DZIŚ JEST:   19   CZERWCA   2019 r.

Św. Gerwazego i Protazego
Św. Romualda, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jedyna rada dla świeckich , studiować mszę trydencką i przenosić zachowania na Novus Ordo nie oglądając się na kapłanów 1. Komunia na klęczący 2. Tylko z rąk kapłana ( nie ważne z jakim namaszczeniem rozdaje szafarz, jest to przywłaszczenie czynności kapłańskich za taki czyny Korach został ukarany przez Boga śmiercią (ST),NT- przy rozmnożeniu chleba Jezus polecił rozdawać chleb TYLKO apostołom. Nie wspominając , że jest to całkowicie sprzeczne z Tradycją)3. Całkowita adoracja Boga w czasie Ofiary- choćby przez modlitwę różańcową, wyłączyć się z dialogów zamykających nas we wzajemnej adoracji(kapłan-wierni) tym samym uniemożliwiając nam adoracje Boga.4 Prezbiterium to miejsce sacrum, nie dawać się wkręcać w jakieś współuczestnictwo. No i na koniec Jezus jest obecny na Novus Ordo i jest tam w większości przypadków krzyżowany nasza rola to stanie pod krzyżem z MBB i na wzór Weroniki ocieranie Jego oblicza.
6 miesięcy temu / Krystyna
 
Próby nie mówienia , ukrywania sytuacji Jego znaku to typowa dla ... człowieka wada. To On decyduje o swoich znakach i wystarczy to w pokorze przyjąć !
6 miesięcy temu / Bul K
 
Specjaliści od DNA chcieli zbadać ten "cud". Biskup się nie zgodził. Pewnie okazałoby się, że to nie cud, tylko np. bakterie. Tymczasem Całun Turyński potwierdza swe cudowne pochodzenie, gdy badają go na prawo i lewo. Prawdziwe cuda badań się nie boją!
6 miesięcy temu / Jerry
 
W nawiązaniu do wypowiedzi p. Krystyny - tak mnie się marzy akcja pt. ,, Nie wstydźmy się przyjmować Komunii Św. na kolanach " ( Zmieniłam trochę słowa ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego ). Korzystamy przecież z Facebooka , na którym możemy się skrzyknąć , a może redakcja Pch24 by nas wspomogła w szerszym uświadamianiu ludzi , jak bardzo Jezusowi zależy na tym abyśmy Go szanowali , wielbili i oddawali Mu należną cześć . Co Wy na to ???
6 miesięcy temu / cecylia
 
Danuta-sceptyczka . Wiara to łaska i nie każdemu jest dana . Do Sokółki radzę pojechać i na miejscu rozeznać sercem . Zapewniam , nie będzie Pani tego żałowała . Ja byłam zaraz po Cudzie ze swoją dorosłą ( sceptyczną ) córką , którą na ten wyjazd namówiłam .O ogromie Łask , których doznałyśmy po tej wyprawie , można bardzo długo , długo opowiadać . Czytając komentarz do Ewangelii ( Ew.wg.św.Jana 19,42-20 ) , gdzie Jan i Piotr przybywają do Grobu Jezusa , uświadomiłam sobie , że ludzi wierzących można podzielić na dwie grupy . Jedni wierzą , ale Boga nie czują i drudzy , którzy Boga czują czyli Go doświadczają . Obie reakcje są właściwe , ale częściej słyszany jest głos tych , którzy Boga nie czują jako ich głos sceptyczny i oni starają się swoje spostrzeganie narzucać innym zamiast prosić Boga o Łaskę poznania Go . P.S. Ja nie dywaguję Cud - nie Cud .Ja Go doświadczyłam na sobie !!!
6 miesięcy temu / cecylia
 
Przykro mi ale nie wierzę w "cud z Sokółki. Nie wiem czy wiara w nadprzyrodzony charakter tego wydarzenia jest obowiązkowa, a niewiara jest grzechem? Piszę to całkiem serio bo nijak nie identyfikuje się z czymś co uważam za mistyfikację. Co więcej obawiam się że słabnięcie autorytetu Kościoła i rozprzężenie dyscypliny w szeregach duchowieństwa będą skutkować w w najbliższych latach w Polsce wieloma fałszywymi "cudami" i "objawieniami", wokół których zaczną się tworzyć większe i mniejsze grupy adoratorów, tudzież prywatne kariery ich liderów.
6 miesięcy temu / Danuta-sceptyczka
 
@kid - w Meksyku doszli swego czasu do władzy masoni i też nic się wtedy nie działo z obrazem. Czyli Matka Boża to aprobowała, skoro nie było żadnego "znaku"? Nie szukajmy znaków na siłę.
6 miesięcy temu / Bartosik
 
Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe jakoś nie wyblakł, mimo, że od tylu lat jest wystawiony na widok publiczny i codziennie palą się przy nim świece. Prawdopodobnie zatem zmiana koloru to znak.
6 miesięcy temu / kid
 
Cud Eucharystyczny w Sokółce przypomina Cud Życia Człowieka w 8 tygodniu jego rozwoju. Gdy jeszcze nie ma powiek zamkniętych i źrenica jak czarna kropka wygląda. Można w internecie sprawdzić jak wygląda człowiek na tym etapie rozwoju, doświadczyłam cudu zobaczenia swego maleństwa osobiście właśnie 8 tygodniowego... Widok przepiękny, mimo, że było martwe. Może to wskazówka dla Polaków, że dalsze zabijanie dzieci w takim właśnie wieku skończy się dla nas wyschnięciem/wyblaknięciem opieki Bożej nad naszym narodem?
6 miesięcy temu / matkaPolka
 
A może chciano przy okazji zdyskredytować Bodasińskiego i Dokowicza, świeckich, którzy swoimi dziełami Różaniec do granic, czy Wielka Pokuta [tę akurat bardzo krytykują] Pierwsze Soboty [i daj Boże jeszcze więcej] wprawiają we wstyd księży, którzy nie potrafią przyciągnąć wiernych do Chrystusa...a może i zazdrość.
6 miesięcy temu / matkaPolka
 
Skoro cud jest odpowiedzią na świętokradztwo, to zanik cudu byłby wtedy odp. na poprawę wiary, ale w Piśmie św. Cuda wydarzają się dzięki wierze właśnie, dlatego zanik cudu byłby wtedy związany z zanikiem wiary. Wniosek: Bóg jest nie do ogarnięcia :)
6 miesięcy temu / logicznie nielogiczne
 
Pani Krystyno polecam lekture Dziejow Apostolskich... Tyle w temacie!!!! P.S. Na czym polega roznica ofiary Chrystusa na Mszy Sw. w obrzadku trydenckim, a aktualnym rzymskim? Czy Pan jezus jest "mniejszy", a moze Jego laska plynaca z Jego ofiary jest "mniejsza"? ... "Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare..." Cyceron
6 miesięcy temu / okirex
 
:Krystyna - czy dobrze rozumiem, że zachęcasz, by we Mszy świętej nabożnie nieUCZESTNICZYĆ?
6 miesięcy temu / Mecenas
 
Lud wierzy w cuda, bije pokłony, patrzy na kawałek chleba zachwycony, a Chrystus gdzieś obok nie zauważony na twarzy potrzebującego brata trwa zasmucony.
6 miesięcy temu / Janek
 
Koncelebra - to dwóch, trzech księży odprawiających jedną mszę świętą zamiast dwie, trzy msze odprawiane indywidualnie! Dobrze to dla Kościoła czy nie dobrze?
6 miesięcy temu / stary ministrant
 
Wizyty dziennikarzy TVN w Grzechyni u Księdza dr hab. Piotra Natanka -szczególnie po suspendowaniu Go przez ks.dr Dziwisza- szukających sensacji skończyły się dawno. Te znaki są Wielkim Ostrzeżeniem szczególnie dla Polski ale i świata. Matka Boska w Kibecho dawała znaki o wielką modlitwę - skutki jej braku pokazało życie.
6 miesięcy temu / Kazek
 
Dwie analizy bez poznania których niewiele zrozumiemy z opisywanych wydarzeń (do znalezienia w internetach):1) O. Benedykt Jacek Huculak CUD W SOKÓŁCE TO ODPOWIEDŹ NA ZNIEWAŻENIE 2) O. Benedykt Huculak, Cud w Legnicy to odpowiedź na ponowne zbezczeszczenie Hostii
6 miesięcy temu / Leaf427
 
To jest ZNAK!!! To nie "zanikający" a ZANIKAJĄCY Cud Eucharystyczny - kto tego nie chce dostrzec niech odniesie się do słów w Ewangelii "Macie oczy, a nie widzicie; macie uszy, a nie słyszycie?". Po ludzku szukacie wyjaśnień w słońcu, klimatyzacji, suchym roku czy w fizyce.Po to mamy rozum - by z niego korzystać! Po co są Dary Ducha Świętego? Kto jawnie przystępuje do Komunii św. i nie spotyka się z odmową gdy jest za zabijaniem nienarodzonych dzieci, związkami homoseksualnymi, deprawacją dzieci i młodzieży. Czy jesteśmy ŚLEPCAMI?
6 miesięcy temu / HeSo
 
