DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2020 r.

II Niedziela Zwykła
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Zamiast członkostwa w UE Niemcy proponują Turcji i Ukrainie inną formę współpracy

Zamiast członkostwa w UE Niemcy proponują Turcji i Ukrainie inną formę współpracy
Sigmar Gabriel. By Olaf Kosinsky (Own work) [CC BY-SA 3.0 de (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/de/deed.en)], via Wikimedia Commons

W związku z toczącymi się negocjacjami w sprawie Brexitu, niemiecki minister spraw zagranicznych zasugerował, że związek Wielkiej Brytanii z Unią Europejską po opuszczeniu wspólnoty mógłby być modelem dla ułożenia relacji Brukseli także z Turcją i Ukrainą.

 

Niemiecki minister spraw zagranicznych Sigmar Gabriel powiedział w wywiadzie opublikowanym we wtorek, że ostateczne porozumienie w sprawie opuszczenia UE przez Wielką Brytanie może służyć jako wzór dla stosunków wspólnoty z Turcją i Ukrainą. – Musimy myśleć o alternatywnych formach ściślejszej współpracy, jeśli pełne członkostwo w UE nie wchodzi w grę – komentował Gabriel.

 

W wywiadzie dla „Westdeutsche Allgemeine Zeitung” szef niemieckiej dyplomacji stwierdził, że „jeśli uda nam się zawrzeć umowę z Wielką Brytanią, która określi relacje z Europą po Brexicie, może to być model dla innych krajów takich jak: Ukraina i Turcja”. Gabriel opowiada się jednak za bliższą unią celną z Ankarą.

 

Część państw UE nie chce pełnego członkostwa ani Turcji, ani Ukrainy w UE. Tymczasem zarówno Ukraińcy, jak i Turcy liczą na akces. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ostrzegł, że „Turcja odsuwa się w gigantycznych krokach” od Europy wskutek zmian w sądownictwie i policji przeprowadzanych od zamachu stanu w 2016 roku. W ramach podjętych represji w Turcji uwięziono tysiące dziennikarzy, pracowników naukowych i urzędników, w tym także obywateli niemieckich (głównie Kurdów).

 

Turcja ma już unię celną z UE, która pozwala na handel większością towarów bez taryf.

 

Tymczasem we wrześniu weszła w życie umowa między UE a Ukrainą o utworzeniu „pogłębionej i kompleksowej strefy wolnego handlu”, mająca umożliwić wolny handel towarami, usługami i kapitałem oraz bezwizowe krótkie podróże dla Ukraińców.

 

Ukraina musi przeprowadzić wiele reform sądowych i gospodarczych, w tym zwalczyć korupcję, by stać się członkiem UE. Bruksela – jak się zdaje – straciła nadzieję na sukces w tym zakresie. Gabriel powiedział, że jeśli pełne członkostwo nie jest opcją „musimy myśleć o alternatywnych formach bliższej współpracy”.

 

 

Źródło: bignewsnetork.com

AS

 

 


DATA: 2017-12-28 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.