DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Zamężne, tradycyjne i pobożne kobiety są najszczęśliwsze. Potwierdzają to badania

Zamężne, tradycyjne i pobożne kobiety są najszczęśliwsze. Potwierdzają to badania
źródło: pixabay.com

Pobożne i szanujące tradycję kobiety są najszczęśliwszymi żonami. Mają też najbardziej satysfakcjonujące życie seksualne – wynika z najnowszych badań.

 

Badanie na temat zadowolenia z życia małżeńskiego przeprowadził Instytut Badań Rodziny ze stanu Wirginia w USA. Placówka przepytała pary w jedenastu państwach na całym świecie: Argentynie, Australii, Chile, Francji, Irlandii, Kanadzie, Kolumbii, Meksyku, Peru, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

 

Okazuje się, że pary religijne tworzą lepsze i trwalsze związki; czerpią też większą satysfakcję z miłości cielesnej niż pary niereligijne lub takie, w których tylko jedna osoba jest wierząca. W przypadku kobiet ta satysfakcja jest aż o połowę większa w małżeństwach pobożnych niż w religijnie „letnich” lub niewierzących.

 

Najbardziej zadowolone z jakości związku były kobiety żyjące w małżeństwie „tradycjonalistycznym”.

 

Badanie wykazało też, że kwestia religijności nie ma wpływu na przemoc w związku – ani pozytywnego, ani negatywnego. Nieprawdziwe są więc popularne na lewicy twierdzenia o wierze katolickiej jakoby sprzyjającej przemocy domowej.

 

Pach

Źródła: kath.net, lifesitenews.com


DATA: 2019-05-31 13:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
18
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I niby fajny seks ma promować katolickie małżeństwa? A co z ofiarnością i poświęceniem płodzenia i wychowywania potomstwa? Ani słowa? To już nie jest takie fajne w oczach świata... A co z wyższością stanu zachowania dziewictwa? Dziewic nie znaleziono do badań? Czy z góry założono tezę, że bez seksu nie ma szczęścia? Nie tędy droga. Światu nie można się podlizywać, bo i tak nas w końcu wyszydzi i obśmieje. A jeśli ktoś szuka ukojenia w pożądliwości, spokoju, fajności, samorealizacji, wygód i pochlebstwa ze strony świata w katolickim małżeństwie, to chyba coś robi nie tak.
ponad 1 rok temu / gargamel
 
Najkrótszą drogą do szczęścia może być brak oczekiwań od życia.
ponad 1 rok temu / o.S..
 
Do Marka nauki małżeńskie prowadzą lekarze, pary małżeńskie, obok księży. Co do seksu, z żoną stosujemy metody naturalne, wcześnie była antykonc. O dziwo więcej jest miłości zblizen niż wcześniej, mamy jedno dziecko. A metoda zmieniona 4 lata temu.
ponad 1 rok temu / Slavko
 
Zgadzam się w pełni
ponad 1 rok temu / Jola
 
Wiele osób na tym forum narzeka, iż trudno dziś o szczęśliwe małżeństwo. Argumenty podnoszone są słuszne. Brak odpowiednich kandydatów dojrzałych i odowiedzialnych Ja miałam szczęście i mam wspaniałego męża i dzieci. Moja recepta to oddanie się całkowite swojej rodzinie. Nie ma u nas gierek, kłamstewek, manipulacji. Podstawa to szczerość i zaufanie. Absolutnie nie pozwalamy też innym ludziom wchodzić pomiędzy nas. Nie ma w naszym domu miejsca na osoby które próbują siać złe ziarna w postaci plotek, insynuacji, "dobrych rad", itd.
ponad 1 rok temu / szczęśliwa ż
 
@ Witold.Kobieta TOREBKĘ,nie mylić z dzisiejszymi worami na "potrzebne"rzeczy,nosi osobiście,mężczyzna to może ponieść siatkę swojej pani i tyle.Co do podania ramienia przez pana,to masz rację.Tylko po prawej stronie mężczyzna "pod depache" trzyma kobietę.A kiedy pan kłania się kobiecie i ma na głowie czapkę z daszkiem,to winien tę czapką uchylić.Ale kto o tym dziś pamięta?Nawet z rękami w kieszeniach potrafią zabawiać damskie towarzystwo.
ponad 1 rok temu / plusminus
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.