Słyszałam była to raczej histeryczna wypowiedź.
6 miesięcy temu / X
 
Należy się zastanowić czy dalej promować pobożność zachodnią lub jak kto woli posoborową? Czy raczej należy wrócić do polskiej pobożności która najdłużej walczyła z posoborowiem i właśnie na naszych oczach po 6 dekadach się dopala? Wiele karier kościelnych jest zagrożonych. Zatem nie należy nic robić aby wiara katolicka Polsce sama sobie umarła grzebiąc ostatniego niewolnika złego milczenia.
6 miesięcy temu / Leo
 
List do Filipian 2,9-10 "Dlatego Bóg Go wywyższył i obdarzył Go imieniem, które jest ponad wszelkie imię, aby na imię Jezusa zgięło się wszelkie kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych" (tłumaczenie z Pisma Świętego w edycji Świętego Pawła). Czy zatem osoba zdrowa fizycznie powinna przyjmować Komunię Świętą w innej postawie, niż na kolanach?
6 miesięcy temu / Polka
 
Brawo za rzetelne zajęcie się sprawą. Oglądałem bardzo wcześnie to wystąpienie pana Bodasińskiego i byłem w szoku. Potem trochę ochłonąłem i zacząłem trzeźwo myśleć i szukać potwierdzenia. Szybko zadziałały tutaj osoby z facebookowej grupy zajmującej się dekonspiracją ruchów charyzmatycznych. Z racji kontaktów Dokowicza i Bodasińskiego z o. Enrique i Antonello widać było że do tych wypowiedzi trzeba podejść z dystansem. Szybko okazało się, że proboszcz miejsca zaprzecza ażeby cud zniknął. Więc wypowiedź pana Bodasińskiego mocno naciągana. Nie chcę oceniać intencji ale panowie Dokowicz i Bodasiński mają takie sykretyczne, wymieszane pojęcie katolicyzmu. Może i dużo dobrego chcą zrobić ale środki często ocierają się o fałszywy charyzmatyzm. Dlatego ja podchodzę z dystansem do nich. Artykuł natomiast bardzo dobry. Dużo wyjaśnił z tego zamieszania i dał do myślenia. Jakże mi brak wiary :(
6 miesięcy temu / qlnick
 
To na Polsce spoczywa odpowiedzialność powiedzenia światu Prawdy o tym z czym mamy teraz do czynienia w Kościele Katolickim i o Powtórnym Przyjściu Pana Jezusa. Jeśli Polska podporządkuje się sie pod Prawo Boże to Jezus obiecał wywyższyć nasz naród w potędze i świętości, jeśli jednak nie zrobi tego to nie ostoi się... W Łagiewnikach nie było Intronizacji tak samo jak nie było poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.. Jak myślicie ile mamy czasu na zwłokę? Czy trzeba czekać aż zawiśnie topór nad nami??
6 miesięcy temu / Proroctwo lekceważone
 
Mamy rozwijającą się jawnie herezję w Kościele? Mamy. To czego się spodziewać? Że Bóg to akceptuje? Tak, tak ja wiem... od 2013 roku jest tylko głębsze spojrzenie na rzeczywistość miłosierdzia.
6 miesięcy temu / ma
 
z tym klękaniem to już są problemy, księża krzyczą, odmawiają, sami mamy to w parafii. teraz chodzimy do innej,a le tam też nie zbytnio lepiej, biegają szafarze, raz Komunia na klęcząco, raz na stojąco, żaden problem. choć szafarze udzielają Komunii z namaszczeniem, a kapłani? lepiej nie mówić, straszne, biegną jak na wyścigu i mechanicznie, nawet nie zdąży człowiek odpowiedzieć, amen.świat zwariował. dziś katolicy są prześladowani we własnych parafiach często przez .... księży. niestety smutne to ale prawdziwe. dlatego jest tak ważna modlitwa za kapłanów.
6 miesięcy temu / Ewka
 
?Być może odpowiedzi należy szukać w fizyce?? Aż mi się cisną na usta jednoznaczne słowa... To może w fizyce tez należy szukać odpowiedzi na to jak cud powstał...?!?!
6 miesięcy temu / Młody
 
Cud mamy na kazdej Mszy Świętej, tyle że zakryty przed oczami.
6 miesięcy temu / aaa
 
O. Pelanowski powiedział, że cuda eucharystyczne są odpowiedzią na brak wiary lub jakieś problemy (np. świętokradztwo) w kościele, w którym maja mają miejsce. Trudno jest interpretować takie zmiany w strukturze relikwii. Tak intuicyjnie, to chyba objaw czegoś niedobrego....
6 miesięcy temu / Samanta
 
Muszę z synkiem wybrać się tam na pielgrzymkę. W ubiegłym roku po raz pierwszy przyjął Pana Jezusa. Mówiliśmy mu o Sokółce. Chce tam pojechać. Szkoda że dla dzieci po pierwszej komunii nie są organizowane odrębne pielgrzymki (przynajmniej u nas).
6 miesięcy temu / Tomasz
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.