DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

„Zanim nadejdzie. Listy abp. Vigano”. Już w grudniu książka trafi do Czytelników

„Zanim nadejdzie. Listy abp. Vigano”. Już w grudniu książka trafi do Czytelników

- Listy i wywiady arcybiskupa Carlo Marii Viganò to bodaj najodważniejsze i najbardziej bezkompromisowe wypowiedzi katolickiego hierarchy od kilkudziesięciu lat. Jako Wydawnictwo 3DOM z dumą podjęliśmy decyzję o ich publikacji. Jesteśmy przekonani, że wysiłek abp. Viganò będzie ważnym elementem historii Kościoła w XXI wieku i przyczyni się do jego odrodzenia – podkreśla Wydawca książki, którą już teraz można zamówić w przedsprzedaży. Wysyłka rozpocznie się po 8 grudnia. Patronem książki jest PCh24.pl.

 

Jak podkreśla Wydawnictwo 3DOM, arcybiskup Carlo Maria Vigano to jeden z najodważniejszych, a jednocześnie najbardziej krytykowanych obecnie hierarchów. Niezłomnie walczy o czystość katolickiej doktryny, piętnuje skandale wewnątrz Kościoła. Ośmiela się krytykować Sobór Watykański II, a także oceniać działania polityków – przed wyborami w USA nawoływał do głosowania na Donalda Trumpa, twierdzi też, że sam proces wyborczy został sfałszowany. Parę lat temu nawoływał, by papież Franciszek dla dobra Kościoła zrzekł się władzy papieskiej. Jego wrogowie – wysoko postawieni ludzie Kościoła – twierdzą, że jest „heretykiem”, „schizmatykiem”, że mu „odbiło” oraz, że „popełnia niewybaczalny grzech przeciwko Duchowi Świętemu”.

 

Włoski hierarcha pracował na te opinie swoją nieugiętością, kontrowersyjnymi, niepoprawnymi politycznie i niezgodnymi z ekumeniczną doktryną poglądami. „Zanim nadejdzie. Listy abp. Viganò” to zbiór tekstów oraz wywiadów pisanych i przeprowadzonych pomiędzy czerwcem a październikiem tego jakże wyjątkowego roku 2020.

 

Na pewno nie spodobają się one przedstawicielom „Kościoła otwartego”. Viganò wprost krytykuje papieża Franciszka (nazywając go „Bergoglio”), z wielkim szacunkiem odnosi się do abp. Marcela Lefebvre’a („postrzegam abp. Lefebvre’a jako przykładnego wyznawcę wiary”), pisze o „okupacji Kościoła” przez „głęboki kościół” (to nawiązanie do tzw. „teorii spiskowej” o amerykańskim głębokim państwie – deep state). Wspomina o swojej walce z McCarrickiem, co jest ciekawym przyczynkiem do wydanego niedawno watykańskiego raportu ws. byłego amerykańskiego kardynała. Pisze o „mafii z St. Gallen”, która według niego osadziła na tronie papieskim Jorge Mario Bergoglio. Pandemię wprost nazywa „fałszywą” i łączy Sobór Watykański II z Nowym Porządkiem Świata.

 

Są to niezwykle szokujące tezy. Rzeczywistość opisywana przez media głównego nurtu i modernistycznych hierarchów wygląda zupełnie inaczej. Gdyby zwykli katolicy usłyszeli takie poglądy, zapewne krzyknęliby z oburzeniem: „dlaczego ten arcybiskup jest nieposłuszny Soborowi i papieżowi?!”. Viganò nie potrzebuje obrony osób postronnych. Wystarczy przeczytać jego teksty. Ma ogromną zakulisową wiedzę, gdyż przez lata sprawował ważne kościelne urzędy. Swoje twierdzenia podbudowuje tradycyjną teologią. Odżegnuje się od wszelkich herezji i prób schizm, wierzy bowiem w misję Kościoła Rzymskokatolickiego.

 

Listy i wywiady arcybiskupa Carlo Marii Viganò to bodaj najodważniejsze i najbardziej bezkompromisowe wypowiedzi katolickiego hierarchy od kilkudziesięciu lat. Jako Wydawnictwo 3DOM z dumą podjęliśmy decyzję o ich publikacji. Jesteśmy przekonani, że wysiłek abp. Viganò będzie ważnym elementem historii Kościoła w XXI wieku i przyczyni się do jego odrodzenia.

