DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@ jacek Liczba osób zarażonych nie jest tożsama z liczbą osób chorych. Ponad 90% zarażonych, których już teraz jest więcej niż podaje siw w oficjalnych statystykach, przejdzie chorobę bezobjawowo. Z tych kilku % które będą miały objawy znaczna większość przejdzie ja z lekkimi objawami. Niewydolność płucna dotknie z kolei jeszcze mniejszą część chorych. Kwarantanna wprowadzona jest z powodów politycznych. otóż nawet ta stosunkowo niewielka liczba pacjentów z ostra niewydolnością płuc obnażyła by nędze służby zdrowia, która nie ma środków na ich leczenie. Ludzie zaczęli by się pytać jak to możliwe, i gdzie są te pieniądze ze zdrowotnego. Takiego kryzysu wizerunkowego nie przetrzymałby żaden rząd. Strach przed utrata władzy a nie troska o społeczeństwo to kieruje politykami. Z reszta wystarczy spojrzeć na przepychanki o termin wyborów prezydenckich.
9 miesięcy temu / Ja
 
Tzw. "pandemia" jest jak Yeti - nikt jej nie widział, ale wszyscy wiedzą że jest
9 miesięcy temu / irtur
 
Rozbudowane zestawienie. Jednak dobrze byłoby skoro taka praca została już wykonana załączyć źródła zamieszczonych informacji.
9 miesięcy temu / Olo
 
Dużo ciekawych danych z wyjątkiem okresu 2009-2010.Zachęcam autorkę do sprawdzenia danych dostępnych praktycznie w każdej bibliotece uniwersyteckiej w USA. Tzw.świńska grypa spowodowała śmierć 772 amerykanów.Liczba ofiar na świecie:4806.Liczba ofiar w Polsce : 0 !!! I to był jeden z głównych argumentów EWY KOPACZ do odmowy zakupu szczepionki.Tamta ,,pandemia" była genialną operacją finansową pod parasolem WHO.Rządy wielu krajów wydały miliony $ na zakup bezużytecznych szczepionek, które póżniej musiały utylizować ponosząc kolejne koszty.Na czym polega obecna,,pandemia" będzie można przeczytać w czerwcu 2020.Czuwaj!
9 miesięcy temu / *:
 
Wszystkie szacunki mogą wziąć w łeb,bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć co będzie dalej,jak to zmutuje do jesieni,czy nie pokrzyżuje się dodatkowo z innymi chorobami,czy może wejdzie to na inne grupy wiekowe i zawodowe,albo może jakieś chemiki coś będą chciały zaradzić.Nic nie wiemy,o niczym nie zadecydujemy,niczego nie wyprorokujemy.Jedno dziś jest pewne,to świństwo eliminuje osoby w podeszłym wieku i schorowane lub po chemii/ w tych dwóch ostatnich wypadkach bez względu na wiek/.Gdyby ten wirus powstał w wyniku jakiś "naturalnych" procesów,jechałby równo,po wszystkich bez względu na wiek,zatrudnienie,stan odporności organizmu.Do tej pory każda zaraza zbierała swe żniwo sprawiedliwie.I produktywnych i emerytów i młodych i starych i dorosłych i dzieci...kiery
9 miesięcy temu / kiery
 
Przeglądając polecany przez Panią wordometer.info doszedłem do innego wniosku. Co było gdyby w ciągu do 2 miesięcy zaraziło się 60-70% Polaków, tj. 25 milionów, co jest realne przy tym zaludnieniu? Taki procent zapowiadali nawet sceptycznie nastawieni do stopowania gospodarki. Większość Polaków i tak nie byłaby zdolna do pracy. Z tego na całym świecie do szpitala trafia 20%, tj. u nas 5 milionów ludzi. Mamy 10 tys. miejsc z wymaganą do tego opieką. I co wtedy? W Chinach jest już tylko! 2 tys. chorych z tego 500 w stanie krytycznym i ciężkim. Spodziewana śmiertelność między 4-5% czyli u nas byłoby to ok. 1 miliona zgonów, ale tam ogarnięto epidemię medycznie. Gdy już brakuje sił i środków medycznych śmiertelność wynosi więcej, bo we Włoszech i Hiszpanii z pewnością przekroczy 10%. W tej chwili na świecie jest na razie 218 tys. zakończonych przypadków, z tego 19% tragicznie. Czy jest Pani pewna, że gospodarka by działała?
9 miesięcy temu / jacek
 
No to ile procent populacji zachrowało na tego strasznego wirusa? Jak na razie to do hiszpanki mu ciut daleko.
9 miesięcy temu / A.G.
 
Najlepszy ten fragment jak ubrali w "pandemiczne"obligacje fundusze emerytalne. Czyli kradną globalnie a nie tylko w Polsce za pomocą funduszy emerytalnych. Morał? Starać się płacić jak najmniejsze ZUSy, omijać wszelkie drugie trzecie i kolejne filary a oszczędzać w kruszcu, nieruchach, antykach. No i koniecznie posiadać broń.
9 miesięcy temu / Jot
 
Bardzo dziękuję za tak gruntowną ,wnikliwą i mądrą analizę.W szum informacyjny pani artykuł wnosi ład i daje jasny ogląd sytuacji.
9 miesięcy temu / meg
 
"Czas na epokową zmianę społeczną i zieloną gospodarkę" - to jest koronny wirus.
9 miesięcy temu / Ryś
 
Wreszcie zdroworozsądkowy tekst. Racjonalna analiza, a nie histeria i powielanie bzdur.
9 miesięcy temu / Gość
 
Wszystko zostało zaplanowane, ludzie jak dotąd przykładnie poddają się epidemii strachu. Pewnie niedługo objawi się 'wybawca" świata i wszyscy bojący się o życie doczesne swoje i bliźnich pokornie pójdą na rzeź.
9 miesięcy temu / Agat
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.