DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Zamieszanie wokół 500+ tuż przed wyborami? Pracownicy pomocy społecznej zapowiadają strajk

Zamieszanie wokół 500+ tuż przed wyborami? Pracownicy pomocy społecznej zapowiadają strajk
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Krzysztof Dzwonek)

Do strajkujących nauczycieli dołączą wkrótce pracownicy pomocy społecznej. To w sumie około 40 tys. osób. Od ich pracy zależy m.in. wypłata pieniędzy w ramach programu „Rodzina 500 plus” – wynika z doniesień „Rzeczpospolitej”.

 

Pracownicy socjalni domagają się podwyżek. Jak podaje rp.pl, obecnie zarabiają średnio 1902 zł „na rękę”. Mówią jednak także o innych postulatach. Krytykują bowiem system, w którym reaguje się na patologie w najtrudniejszych rodzinach. Pracownicy pomocy społecznej chcieliby natomiast „zawczasu przeciwdziałać”.

 

Pracownicy socjalni mają ogromne poczucie niesprawiedliwości, że w kraju więcej pieniędzy należy się tym, którzy nic nie robią i żyją z zasiłków, niż im, którzy te pieniądze przyznają – tłumaczy cytowany przez rp.pl prof. Piotr Broda-Wysocki z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Czarę goryczy miało przelać wprowadzenie świadczenia w ramach programu „Rodzina 500 plus” już na pierwsze dziecko, dlatego też dotychczasowa forma protestu ma zostać zmieniona.

 

Przewodniczący Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej Paweł Maczyński uważa, że „jedno, nawet kilkugodzinne spotkanie” ze stroną rządową „trudno uznać za wysłuchanie naszych postulatów”. Ponadto pracownicy socjalni, który za sprawą „500 plus na każde dziecko” będą musieli rozpatrywać większą liczbę wniosków, obawiają się zwolnień lub niższych zarobków, gdyż – jak podaje rp.pl – obcięto finansowanie obsługi świadczenia.

 

Chaos związany z realizacją sztandarowego programu rządu PiS stanowiłby olbrzymie wizerunkowe wyzwanie dla rządzących w trakcie kampanii wyborczej do parlamentu. Świadczenie w nowej formie ma być wypłacane od lipca.

 

 

Źródło: rp.pl / federacja-socjalnych.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-04-23 08:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ do Bolek Nie nazywaj nauczycieli lajdakami, bo strajkuja. Część z nich należałoby zwolnić, bo naruszają moralne prawo , ale nauczyciele też mają prawo do strajku. Fakt, że powinni robić to tak, żeby dzieci tego nawet nie odczuly, no ale cóż, jakie spoleczenstwo- tacy nauczyciele. Bez podstawowej wiedzy obywatelskiej, socjologicznej, i nawet bez morale- to podobnie jak tu- " zyczliwe" opinie katolików na katolickim portalu. I czego tu zadać od nauczycieli. Są nasza społeczną wizytówką. Czyli nie jest dobrze.
2 miesiące temu / @Do mf
 
,,jak podaje rp.pl ? obcięto finansowanie obsługi świadczenia.'' Jacy zdziwieni. Przecież wnioski na 500+ będą teraz bez obliczania dochodu i bez decyzji to za co płacić ? Zmniejszy się finansowanie świadczeń z 1.5% do 0.85 % ale zwiąkszy się liczba uprawnionych dwukrotnie czyli wyjdzie na to sama ale pracy mniej.
2 miesiące temu / Dzięgiel
 
Trzeba było przykryć roszczenia żydowskie i 447 za wszelką cenę. Polaczki prymitywne znów nie potrafią zrezygnować z wojenki między sobą. Dostaną to na co zasłużyli i nie będą to ani pieniądze ani dobrobyt.
2 miesiące temu / system
 
Protest w sumie słuszny. Z jednej strony aparat państwowy a z drugiej rodzice. Oby to wszystko nie skończyło się tylko tym co na zachodzie że rodzic tak naprawdę we wszystkim to ma najmniej do powiedzenia.
2 miesiące temu / Quo vadis?
 
@@do mf - nie nazywaj nauczycielem łajdaka rozgrywającego dzieci dla swoich partykularnych celów.
2 miesiące temu / Bolek
 
Nie po to nauczyciel się kształcił do trudnej pracy z dziećmi , żeby się przyuczał na budowie u Pana Misztala, czy jak mu tam- zresztą byłego polityka- nieudacznika. Kto chce sobie dobra pensje na budowie wyrabiać, to niech sobie wyrabia. Nie chciało się nosić teczki- trzeba nosić woreczki- jak to mówi przysłowie. Szkoda, że ten biznesmen sam tych woreczki nie nosi, tylko dobre rady daje nauczycielom.
2 miesiące temu / @Do mf:
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.