DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Zamienione ciała, wymieszane szczątki, odpadki w trumnach. Tak Rosjanie „uszanowali” zmarłych

Zamienione ciała, wymieszane szczątki, odpadki w trumnach. Tak Rosjanie „uszanowali” zmarłych
Fot. Fragment plakatu do filmu "Smoleńsk"

W przeddzień rocznicy tragicznej śmierci 96 pasażerów i członków załogi rządowego tupolewa w Smoleńsku, Prokuratura Krajowa podsumowała istotne, a przy tym skandaliczne szczegóły związane z postępowaniem, w tym także z ekshumacjami ciał ofiar.

 

Dotychczasowe ustalenia ekspertów, którzy pracowali przy ekshumacjach i sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej są szokujące. Znaleziono 69 szczątków ludzkich, pochodzących od 26 osób, w trumnach innych ofiar katastrofy – powiedziała Ewa Bialik, rzecznik PK.

Sekcje ekshumowanych zwłok początkowo prowadzone były przez  Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Ujawniła ona zamianę w trumnach sześciu ciał. Ponadto dwie „pomyłki” zanotowała Prokuratura Krajowa. Do trumien ofiar, oprócz niejednokrotnie pomieszanych szczątków, Rosjanie wrzucali odpady, m.in. rękawice sekcyjne, sznurki, worki, butelki, fiolki z substancjami odkażającymi.  

W wielu dotychczas przedłożonych opiniach biegli stwierdzili, iż w toku rosyjskich sekcji opisano obrażenia ofiar, które faktycznie nie zostały ujawnione lub też nie opisano obrażeń, które ujawniono podczas sekcji w Polsce. Szczegóły tych ustaleń zostaną  szczegółowo opisane w opinii kompleksowej przygotowanej przez biegłych – stwierdziła rzecznik Bialik.  

 

Śledczy zaprosili do badań ekspertów z zagranicy, m.in. prof. Silke Grabherr, szefową Instytutu Medycyny Prawnej w Genewie, oraz prof. Guya Rutty z brytyjskiego Uniwersytetu w Leicester. Podkreślają, że kompleksowe analizy pozwolą na poczynienie wielu istotnych ustaleń, których prawidłowości nie zakłóci nawet upływ czasu.


Śledczy dokonali już 77 ekshumacji i sekcji zwłok. Sporządzili tyle samo opinii genetycznych. Trwają jeszcze prace z zakresu badań badań toksykologicznych i histopatologicznych. Ostatnia seria sześciu ekshumacji rozpocznie się w połowie kwietnia i potrwać ma około miesiąca.   

W wielu przypadkach polska prokuratura wykazała rażąco błędne opisy stanu zwłok ofiar katastrofy.

 

 

Źródło: interia.pl

RoM

 

 


DATA: 2018-04-09 20:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Następnie ciało wkładano do trumny i nie zamykano jej, gdyż musiało się jeszcze odbyć posiedzenie komisji, składającej się z przedstawicieli rosyjskiego ministerstwa spraw nadzwyczajnych, patologa sądowego, polskiego konsula oraz rosyjskiej służby granicznej. Jeszcze raz porównywano dokumenty z opisaniem ciała na worku i wtedy zezwalano na dalszą procedurę transportu, która polegała na tym, że przewożono je do pomieszczenia, gdzie było owijane w jedwabny całun do wysokości trzech czwartych ciała, a następnie otulane całunem, który był wewnątrz trumny, co tworzyło taki kokon. Nad każdym z ciał modliliśmy się, odbywało się jego poświęcenie, wtedy też do trumny wkładałem różańce oraz pamiątki, jeżeli rodziny sobie tego życzyły. Były to listy, w tym od dzieci, obrączki ślubne, zdjęcia, pamiątki rodzinne. Wkładałem je między całun a ciało, aby były blisko zmarłego."
ponad 1 rok temu / anna
 
ks Błaszczyk w wywiadzie mówił: Ksiądz był przy zamykaniu trumien w Moskwie? Przy każdej. Jak to się odbywało, bo ta kwestia też budzi wątpliwości niektórych rodzin? Po identyfikacji, potwierdzonej dokumentami podpisanymi przez najbliższych lub osoby przez nich upoważnione, ciało było natychmiast oznaczane nazwiskiem pisanym na pasku. Taki sam pasek był również w dokumentacji. Po modlitwie i pożegnaniu przez bliskich zaczynano przygotowywać ciało do transportu. Ciała były owijane szczelnymi workami, oznaczenie było zarówno na ciele, jak i na worku. Następnie kładziono je na wózku i wywożono na parter instytutu, gdzie znajdowała się sala sprawowanego kultu (tak ją nazywano). Tam stały już trumny przygotowane przez specjalną ekipę, złożoną z żołnierzy i pracowników firmy pogrzebowej wynajętej do tej pracy. Jeszcze raz sprawdzano nazwisko i porównywano je z listą dostarczoną przez konsula. cdn
ponad 1 rok temu / anna
 
Dlaczego nikt nie powie głośno, że ta cala katastrofa to kara Boża za bezeceństwa i pozwolenie na zbijanie dzieci, za rządy nierządu i zgody na kompromisy moralne, czy to co teraz robią nie obraża Boga,bałwochwalstwo państwa i egoizmu, posyłanie dzieci w niewolę obcych i okradanie przez banki za zgodą rządu to jest też niewolnictwo a praca w niedzielę toż czczenie molocha.
ponad 1 rok temu / mazurek
 
To obowiązkiem polskich władz jest troska o Polaków. Izrael nie pozwolił tknąć poległych po katastrofie CH53 w Rumunii 26 lipca 2010r. (katastrofa nad Smoleńskiem 10.04.2010r.) W ciągu 2 dni przybył samolot z 80 żołnierzami , specjalistami niezbędnych dziedzin by wszystkiego dopełnić, zebrać szczątki. Prez Nataniahu pożegnał obiary słowami: Byli szybsi od orłów bystrzejsi od lwów (II ks.Samuela).Co zrobił rząd Tuska? Media?
ponad 1 rok temu / Nabro
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.