 

Już teraz książkę „Zanim nadejdzie. Listy abp. Viganò” można zamówić w Wydawnictwie 3DOM w przedsprzedaży. Wysyłka książek ruszy po 8 grudnia.        

 

Źródło: 3DOM

Książkę można zamówić TUTAJ

https://www.pch24.pl/files/2020%20GRAFIKI/vig.jpg

Carlo Maria Viganò - Zanim nadejdzie. Listy arcybiskupa Vigano

Wydawnictwo 3DOM
Format 135 x 195 mm

Oprawa miękka

Liczba stron 268


DATA: 2020-11-21 07:06
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy w Książce JEST ZAMIESZCZONY WYKŁAD Abp VIgano p.t. Rewolucja II Soboru Watykańskiego służąca Nowemu Porządkowi Świata wygłoszona na Katolickiej Konferencji w Pitzburgu 23.10-25.10.2020 r. Jeśli tak to kupię i to wiele egzeplarzy. Brak odpowiedzi będzie oznaczał, że go tam nie ma bo tzw. OCZYSZCZANIE Kościoła o które tak wielu się upomina ma swoje DOZWOLONE GRANICE.
2 miesiące temu / iskierka
 
Dla USUPEŁNIENIA prosimy Pch o zamieszczenie na portalu WYKŁADU Abp VIgano p.t. Rewolucja II Soboru Watykańskiego służąca Nowemu Porządkowi Świata wygłoszona na Katolickiej Konferencji w Pitzburgu 23.10-25.10.2020 r. A szczególnie fragmentu: Stan Kościoła wg Abp Vigano. Czas nadzwyczajny i zbliżający się koniec czasu." Pozytywna odpowiedź utwierdzi czytelników i Tradycjonalistów o ODWADZE Redakcji i suwerenności w SZUKANIU PRAWDY i głoszonach poglądach.
2 miesiące temu / iskierka
 
Nasz ród zna historię ludzkości od samego początku i przekazujemy ją sobie przez pokolenia , widzimy od 100 lat jak wszystko się sprawdza w tym co ma być, a my po prostu jesteśmy nie po raz pierwszy kapłanami świętej wiary. Ktoś taki jak Vigano ewidentnie gdzieś przeczytał nasz tekst, albo ktoś mu o tym opowiedział. Chyba że sam jest jednym z naszych herbowych co nie jest wykluczone.
2 miesiące temu / Leliwa
 
No właśnie, czy przypadkiem pycha go nie zżera? A gdzie pokora?
2 miesiące temu / Nadwarcie
 
Zgadza się - abp Vigano nie głosi niczego, absolutnie NICZEGO szokującego dla katolika. Dla posoborowego modernisty owszem każde słowo może wydać się bolesne i szokujące, ale katolicy budujący wiarę na rozumie a nie emocjach widzą niszczenie wiary czynione przez hierarchię i duchownych od kresu pseudo-soboru SVII. Przykre, że abp Vigano nie alarmował wcześniej, zwłaszcza że mieliśmy przykłady prześladowanych przez modernistyczny Rzym odważnych i katolickich duszpasterzy na czele z Abp Marcelem Levebvre i wówczas wsparcie takimi głosami jak abpa Vigano byłoby na wagę złota. Przykre, ale jednocześnie chwalebne, że abp Vigano nie chce zabrać swoich słów i mądrej krytycznej oceny stanu neo-kościoła do grobu tylko ile może działa budząc uśpione posoborowiem sumienia i rozumy katolików i odnosi się tak często do abp Levebvre'a jako punktu zdrowego odniesienia do tego co czynić mają kapłani i wierni. Wielu jego poprzednikom nawet emerytura nie rozwiązała języka do śmierci.
2 miesiące temu / TT
 
Abp Vigano jest niestety niewiarygodny. Gdzie był przez całe swe życie i podczas awansowania w hierarchii kościelnej, bo wtedy jakoś milczał na te tematy i nie miał nic do powiedzenia. Język się rozwiązał dopiero na emeryturze?
2 miesiące temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.