DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Zamość: pierwsze dziecko uratowane w Oknie Życia. Co na to ONZ?

Zamość: pierwsze dziecko uratowane w Oknie Życia. Co na to ONZ?
#KOŚCIÓŁ    #ZAMOŚĆ    #OKNO ŻYCIA    #OBRONA ŻYCIA    #ONZ    #CARITAS    #MIASTO    #OKNA ŻYCIA    #OKNO

Noworodek zawinięty w biały ręcznik trafił wieczorem 30 czerwca do Okna Życia w Zamościu. Chłopiec został przekazany do szpitala. Okno Życia w Zamościu istnieje od 5 czerwca 2009 roku przy klasztorze Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Jak powiedział dziś ks. Wiesław Banaś, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej jest to pierwsze dziecko zostawione w tym Oknie Życia.


Noworodek prawdopodobnie urodził się tego samego dnia, w którym go pozostawiono w zamojskim Oknie Życie. – Nie wiemy, kto go przyniósł i jak się nazywa, ale cieszymy się, że przez to Okno dziecko zostało uratowane – mówił ks. Banaś. Obecnie znajduje się ono w szpitalu, zgodnie z procedurami, które obowiązują w takich sytuacjach jak ta – wyjaśnia zamojski duchowny.

W Polsce dzięki Oknom Życia uratowano już ok. 60 dzieci. - Ta inicjatywa ma za cel i zadanie ratować życie ludzkie – podkreśla dyrektor Caritas Polska, ks. Marian Subocz. Przypomina, że jeśli kobieta znajdzie się w rozpaczliwej sytuacji i nie wie co robić, ma możliwość anonimowo położyć swoje dziecko, którego nie może wychować, w Oknie Życia. Wówczas dziecko jest uratowane i ona również – mówi ks. Subocz.

Gdy noworodek znajdzie się w Oknie, uruchamia się alarm w klasztorze, przy którym zostało ono zainstalowane. Standardowo przyjeżdża wówczas pogotowie ratunkowe i policja, a w stosunkowo krótkim czasie noworodek może trafić do adopcji. - Matka może być spokojna, dziecko będzie w dobrych rękach – zapewnia dyrektor Caritas Polska.

Okno Życia musi być czynne 24 godziny na dobę. Dzieci są zwykle pozostawiane wieczorami, albo w nocy – zauważa dyrektor zamojsko-lubaczowskiej Caritas.ONZ – organizacja, która słynie m.in. z promowania aborcji i antykoncepcji zapowiedziała skierowanie do Unii Europejskiej apelu, by ta zakazała „okien życia” w Europie. - Mamy nadzieję, że ten absurdalny pomysł nie zostanie wprowadzony, zwłaszcza, że protesty przeciwko niemu płyną nie tylko ze środowisk katolickich, ale także ze strony osób kierujących się rozsądkiem, a przede wszystkim humanizmem – mówił ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

 

Czytaj również: Zostanie już tylko śmietnik… 

 


KAI, PCh24.pl

kra


DATA: 2013-07-02 14:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Olać ONZ .Polska wysłała wojska do Iraku bez zgody ONZ i też się nic nie stało.
ponad 6 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.