie symboliczne zbiegi dat. Pamiętne przemówienie Obamy (przygotowane zapewne pod dyktando Clintonowej prowadzącej wówczas politykę zagraniczną USA) przekazujące Polskę pod nadzór rosyjsko-niemiecki też miało miejsce 17 września. A kilka miesięcy później był już Smoleńsk.
ponad 2 lata temu / abc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.