DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Za całowanie koranu?
ponad 1 rok temu / Jacek
 
Panie Augustynie, dlaczego pisze Pan o zdradzie Jana Pawła II, czyż w ten sposób nie narusza Pan w pewien sposób I przykazania. Mówmy lepiej o zdradzie Chrystusa, nauczania Kościoła. Nota bene, niestety, już działania papieża Jana Pawła II, w pewnych aspektach, były co najmniej niezrozumiałe z punktu wiedzenia Magisterium Kościoła, to przecież papież dopuścił do Komunii Świętej pod pewnymi warunkami osoby żyjące w ponownych związkach małżeńskich.
ponad 1 rok temu / emu
 
Przyczyna prosta : utrata wiary rzeczywistej, bezkompromisowej i odważnej nie tylko u osób świeckich, ale nawet przede wszystkim u znaczącej części naszych "pasterzy". Tylko formalnie należymy do narodu katolickiego , a najważniejsze życie łatwe, lekkie i przyjemne. Liczy się zdrówko, kasa i powodzenie. Owszem od czasu do czasu odwiedzamy Kościól bo wypada ochrzcić dziecko, zorganizować I =szą Komunię Świętą, niektorzy nawet wziąść ślub chociaż niekoniecznie i pośpiewać kolędy na pasterce po suto wigilijnej wieczerzy. Oczywiście wierzymy ale tylko deklaratywnie z zastrzeżeniami różnego ... np chętnie udajemy się do kina na film "Kler" lub do teatru na "Klątwę" ;Po prostu dominuje w nas obłuda ! Takie zachowania to niestety znaczącą powszechność, która nie wyklucza na szczęście wyjątków . U apostołów tez w okresach próby było róznie, ale tak jak wówczas, tak dzisiaj i jutro należyć będzie do Boga!
ponad 1 rok temu / Mirosław Kubicki
 
"Od Uni Lubelskiej do Uni Europejskiej" Czy te słowa były zdradą Polski i Polaków?
ponad 1 rok temu / ON
 
Czy zdradza tylko Polska ? Włoscy działacze na rzecz nienarodzonych są zdumieni wypowiedzią Franciszka dla jednego z największych dzienników nad Tybrem. W wywiadzie udzielonym ?Corriere della Serra? Ojciec Święty wyraził swoje wielkie uznanie dla Emmy Bonino. Problem w tym, że dawna komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia i była minister spraw zagranicznych Italii nie tylko działała na rzecz afrykańskich ubogich. To również czołowa włoska propagatorka zabijania nienarodzonych. Read more: http://www.pch24.pl/aborcjonistka-bohaterka--wloscy-obroncy-zycia-zdumieni-pomylka-papieza-,41492,i.html#ixzz5U7XoiWKS
ponad 1 rok temu / Rys
 
Dlaczego Polska zdradza Jana Pawła II? A czy po ostatnim soborze nie ma miejsca zdrada Pana naszego Jezusa Chrystusa?
ponad 1 rok temu / Steve
 
Konwencja ONZ CEDAW o likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet 2014r. Dlaczego nie kopią rowów, wydobywają węgla,nafty -może pragną. Kto tam narodowościowo wpływa na losy ludności Ziemi?
ponad 1 rok temu / Kolano
 
Na szczęście nie wszyscy Polacy zdradzają chociaż dosyć sporo.
ponad 1 rok temu / M
 
Ja bym wolał spojrzenie szersze, ale bardziej przyziemne, niż mówienie o "życiu". Jedne kobiety zabijają, inne unikają lub mocno ograniczają, żeby nie było zbyt trudno w życiu. To kwestia wychowywania na biurokratki, zamiast na matki i oferowania milionów miejsc nobilitującej pracy przy tworzeniu papierów i spamu. Zamiast dzieci, wydaje im się, że można awansować przez biurko...
ponad 1 rok temu / Marko
 
Dla mnie sprawa jest oczywista, politycy dokonują zestawienia zysku i strat. Jeśliby opcja pro life organizowałaby wielkie manifestacje uliczne ( pamiętam manifestację w Warszawie za udzieleniem koncesji Telewizji Trwam na multipleksie ), to politycy nie wahaliby się ani chwili, projekt społeczny zakazujący aborcji eugenicznej zostałby skierowany pod obrady Sejmu. Ale jak na razie to widać na naszych ulicach coś innego : "Czarne Marsze" i agresja przeciw Kościołowi katolickiemu. Politycy widząc, że na ulicach wygrywają "Czarne Marsze" a nie opcja przeciwna, nie będą ryzykować utraty słupków poparcia. Zresztą widząc jakby niezdecydowanie Kościoła - popiera a jakże, tylko werbalnie niezbyt głośno i zdecydowanie - to partia rządząca nie będzie wszczynać fermentu ideologicznego i nowego frontu walki z siłami chcącymi zachowania status quo. Mają aż nadto problemów i bez tego,a życie ludzkie ? Jeśli nawet są katolikami to takimi wybiórczymi, co nam pasuje to obowiązuje
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 
@karolkuich Dlatego lewica robi wszystko, by to kobiety "decydowały". W takich sprawach jak aborcja łatwo jest na emocjonalne "zawieszenie" wiary aż do czasu, gdy będzie już "po wszystkim".
ponad 1 rok temu / aaa
 
Rozmawiałem niedawno z czterema kobietami o aborcji z punktu widzenia wiary. Wszystkie podobno wierzące. Jedna zdecydowanie dokonała by aborcji, gdyby dziecko miało być chore, dwie najprawdopodobniej a jedna się wahała... Ludzie dostosowują wiarę do swoich potrzeb.
ponad 1 rok temu / karolkuich
 
Dla odważnych i szukających Prawdy o >ZDRADZIE 14.10.2018 Ks. Michał Woźnicki
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Jan Paweł II pisał wręcz o SPISKU przeciw życiu. ?Wciąga on nie tylko pojedyncze osoby w ich relacjach indywidualnych, rodzinnych i społecznych, ale sięga daleko szerzej i zyskuje wymiar globalny, naruszając i niszcząc relacje łączące narody i państwa? ? wskazywał. SZKODA JEDNAK, ŻE NIE WSKAZAŁ ORGANIZATORÓW TEGO SPISKU.
ponad 1 rok temu / Rys
 
Zawsze słuchaliśmy Jana Pawła II, ale nigdy nie słyszeliśmy, co nam mówił. Duchowni i politycy przy każdej nadarzającej się okazji przytaczają jego słowa i co? Dalej nic nie rozumieją.
ponad 1 rok temu / karol
 
Na pytanie z ostatniego akapitu odpowiedź jest bardzo prosta: bo politykom opłaca się pokazywać z Janem Pawłem II w tle, rzekomo katolicki elektorat to kupuje. Niestety większość katolików to tan naprawdę ludzie niewierzący. Gdyby było inaczej to prezydentem Polski byłby Braun.
ponad 1 rok temu / Olo
 
może dlatego że ocena JPII na świecie a w Polsce to dwie różne oceny które dopiero niedawno Polacy odkryli
ponad 1 rok temu / janka
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.