DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Zamiast żandarmów katolicyzm!

Zamiast żandarmów katolicyzm!
Bp dr Tihamér Tóth
#POLICJA    #WIARA    #REWOLUCJA    #BÓG    #DEKALOG

Główny komendant policji paryskiej wniósł po rozruchach komunistycznych podanie o zwiększenie policji o tysiąc parę osób i oświadczył, że w przeciwnym razie nie ręczy na przyszłość za bezpieczeństwo. Paryż już i przedtem miał liczną żandarmerię pieszą, konną, rowerową i motocyklową. Ta krótka wiadomość niech nas skłoni do zastanowienia się. Pewnego razu słynny pisarz, Wiktor Hugo, oświadczył uroczyście w parlamencie: Ile otworzę szkół, tyle zamknę więzień.

Zaczęto gorączkowo budować… powstawały szkoły, jak grzyby po deszczu. Ale… o Bogu nie wolno było w nich mówić, ani o religii, ani o życiu wiecznym, ani o odpowiedzialności wobec Boga… Działo się tak od 1882 roku! I oto wyrosło społeczeństwo bez Boga! I dzisiaj potrzeba dla utrzymania porządku aż tysiąca żandarmów.

Tysiąc żandarmów! Czy potrafią wywalczyć szacunek dla prawa, któremu tylko Bóg może dać powagę?! Tysiąc żandarmów! Czy to wystarczy na stłumienie wzburzonego świata? Czy ma jakie znaczenie źdźbło słomy, kiedy płyną potoki lawy z rozwartego krateru Wezuwiusza?! Bracia! Pamiętajmy, że jeśli władza i szacunek dla prawa nie są obwarowane murem wiary, nic nie pomoże! Ani kultura! Ani szkolnictwo! Ani żandarmeria! Ani karabiny maszynowe - tylko prawo Boże, tylko czwarte Przykazanie!

Bp dr Tihamér Tóth, Dekalog (Kazania), Kraków 1933, s. 266.


DATA: 2017-09-07 16:22
AUTOR: BP DR TIHAMÉR TÓTH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.