DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Zamieszki w Bośni i Harcegowinie. Są ranni

Zamieszki w Bośni i Harcegowinie. Są ranni

W piątek nasiliły się protesty w miastach Bośni i Harcegowiny. W wyniku starć aż 60 policjantów zostało rannych, spłonęły też bezcenne państwowe archiwa.

 

Protesty w Bośni i Harcegowinie trwają od czwartku. Wtedy zaprotestowała Tuzla, a w piątek protesty ruszyły w innych miastach m.in. w Sarajewie, Bihaczy, Zenicie i Mostarze.

 

Ludzie wychodzą na ulicę, bo – jak sami mówią – sytuacja w kraju jest tragiczna. Tragiczne też były skutki manifestacji w Sarajewie, gdzie spłonęła część państwowych archiwów a rannych zostało 60 policjantów w tym czterech ciężko.

 

Do starć doszło też na ulicach Mostaru. Tam policja musiała zmagać się z ponad tysięcznym tłumem manifestantów. Atakowali oni budynki miejskich urzędów. Dopiero decyzja o użyciu gazu łzawiącego pozwoliła uspokoić sytuację w mieście.

 

Polacy planujący w najbliższych dniach pobyt w Bośni i Hercegowinie powinni zachować szczególną ostrożność oraz unikać udziału w zgromadzeniach publicznych – ostrzegło w piątek w związku z protestami polskie MSZ.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

ged


DATA: 2014-02-08 14:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widać, że w Bośni?Hercegowinie potrafia upominac sie o godne życie. Nie to co w Polsce... Ukraina-Bośnia - Hercegowina - kto następny? Może Polska. Oby.
ponad 6 lat temu / Maciej
 
W Polsce stało się to samo i nikt nie protestuje.Naród sam wybiera sobie "złodziei".Większość nie rozlicza partii z obietnic tylko myśli telewizją i GW.
ponad 6 lat temu / cynik
 
Bosnia + Ukraina... hm... to moze byc robota Amerykanow. Odwet na Rosji za upokorzenie w sprawie Syrii. Albo zneutralizowanie Rosji i Europy przed kolejna runda rozprawy z Syria a dalej ze zlowrogim Iranem.
ponad 6 lat temu / Renatus
 
Jakos media siedza cicho tylko krotka wzmianka na ten temat i nic wiecej-dlaczego?
ponad 6 lat temu / fredi303
 
Niech Rudy Tyran,z swymi złodziejskimi pretorianami,wyciągnie wnioski,25 lat złodziejstwa to jednak za dużo.
ponad 6 lat temu / parafianin
 
a o co ten protest? bo stwierdzenie, że sytuacja jest tragiczna niczego nie mówi; i jak to porównać do sytuacji w Polsce? - (nie)nasz (nie)rząd kradnie nam 150 mld złotych z naszych emerytur, po drodze "ginie" 19 mld złotych (czyżby kasa na wybory?), podsłuchują i nagrywają nas już wszelkie możliwe służby i to bez nakazu sądowego i na każdym rogu, likwidują ostatnie zakłady w Polsce, lub sprzedają za bezcen, niszczą drobną przedsiębiorczość, służba zdrowia w zapaści klinicznej, podnoszą nam podatki, przepisy są tak skomplikowane, że prawnicy nie dają już rady z ich interpretacją, normalni ludzie są gonieni po sądach, zboczeńcy i lewactwo uchodzi za ludzi godnych naśladowania, mamy najdroższe: gaz, ropę i prąd, leży kultura, niszczą rodziny, dzieci odbierają od rodziców pod byle jakim pozorem i dają pod "opiekę" zboczeńcom, na każdym kroku nas we własnym kraju dyskryminują, itd., itp.; tzn., że u nich musi być jeszcze gorzej; chyba, że ten nasz cały naród jest do d..
ponad 6 lat temu / jaro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.